Çiftçi her tarlasına bekçi mi tutsun? Dünya Çiftçiler Gününde çiftçiye TARSİM darbesi! 

TARSİM, doludan dolayı yüzde 100 hasara uğrayan araziye ‘hayvan otlatılıyor’ diyerek hasar vermedi. Duruma tepki gösteren Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, "Çiftçi her tarlasına bekçi mi tutsun?" dedi.

Çiftçi her tarlasına bekçi mi tutsun? Dünya Çiftçiler Gününde çiftçiye TARSİM darbesi! 
banner282

Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, Dünya Çiftçiler Günü’nde TARSİM’den çiftçiye bir darbe vurulduğunu belirterek, dolu yağışından yüzde 100 hasara uğrayan araziye 10 gün sonra gelen TARSİM eksperlerinin çevre köylerden araziye girmiş birkaç hayvan gördüğü için ‘hayvan otlatılıyor’ diye hasar vermediğini iddia etti. İpar, “Çiftçi her tarlasına bekçi mi tutsun?” diyerek duruma tepki gösterdi. 

DOLUDAN ZARAR GÖREN ARAZİYE HAYVAN OTLATILIYOR DİYE HASAR VERMEDİLER

Hikmet İpar, twitter hesabından duruma tepki göstererek, "Dünya Çiftçiler Gününde TARSSİM’den çiftçiye bir darbe daha; dolu yağışından %100 hasara uğrayan araziye 10 gün sonra gelen Tarsim eksperleri çevre köylerden araziye girmiş bir kaç hayvan gördüğü için “hayvan otlatılıyor”diye hasar vermedi. Çiftçi her tarlasına bekçi mi tutsun?"

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
çiftçi
çiftçi - 2 hafta Önce

tarsim misin nesin mademki zararı karşılamiyorsan neden milleti kandiriyorsun kötün kuş gütü ancak deve kuşunun yumurtasının üzerine oturma tarsimmisin nesin ikiyüzlü şirket yapma buişi yani illaki milleti soyacaksın hersene ayni rezillik tarsimmisin ne sin.