Buğday ve mısır eken çiftçiler emeğinin karşılığını aldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdür Vekili Mehmet Hasdemir, Hatay’daki tarım arazilerinde incelemelerde bulundu. Hasdemir, Hatay’da buğday ve mısır eken çiftçilerin emeğinin karşılığını aldığını söyledi.

Buğday ve mısır eken çiftçiler emeğinin karşılığını aldı
banner200

Tarım arazilerinde gerçekleştirdiği incelemenin ardından açıklama yapan Hasdemir, Hatay’da buğday ve mısır eken çiftçilerin emeğinin karşılığını aldığını söyledi. Pamuk üreticilerinin de verim ve fiyattan yana yüzlerinin güleceğini ifade eden Hasdemir, “Hiçbir çiftçimizin alın teri karşılıksız kalmayacak. Bu üretimlerle memleketimizin ambarları dolacak, sofralarımız bereketlenecek.” dedi.

Hasdemir, pandemi sürecinde üretimi sürdüren çiftçilere de teşekkür etti. Hasdemir’e incelemeleri sırasında AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ve bazı ilçelerin Ziraat Odası başkanları da eşlik etti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 11:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziraat mühendisi
Ziraat mühendisi - 1 yıl Önce

Konya'nın bazı ilçelerinde, kıraç tarlada üretim yapan üreticiler mevsimsel şartlardan dolayı 3 yıldır dekardan 300 kg altında verim alıyorlar yani 3 yıldır zararına üretim var. (3 yıldır Bölgede yetersiz yağış var, yeterli yağış olsa bile düzensiz yağış var) Ülkemizde hububat üretiminin yüzde 90'ı kuru tarımda yapılmaktadır. Kuru tarımda üretim yapan üreticilere daha çok destek verilmelidir. Tarsim, mevsimsel şartlardan dolayı dekardan 300 kg altında verim alan bütün üreticilere telafi edici kuraklık desteği vermelidir. Ayrıca bakanlık ve hububatla ilgili bütün kurumların kıraç tarlada üretim yapan üreticilere daha çok destek vermeleri ülke yararına olacaktır.

Geçer Kenuğradım
Geçer Kenuğradım - 1 yıl Önce

Çiftçi emeğinin karşılığını mazot, gübre, tohum alırken desteklenirse alabilir. Sorun bakalım çiftçiye aynı şeyi söylebiliyor mu? İthalatı körüklerken yabancı ülke köylüsüne destek çıkıyorsunuz. Hani Türk çiftçisi için ne yaptınız. Irak bile artık buğday ithal etmiyor. Türkiye yunanistandan buğday getiriyor. Utanç duymanız lazım.

Senol
Senol - 1 yıl Önce

Ben Nevşehir'de buğday ve arpa ektim zarar ettim, matamatik bir tane, gel hesabı beraber yapalım, sizinki göz boyama, hükümet enflasyon için, çiftçinin ürünü bedava olsun istiyor. Geçin bunları biz yaşıyoruz.

AKDENİZ DOĞAL GAZI VERİLİYOR
AKDENİZ DOĞAL GAZI VERİLİYOR - 1 yıl Önce

DOĞU AKDENİZ’DE BULUNAN DOĞAL GAZI HATAY’DA VATANDAŞA BAĞLAMIŞLAR, HA BRE YURDUM İNSANINA GAZ BASIYORLAR... AMA BU GAZ ÇOK RANDIMANLI... VATANDAŞIN GAZ BASILMADIK YERİ KALMASIN...

Ali beke
Ali beke - 1 yıl Önce

Bu tügem Tigem tagem gibi kurumlar niye vardır? Genel müdür, müdür yardımcıları, daire başkanları, şübe müdürleri, her işletmede müdürler, şefler amirler, hepsinin çaycısı çorbacısı bi dünya memur.... Say say bitmeyen bu kişilerin ülke tarımına ne gibi faydaları var? Bir alay yiyici takım... Bu milletin sırtına kambur olmuş hiç bir işe yaramayan, senede 200 günden fazla çalışmayan toplulukları....

hayırlısı
hayırlısı - 1 yıl Önce

eken diyor karşılık sıfır ..inceleyen diyor güzel.. eken gidiyor caresizim hatta kendini *** herhalde,,,,, zevkine yakıyor inceleyen................ demek ekenler hiçbirşey bilmiyor hayırlısı......

Süne-Kımıl
Süne-Kımıl - 1 yıl Önce

Türkiye geneli : Süne-Kımıl zararını şeffaf bir şekilde ölçümleyiniz. Teknisyenim fikir ve düşünce mi dikkate almayabiliirsiniz. En doğal hakkınızdır.

Wahey
Wahey - 1 yıl Önce

Büyük ekonomik kriz kapıda bir kvılcıma bakıyor dolar 15 TL yola devam


banner151

banner251