Çiftçi traktörüyle Dünya Gıda Gününde Kahramanmaraş’tan Ankara’ya gidecek!

Kahramanmaraşlı besici Yakup Konan, besicilerin ve sütçülerin sesi olmak için 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde traktörüyle Kahramanmaraş’tan Ankara’ya gideceğini duyurdu.

Hayvancılığın hem süt hem de besilik tarafında ciddi sıkıntı yaşanırken, yetiştirici ve üreticilerde yetkililere sesini duyurabilmek için farklı bir eylem yapacaklar. Çiğ süt fiyatlarının güncellenmesiyle ilgili çalışmalar belirsizliğini korurken, bütün girdi maliyetlerinin artmasına karşın karkas kesim fiyatlarının 33-34 lira civarında seyretmesi hayvancılıkta yaşanan sıkıntıyı gözler önüne seriyor. 

TRAKTÖRÜME BİNİP ANKARA'YA GİDECEĞİM

Kahramanmaraşlı besici Yakup Konan, farkındalık oluşturup, yetiştirici ve üreticinin sesini yetkililere duyurabilmek için 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde traktörüyle birlikte Ankara’ya gideceğini duyurdu. 

Konuyla ilgili olarak bir video çekerek, sosyal medyada paylayan Konan, “Yemin torbasına 10-15 lira büyük bir zam geldi. Etimizi 33-34 liraya kestiriyoruz. Dünyada her şeyin fiyatı arttı sadece bizim süt ve etimizin fiyatı artmadı. Artık ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Buna dur dememiz gerekiyor. Kendi inisiyatifimi kullanarak önemli bir günde, Ankara’ya önemli bir çıkarma yapmak istiyorum. Üreticilerimiz buna katılır veya katılmaz bilemiyorum. Ancak ben 16 Ekim Dünya Gıda gününde traktörüme binip Ankara’ya gideceğim. Üreticilerimize duyurulur” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 19:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan bal
Hasan bal - 1 yıl Önce

Daha önce belirtmiştim yakında tarım bakanını protesti etmek için çeşitli eylemler yapılacak ve sayın cumhurbaşkanımızın acilen kendine zarar veren bakan bey görevden almasının gerektiğini. personel genel müdürü, bakan yrd.ları aksu ve metin, teftiş kurulu başkanı, toçbir sen başkanı öztürk bakan danışmanı ile aksu yönetirse bakanlık dönüşür. Samimice itiraf ediyorum bütün illerde kuruma haddinten fazla tepki var. Yatırımlar ve destekler bazıları tarafınfan açık açiķ yeniyor, kurumlar çaĺışanları sosyal medya fenomenliği yapıyor, işe gelmeden maaş alıyorlar, kurumda fetöcülere kimseyi dokunturmuyor, yan gelip yatıyor nasıl rüşvet alırım, devketin hangi varlığını çalarım onun düşüncesinde, bakan beu sizin galiba bunlardan haberiniz yok, bal gibi de var kağıt üzerinde cumhurbaşkanımıza vermiş olduğunuz bilgilerin hiçbirinin doğruluk payı yok yok yok yanıltmayın onu, çok yakında göreceksiniz çifçiler yolsuz belgeleriyle bakanlığın önünde eylem yapacaklar, cumhurbaşkanımıza o zamab neyi açıklayacaksın bazı kişiler doğu anadoludan ankaraya yürüyüş yapacak bence bakan bey kendine gel ve gerçekleri gör, İSTİFA ET SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA VERDİĞİNİZ ZARARI, AK PARTİ kuruldu kurulalı kimse vermedi. Senin bürokratkarın nasıl bu vatana böyle hizmet anlayışın olur. Sayın bakan istifa et

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Bence boşver sana zararı olur senin zaten zarar etmeni istiyo bu bakanlık Fransa seni tarım bakanına lejyondonor madalyası verdi ..Mehdi Eker..oda aldı neden verildi Fransa'dan et aldığı için bizim yapacağımız seçimde konuşmak ....

Bozok
Bozok - 1 yıl Önce

Yurt dışından tarım bakanı getirelim bence

banner151

banner251