CHP Konya Milletvekili Şener: Tarımsal üretimle alakalı rakamlar doğru verilmiyor!

CHP Konya Milletvekili Abdullatif Şener, Tarım Bakanlığının ülkenin tarımsal verileriyle ilgili rakamları doğru bir şekilde vermediğini belirterek "Rakamları eğip bükmenin gereği yok. Biraz çalışın kardeşim. Biz de yaptık bu işi" tepkisinde bulundu.

CHP Konya Milletvekili Şener: Tarımsal üretimle alakalı rakamlar doğru verilmiyor!
banner200

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekilleri, Tarım ve Orman Bakanlığının 2021 yılı bütçesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP Konya Milletvekili Abdullatif Şener, AK Parti iktidarları döneminde tarım ürünleri ithalatına 104,6 milyar dolar ödendiğini, Türkiye'nin net tarım ithalatçısı olduğunu dile getirdi. Tarım Bakanı Pakdemirli ve çalışma arkadaşlarının rakamları değiştirerek başarılı olduğunu ortaya koymaya çalıştığını ifade eden Şener, "Rakamları eğip bükmenin gereği yok. Biraz çalışın kardeşim. Bakanlığın görevi rakamlar üzerinde çalışmaktır. Sayın Bakanın top yekün ekibinin görevi rakamlarla düzelterek başarılı olduklarını anlatmak değildir. Biz de yaptık bu işi" şeklinde tepkide bulundu. 

Şener, Bakanlığın bitkisel üretim değerini 2002 ile 2019 yılını karşılaştırarak bir artış yaşandığını ortaya koymaya çalıştığını ancak dolar bazında bakıldığında bitkisel üretim değerinde 2002 seviyelerinde bulunduğunu anlattı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 20:35
YORUM EKLE
banner151

banner251