Çiftçi 3 ay oksijen çadırına alındı! Faiz değil icra kararları durduruldu! 

Yüksek faizden dolayı icralık olan çiftçi, günlerdir borçlarının yapılandırılması için hükümetten bir adım beklerken, Tarım Kredi Kooperatiflerinden 3 ay icraları durdurma kararı geldi. Bu karar icralık çiftçinin 3 ay oksijen çadırına alınması anlamına gelirken, bu süre içinde de faizler işlemeye devam edecek.

Çiftçi 3 ay oksijen çadırına alındı! Faiz değil icra kararları durduruldu! 
banner200

Tarım Kredi Kooperatifleri, yazılı bir açıklama yaparak icra kararlarının 3 ay durdurulduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Kovid 19 salgınının sosyal ve ekonomik hayatı olumsuz etkilediği görülmektedir. Bu kapsamda Tarım Kredi Kooperatifleri olarak, Kovid 19 salgınının tarım sektöründe yaratabileceği olumsuz etkileri azaltmak amacıyla, 31.03.2021 tarihine kadar kurumumuzun kredi alacaklarının tahsili için yürütülmekte olan tüm haciz işlemleri ve icra takipleri durdurulacaktır”

YÜKSEK FAİZDEN TAVİZ VERMEDİLER!

Tarım Kredi Kooperatiflerinde uygulanan yüksek faizden dolayı mağdur olan çiftçiler, ana borçlarının üstüne çıkan ve kendilerinden haksız bir şekilde alınan faizlerin silinmesiyle ilgili bir yapılandırma beklerken, haciz işlemleri ve icra takiplerinin 3 ay durdurulması, çiftçinin yaşadığı sorunun kısa bir süre ötelenmesi anlamına geliyor. Haciz işlemlerinin durdurulduğu 3 ayda yine çiftçi borçlarında yüksek faiz işlemeye devam edecek. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 13:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yiğit
Yiğit - 11 ay Önce

Koltuk bu kadar değerli olsa gerek

Bilirkişi
Bilirkişi @Yiğit - 11 ay Önce

Koltukla alakası yok.aldiysan odicen. Marketde para odemeden çıkabiliyor musun.. paşa paşa Odiceniz.

Abdullah uysal
Abdullah uysal - 11 ay Önce

3ay sonra çölden develermi gelcek resmen dolandiricilik baska bir açıklaması olamaz Allah bildiği gibi yapsın

İznikli Çiftçi
İznikli Çiftçi - 11 ay Önce

Bankalar icraları durdurmayacak mı? Ziraat bankası her ay başka bir arazimizi satışa çıkarıyor. Sürekli icra memurları evimize tacize geliyor.

hayda
hayda @İznikli Çiftçi - 11 ay Önce

hocam sizin tk yimi ziraati mi denizi mi odesin devlet. durdursun. hatta bi okadar daha versin ki meclise aciz diye cift ceker traktorle gjdenler gibi gidesiniz. biz burda seneye ekin olsa bana ne kalacak derdindeyiz. adamin takmadigi yer kalmamis. Allah islah eylesin...

Hayrettin cengiz
Hayrettin cengiz - 11 ay Önce

Tarım kredi borçlarını yabilanma

Aliço
Aliço - 11 ay Önce

Cifciyi faiz altinda ezen Tarim Krefi istirakleri borc icinde yuzuyor.Kredi cekip maas odeyip ticaretvyapmaya calisiyor.Tk Birlige bakin.Zarari ikiye katladi.Boyle giderse Bayram Ali duvara toslayacak.

Cengiz
Cengiz - 11 ay Önce

Köşeyi sıkıştıklarının göstergesi bu ayda tarım kredi de böyle bir şeyin çıkması durum vahim koltuk sallantıda

Organ bağışı yapalim
Organ bağışı yapalim - 11 ay Önce

Çiftçi borcunu ödememiş sonuçta ne yapılmalı ?!? Erteleme bekleyen sayısı zaten çok fazla hayır ödeyemeyecegim parayı neden alıyor sunuz hiçbir bankanın önünde yok

Metin SARIYILDIZ
Metin SARIYILDIZ - 11 ay Önce

Faizler silinsin ana para 5 yıl bölünerek eşit taksitler halinde herkes borcunu ödesin umarım sesimizi duyarlar


banner151

banner251