Çiftçi sahibi olduğu Tarım Kredi'nin uygulamalarından habersiz!

Öz sermayesi çiftçi ortaklara ait olan Tarım Kredi Kooperatiflerinin 1863 yılından buyana hiçbir şekilde ortaklarına kar payı dağıtmadığına yönelik yapılan anketten dikkat çeken bir sonuç çıktı. 

Çiftçi sahibi olduğu Tarım Kredi'nin uygulamalarından habersiz!
banner282

Tarım Kredi ortaklarının, öz sermayesi kendilerine ait olan kooperatifin 1863 yılından buyana kar payı dağıtmadığını bilmediği ortaya çıktı. Tarımdan Haber’in; ‘Sahibi olduğunuz Tarım Kredi Kooperatiflerinin 1863 yılından buyana hiçbir şekilde ortaklarına kar payı dağıtmadığını biliyor muydunuz?’ başlıklı anketine 1541 çiftçi katılarak görüş beyan ederken, ankete katılanların yüzde 62.5’i kar payı dağıtılmadığını bilmediğini belirtti. Yüzde 37.5’i ise kar payı dağıtılmadığını bildiği yönünde görüş beyan etti. 

ÇİFTÇİLER TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİNİN UYGULAMALARINDAN BİLE HABERSİZ!

Anketten çıkan sonuç, Türkiye'nin en önemli çiftçi kuruluşunun çiftçi ortaklara sağlaması gereken hak ve menfaatlerden bile habersiz olduğunu gözler önüne sererken, bu durum ülke tarımı açısından düşündürücü bulundu.

ANKET SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN... 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerem
Kerem - 4 ay Önce

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk silifke tekir çiftliği tarım kredi kooperatifi'nin 1 sayılı ortağıdır. Ölene kadar ortaklıkta kalmıştır. Kooperatifin kar payı dağıtması gerekmez gerekse zaten bunu düşünürdü. Pancar kooperatifi ,yağlı tohumlar bunlarda kooperatif olup hiç bir zaman kar payı dağıtmamıştır. NEDEN sürekli olarak Tarım Kredi gündemde soruyorum . Admin yanınlarsanız sevinirim.

cumali sari
cumali sari - 4 ay Önce

Ciftci sermayesiyle kurulmasina ramen ciftci menfati gozetmek sizin bir ticari işletme gibi yonetilip ciftcileri magdur etmiştir ve cifciler ayrılırken öz sermayesi verilerek haklarindan yoksun bir şekilde cikarilmistir ciftciligin ilerlemesinin önü bu sekilde kesilmiştir ciftcilige yapilan bir ihanetdir yetkililerin buzamana kadar yapilan yanlışın düzeltilir asil sahiplerne teslim etmesinin ciftcilik icin buyuk bir gelisme sağlayıp halkimiza ekonomik bir kalkinma sağlayacağına inaniyorum umarim uzun sürmez temennimiz saygılar

Ahmet özen
Ahmet özen - 3 ay Önce

Yeni genel müdürümüz,hayırlı olsun,inşAllah bu kuruluşu,,hayırlısıyla dürüst,bir çiftçi kuruluşu olarak ayağa kaldırır,personeline sahip çıkar,özellikle şu teskilatdaki müfettişleri iyi eğiterek,kendi menfaatlerini düşünmeden hakkıyla ve dürüst olarak,denetim yaparlar,saibeye yol açmazlar.yeni genel müdürümüze başarılar diliyorum