Brusella krizi Yozgat'ı hareketlendirdi Tareks Hayvancılık sessizliğe büründü

Tareks Hayvancılıkta yönetim zafiyetinden dolayı yaşanan brusella krizi Yozgat'ı hareketlendirirken, kurum tam bir sessizliğe büründü. Tareks Hayvancılık Genel Müdürü Adem Tatlı, Kırklareli'nden Boğazlıyan'a taşınan hayvanların brusella hastalığından dolayı taşınmadığını iddia etmişti. Ancak iki ayda 1600 anaç hayvanın bu hastalıktan dolayı zorunlu kesime gitmesi şirkette yaşanan skandalı gözler önüne serdi.

Brusella krizi Yozgat'ı hareketlendirdi Tareks Hayvancılık sessizliğe büründü
banner200
banner217

Tareks Hayvancılık şirketinin Yozgat/Boğazlıyan'daki çiftliğinde yaşanan brusella krizi ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, "Umarım doğru değildir" dedi. Tareks Hayvancılık şirketinin Kırklareli ile Yozgat arasında yaşanan hastalıklı hayvan transferleri sonrasında Boğazlıyan'daki çiftliğin karantina altına alınması ve iki ayda 1600 anaç hayvanın brusella hastalığından dolayı zorunlu kesime gitmesi kamuoyunda tartışma konusu oldu. Milli Gazete'nin dün manşetten yayınladığı haber Yozgat'ı hareketlendirirken, CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, "Umarım doğru değildir. Konunun takipçisi olacağım" dedi. 

Tareks Hayvancılık'ta yönetim zafiyetinden dolayı yaşanan brusella krizinde kurum tam bir sessizliğe bürünürken, Yozgat Milletvekili Ali Keven, konuyu araştıracaklarını söyledi.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 17:57
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çekip gitsinler
Çekip gitsinler - 3 hafta Önce

Başı ayağı kalmadı bu işin! Milletvekilliği sona eren, piyasada yapacak işleri olmayanlar Tarım Kredi'ye hücum etti! Kimisi idareci, kimisi yönetim kurulu üyesi. İş bilen, işten anlayan bir kişi çıksa öpüp başa koyacağız ama yok. Zarar ziyan, kadro yığılması ve ekonomiye bir lira bile katma değer sağlayamayan bir sürü adam. Yeter artık, biri ikisi değil, hepsi çekip gitsinler ki kurumda, çiftçi de nefes alabilsin. İstifa istifa istifa.

gezmeler tozmalar
gezmeler tozmalar @Çekip gitsinler - 2 hafta Önce

Ah ulan ah ne kurummuş. Ne yoruldunuz Fahrettin bey. Atamanızın mevzuata aykırı olmasından tutun, kiralamalara, maaş konusuna, dağlar gibi borçlanmalardan, kaçan ortağa, yem, hayvancılık ve Birlik'teki dillere destan olaylara. Kimya dersen ayrı dert. Korona olmayaydı şimdiye kadar 10-15 ülke gezer moral toplardınız ama. Az kaldı yakındır gene gezersiniz.

Kuzgun vakti
Kuzgun vakti - 3 hafta Önce

Gübretaş, Tarkim, Birlik, Tarnet, Hayvancılık, Holding, Yem. Açarsanız diğerleride geride kalmaz. Ama herkes koltuğuna yayılıp oturuyor ve kamudakinin 10 kat 20 kat ve fazlasını cebe atmayı kazanç sanıyor. Devlet başa artık

Fettah
Fettah - 3 hafta Önce

Anadolu'yu dolaşın tkk batirmadigi Ocak sondurmedigi yuva varmı.

eski vekil
eski vekil - 3 hafta Önce

tkk nin bilmem ne iştiraki başındaki eski Akp vekilleri :) tkk sanki iktidarın çiftliği

Halime varlı
Halime varlı - 3 hafta Önce

Sayın bakan bunuda okusun hangi işi doğru yaptınız bakan bey hadi açıkla bilelim. Sayıştay raporlarında açık açı her konu raporlandı düzgün kanuna uygun hiçbir uygulama yok. Bu saatten sonra ne konuşuyorsun raporlarda yolsuzluğun alâsını yapmışsınız, Yolsuzluk hangi bürokrat yapmadı ve yapılmasına müsate etmediyse onu size allayıp bullayıp görevden aldırmadı mı ?

birşey olmayacak
birşey olmayacak @Halime varlı - 3 hafta Önce

Yem, Hayvancılık, tağşişçi kime ne oldu?

sahip
sahip - 3 hafta Önce

Çiftçi bu kadar sahipsizmi?

İstifa....
İstifa.... - 2 hafta Önce

İşler bacanağa, yeğene kalmış
Memleket güdene, sağana kalmış
Elmanın görevi soğana kalmış
Biz ne bilek ağam, o kendi bilir.

Yazıklar olsun size bu devasa kurumu ne hale getirdiniz. Vatandaşın çoluk çocuğunun ahı yanınıza kalır mı sanıyorsunuz.

Bakmak tan vazgeçin sayin bakan mudahale edin
Bakmak tan vazgeçin sayin bakan mudahale edin - 2 hafta Önce

Tkk ile alakali bir çok iddia var cikin diyinki biz bakanlık olarak baktik sorun yok yada beni bakanligi asar diye aciklama yapin cifci bilsin ki derdin ilaci sizde degil basinin caresine baksin en azindan bu millete bunu borclusunuz lutfen makan geregi bunu gerektirir...

Hesap soramassa
Hesap soramassa @Bakmak tan vazgeçin sayin bakan mudahale edin - 2 hafta Önce

Bir gün gelir vatandaş sorar olmadi bi pisliği yapanlardan yardim yataklik edenlerden susanlarda goz yumanlardan susanlardan hesap sorma yetkisi varken o hesapi sormayanlaran makam mevki sahibi kim varsa bu isle alakali hepsinden ALLAH sorar merak yok .... kacista yok ben eski vekil genel muriddim sen kimsin ki bana hesap soruyorsun mu diyecek tovbe hasa yaradana kuzu kuzu

deynek
deynek @Bakmak tan vazgeçin sayin bakan mudahale edin - 2 hafta Önce

Bişey yok dese yalan, var dese hadi o zaman gereği denecek. Deyneğin her yeri pis yani. Sorumlular çok ama çok güçlüler


banner151

banner251