Cenazesi kaldırılan çiftçinin traktörüne icra ile el konuldu!

Türkiye’nin dört bir yanından çiftçi ve köylülere haciz haberleri gelmeye devam ediyor. Fethiye’de hayatını kaybeden bir çiftçiye cenazesi kaldırılırken icra ile traktöre el konuldu. 

Muğla’nın Fethiye ilçesinde tarım ve hayvancılıkla uğraşan Hamide Zor ve oğlu ve gelinine haciz geldi. Oğlu Davut Zor, başlarına gelen haciz öyküsünü ANKA Haber Ajansı’na şöyle anlattı: “2019 yılında vadesi geçen borçlarımızdan dolayı icralık oldu. Ürünlerimizi değerinde satamadık. Borcumuzu ödeyemedik. Ağustos’ta babam rahatsızlandı. Onun da tarım krediye borcu vardı.17 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra vefat etti. Hastanede yatarken icra işlemi başlattılar. Babam öldüğü gün icraya geldiler. Hacize devam edeceklerini söylediler. İcra memurları ‘bugün yapmayalım’ dedi ama avukat icraya devam etti. Arazilerimize, arabamıza haciz uyguladılar. Bütün malvarlığımıza el koydular. Satış kararı aldırdılar. Tarlalarımızı satmamıza, borcumuzu yapılandırmaya izin vermiyorlar. 

70 yaşında olan anne Hamide Zor: “Malzemeler aldık, ödeyemedik. Eşim de hastaydı, kaybettim. İcralar geldi. Cenazeyi koyamadık. İcra aldı.

Davut Zor’un eşi Nurgül Zor:  “Annemle beraber biz de çiftçilik yapıyoruz. Annemin borcu var, babamdan dolayı. Eşimin de borcu var. Aldığımız malzeme parası gidiyor gübreye, ilaca, oraya veriyoruz. Alıyoz çalışyoz, borca ödeyecek para yok. Biz ne yapacaz. Duyun sesimizi, yeter yeter…"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2020, 19:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
çiftçi
çiftçi - 10 ay Önce

vAllahi bunlar iyi günlerimiz . gercek yüzlerini göstermeye başladılar. emin olun çiftçinin tamamı icralık olacak.

ç
ç - 10 ay Önce

anamızı alıp gittik.bu günler içinmiş.

Ibrahim kaya
Ibrahim kaya - 10 ay Önce

Gerçekleri anlattığınız icin tesekkur ederim

Yazıklar olsun
Yazıklar olsun - 10 ay Önce

Cenazesi varken icra durdurulamaz miydi? Ne deyim yazıklar olsun TTK size. Birde aldığınız maaşlarınizi açıklayin kaç lira alıyorsunuz. Cenazesi olan eve icrami gönderilir. Bu kadar mı insanliginizi kaybettiniz.

Lütuf ve edep
Lütuf ve edep - 10 ay Önce

Genel mudur dogru yapiyo Murat Saban Yahya bunlarin devri gecti artik Muaz da İlyas da gidecek az kaldi

limak
limak @Lütuf ve edep - 10 ay Önce

en masumu saka adam pasifize ne suçu var,suçluyu ortalarda ara

Akrabalar
Akrabalar @Lütuf ve edep - 10 ay Önce

Doğru ya, D.A gn md yrd, E.D başkan, E.G.A daire başkanı olmalıki kurtulalım. Ha gayret enişte, kayınço sana 50 binlik iş buldu sıra sende. Çiftçi kimin umurunda.

Da
Da - 10 ay Önce

işlemi yapan avukatlar sayın genel müdürün gözüne girmişler midir?sayın genel müdürün böyle bir şeyden haberi olsa razı olmayacağı ise kesindir

Denizli Honaz Sözcü Gazetesi
Denizli Honaz Sözcü Gazetesi - 10 ay Önce

700 bin liralık borcu faizle 2,3 milyon liraya çıkan üretici: Bitmiş durumdayız

Bom gübredi
Bom gübredi - 10 ay Önce

Sahi ne oldu


banner151

banner251