Celalettin Güvenç: Üniversite ile Tarım İl müdürlükleri birlikte çalışsın

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Tarım ve Hayvancılık sektörüyle ilgili kurumların iş birliğini artırmak amacıyla; Ticaret Borsası, Ziraat Fakültesi, Orman Bölge müdürlüğü, İl Tarım, TKDK, Ziraat Bankaları temsilcileri, Ziraat Odası, Arıcılar Birliği, Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği, Kurum Müdürleri ve Başkanlarının katıldığı tarım sektörü temsilcileriyle bir ara geldi.

Celalettin Güvenç: Üniversite ile Tarım İl müdürlükleri birlikte çalışsın
banner200

Türkiye’nin bir tarım ülkesi olduğunu ifade eden Güvenç, Türkiye’de de Kahramanmaraş’ın tarımda marka değeri olan bir yer olduğunu vurguladı. Başkan güvenç, çiftçilere bir de çağrıda bulundu. Üniversite ve tarım il müdürlüğü ile birlikte çalışsınlar dedi.

Tarım sektörü temsilcileriyle bir araya geldiklerini dile getiren Güvenç, şunları kaydetti:

‘Kahramanmaraş tarımda marka değeri olan bir şehirdir’

“Bu toplantıların ardından çiftçimiz, üreticimizin ve şehrimiz için verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Tarım sektörü dünyada vazgeçilmeyecek sektörlerden birisidir. Türkiye bir tarım ülkesidir. Türkiye’de ise Kahramanmaraş tarımda marka değeri olan bir şehirdir. Bu toplantıda alınan kararlar dile getirilen görüşleri hep beraber takipçisi olacağız. dedi”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251