Çiftçi gübresiz ekim yapıyor Tarım Bakanı havalimanı ve köprülerle övünüyor!

Çiftçinin gübresiz ekim yaptığı bir dönemde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin en büyük havalimanı ve en uzun köprülerle övünmesi dikkat çekti.

Çiftçi gübresiz ekim yapıyor Tarım Bakanı havalimanı ve köprülerle övünüyor!
banner200

Gübre, yem başta olmak üzere astronomik bir şekilde artan girdi fiyatlarından dolayı çiftçi çiftçi gübresiz ekim yaparken, süt üreticisi hayvanına verdiği yemi keserken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin köprü, baraj ve havalimanlarının en büyüğü ile övünmesi dikkat çekti. Bakan Pakdemirli, Osmaniye'de düzenlenen 'Sektör Buluşması Toplantısı'nda "Havalimanının en büyüğü bizde, köprülerin en uzunu ve en büyükleri bizde" dedi. 

SEKTÖR BULUŞMASI TOPLANDISINDA KONUŞTU

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Osmaniye'de düzenlenen Sektör Buluşması Toplantısı'nda konuştu. Pakdemirli, 20-25 sene içerisinde gıdaya ihtiyacın yüzde 60, suya ihtiyacın da yüzde 15 artacağına dikkati çekerek, suyun daha verimli kullanılması, gıdanın da daha verimli üretilmesi gerektiğinin altını çizdi.

SON 19 YILDA...

Son 19 yılda 613 baraj yaptıkları, bunun 80 yılda yapılan baraj sayısının 2,5 katı olduğu bilgisini veren Pakdemirli, şunları kaydetti: ''Son 3 yılda da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde tam 72 baraj tamamlayıp su ve sulama tesisleriyle alakalı 1000 tesis tamamladık, 41 milyar lira yatırım yaptık. 2021 DSİ bütçemiz 18 milyardı, 2022 bütçemiz 25 milyar lira bunun da üzerinde inşallah bütçe dışı kalemlerden daha fazla bir yatırım yapmaya gidiyor olacağız. Geçen hafta sonu Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı'nı açtık. Türkiye'nin incisi, dünyanın da birincisi.''

İNGİLTERE GELİR 8 GOL ATAR GİDERDİ

Pakdemirli sözlerinin devamında İngiltere ve Türkiye arasındaki futbol karşılaşmalarına atıfla şunları söyledi: ''Türkiye artık her alanda hep her şeyin birincisine imza atan bir ülke. Eskiden İngiltere gelir 8 tane gol atar giderdi Türkiye'ye. Biz o zaman da gururlu bir ülkeydik ama Türk filmlerindeki fakir ama gururlu gençtik. Rahat rahat golleri atıp gidiyorlardı. Ama Türkiye 80'lerden itibaren özellikle son 20 senede artık hakikaten her konuda iddialı ve her konuda işin en iyisine, en yenisine, en büyüğüne imza atan bir ülke oldu. Bakın barajın en büyüğünün açılışını yaptık, havalimanlarının en büyüğü bizde, köprülerin en uzunu, en büyükleri bizde, alt, üst geçitler. Gerçekten Türkiye çok ciddi bir bayındırlık devriminin altından kalktı"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2021, 19:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
cevat prakazi
cevat prakazi - 1 hafta Önce

Yav alın şu adamı artık ne konuştuğunu bilmiyor saçma sapan konuşuyor

hayırlısı
hayırlısı @cevat prakazi - 6 gün Önce

hic sorma acaba uzaylılar gercek bakanı kacırıpta onunkılığınamı girdiler,

Civtci
Civtci - 1 hafta Önce

Akıl alır gibi değil ya artık söylenecek hiç bir söz kalmadı bu adam için Allah'a havale ediyoruz bunlara

Ali dag
Ali dag - 1 hafta Önce

Başka boyuta girmiş

misafir
misafir - 1 hafta Önce

bunlar uçmuş
Allah sonumuzu hayır etsin

İlyas
İlyas - 1 hafta Önce

türkiyeden haberleri yok aldıkları para haram onlara çifci perişan yeme mazota gıdaya hergün zam buneya yapamıyorsanız bırakın

çiftçi
çiftçi - 1 hafta Önce

yemin ederim sen o koltuğu hak etmiyorsun sayın bakan...

Geveze
Geveze - 1 hafta Önce

Bakan bey hic ciftcinin arasina girmismi bu isler teoride olmuyor bir kere bajanliga hakim degilsin saibeler almis basini gitmis..baska bir ulkede olsa 1 dakika bile oturamaz o koltukta ciftci perisan bari gorevden almiyolar kes sesini otur asagiya zaten akp kaybederse senin yuzunden kaybedecek kim koruyor bu kadar anlamaj mumkun degil akil sagligiyla oynuyolar milletin

Köylü
Köylü - 1 hafta Önce

Sanki o yaptığın köprüleri kendinmi yaptım geçiş garantili milletin cebinden ödettirdiğiniz yollar köprüler üstelik senin işinde o değil 1.torba gübre 550 olmuş hiç konuşan yok ülkenin parasını beş yandaş yiyor bizlerde buralarda bedeva hamallık yapıyoruz.


banner151

banner251