Çiftçi borçlarının yapılandırılmamasına CHP'den tepki!

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı konuşmada Tarım Kredi Kooperatiflerine borçları olan çiftçinin haciz ve icra işlemlerinin 31 Mart’a kadar ertelediği hatırlatarak söz konusu tarihe gelindiğini ancak çiftçinin sorununu çözecek bir adım atılmadığını belirtti.

Çiftçi borçlarının yapılandırılmamasına CHP'den tepki!
banner200

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu konuşmasında şunları söyledi: “Yarın 31 Mart, Tarım Kredi Kooperatifine ortak olan borçlu üreticilerin haciz ve icra işlemlerini ertelediğiniz son tarih yani yarından sonra -üç-dört ay önce gördüğümüz- traktörlerin, ineklerin haciz görüntülerini yeniden göreceğiz. Yandaşınız olan firmaların borçlarını sildiniz, yapılandırdınız, 15-20 bin çiftçinin 5 milyar liralık borcunu yapılandırmıyorsunuz. 

Bu görüntüler yani çiftçinin traktörünün, ahırdaki ineğinin haczedilmesi görüntüleri sizi rahatsız etmeyecek mi? Zaten çiftçilerimiz son iki-üç aydır uyku uyumuyordu. Kendilerine hep umut verdiniz, tabiri caizse havanda su döven görüşmeler yaptınız. Yok ‘Kanun çıkacak’ yok ‘Torbaya eklenecek’ dediniz ama hiçbir şey yapmadınız. Buradan size sesleniyorum: Bu pandemi ortamında çiftçimizi üzmeyin; tüm çiftçilerimizin borcunun faizini silin, borcunu yapılandırın. Bu çiftçiye borcunuz var. Suriyelilere 40 milyar dolar verdiniz, çiftçinin 5 milyar liralık borcunu yapılandırın.”
    

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 9 ay Önce

Kalan üç beş çiftçiyide bitirmek amaç paramız var ithal ederiz nasıl olsa bakan bey kendisi bizzat söylemişti zaten

Cifci
Cifci - 9 ay Önce

Sayın Bekir meclise geliyor diyorsun bir türlü gelemiyor nereden gelecek bu borç yapılandırma avusturalyadan felanmi geliyor yoksa cindenmi yoksa hayalimi gelecek tam bi muamma e. Bakalım

banner251