Buğday arpa üretimi yapan çiftçiye 100 ton gübre desteği! 

Denizli’nin Merkezefendi Belediyesi, ilçede arpa, buğday üretimi yapan çiftçiye 100 ton gübre desteğinde bulunacak. 

Buğday arpa üretimi yapan çiftçiye 100 ton gübre desteği! 
banner200

Gübre fiyatlarına gelen aşırı zamlardan dolayı bazı belediyeler, il ve ilçelerinde tarımsal üretimin olumsuz etkilenmemesi için çiftçiye yönelik anlamlı bir destek başlattı. Denizli’nin Merkezefendi Belediyesi de gübre desteği başlatan belediyeler arasında yer alarak, ilçede arpa buğday üretimi yapan çiftçiye gübre desteğinde bulunacak. 

3 DEKARA 1 ÇUVAL GÜBRE DESTEĞİ VERİLECEK

60 dekara kadar her üç dekar başına bir çuval gübre desteği verilecek. Gübre desteği başvuruları 18 Ekim’de başlarken, destekten yararlanmak isteyen çiftçilerin Merkezefendi sınırları içinde ikamet etmesi ve arpa, buğday üretimini gösteren ÇKS belgesine sahip olması gerekiyor. Başvurular www.merkezefendi.bel.tr adresinden veya 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden gerçekleştirilebilecek.

ÇİFTÇİMİZİN BÜYÜK SIKINTI ÇEKTİĞİNİN FARKINDAYIZ

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: “Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen üreticilerimizin, esnafımızın, öğrencilerimizin ve bütün hemşehrilerimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Toprağın, doğanın, üretimin ne kadar değerli olduğunu anladığımız bu dönemde Merkezefendi Belediyesi olarak birçok çalışma gerçekleştirdik. Tarımsal üretimin, toprağın değerlendirilmesinin desteklenmesi noktasında ilçemiz sınırları içerisindeki üreticilerimize gübre desteği sağlayacağız. Artan maliyetlerden dolayı üreticilerimizin büyük sıkıntı çektiğinin farkındayız. Destek bizden, üretim onlardan. Gübre desteğimiz sayesinde bir yandan verimliliği artırırken bir yandan da üreticilerimizin yükünü hafifletmiş olacağız. Bugüne kadar her fırsatta destek olduğumuz, ülkemizin temel taşı olan çiftçilerimizin, üreticilerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Iso
Iso - 1 ay Önce

Helal olsun size bunu insAllah hukumetetimiz gorur

İstanbul
İstanbul - 1 ay Önce

Tarim bakanligi seyretsin bunlari.. Bakan gidici gerci. Umalimda tez gitsin. Reis kendini azerbaycanada goturmedi..

yakup
yakup - 1 ay Önce

Sayın Şeniz Doğan Birde Konya çiftcisine destek olun bizimkiler nasıl olsa oy geliyor diye umursadıkları yok çiftciyi

pamukkale belediyesi de verirmi
pamukkale belediyesi de verirmi - 1 ay Önce

bizde pamukkale kcaderede çiftçiyiz pamukkale bld side verirmi acep

mehmet
mehmet - 1 ay Önce

Denizli çiftçisi Çiftçi de biz başka yaratıkmıyız helal olsun size

Ali avcı
Ali avcı - 4 hafta Önce

Yahu hayret bu kadar da olmaz tarım bakanlığı diyorki hiç zarar eden bir cifci yok bak hele yahu fasulye resmen sokağa döktük 5800 den verdik tereciye simdi 9000 tl oldu ben mecbur borcum var bankalara ver dimi şimdi benmi kar etim yani pes pes bu kadarına pes

banner151

banner251