CHP Polatlı’ya ‘soğan çıkarması’ yaptı

Soğan operasyonlarının artığı bugünlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcıları Polatlı çıkarmasında bulundu.

CHP Polatlı’ya ‘soğan çıkarması’ yaptı
banner200

CHP Başkan Yardımcıları Bülent Kuşoğlu ve Orhan Sarıbal, soğan üreticileriyle bir araya geldi. Soğan operasyonları hakkında genel başkan yardımcılarına bilgi veren Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, 2017 yılında ilçede 90 bin dekarlık alanda 430 bin ton soğan üretiminin yapıldığını, 2018 yılında ise ekim alanlarının daralarak, 60 bin dekara düştüğünü ve 350 ton soğan üretimi yapıldığını söyledi. Köseoğlu, ilçede Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıtlı çiftçilerin stokçuluk yapmadığını belirtti. Soğanın üretimden pazara kadar olan sürecinde depolama sisteminin uygulandığını, bunun her yıl yapıldığını belirten Köseoğlu, yapılan depo baskınlarının sonucunda çiftçilere herhangi bir cezai işlem uygulanmadığını belirtti.

KAÇAKÇILIK YOK

"Polatlı'da ceza alan tek bir çiftçi veya tüccar yok" diyen Bülent Kuşoğlu, “Soğanın durumunu görüyorsunuz. Maalesef soğan hastalıklı ve sıkıntılar var. Burada gördüğünüz gibi hastalıklı soğanlar ayıklanmaya çalışılıyor. 25 seneden beri her yıl Polatlı'da depo edilen soğan hükümetin yanlış politikaları sonucu bugün pahalanmış durumda. Bununda üreticiye bir katkısı yok. Hepimizin sofralarının baştacı olan bu ürün maalesef hükümetin spekülatif amacıyla kullanılıyor. Yoksa ortada hükümetin söylediği gibi bir kaçakçılık ve spekülatif bir şey yok" ifadelerini kullandı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251