Borçlu çiftçiler Tarım Kredi’ye çağrıldı: Borçlarını ödemezlerse icra uygulanacak!

Polatlı'da çiftçiler borçlarından dolayı Tarım Kredi Kooperatiflerine çağrılarak avukatlar tarafından bilgilendirildiler. Yıl sonuna kadar borçlarını ödeyemeyen çiftçiye icra gideceği kaydedildi.

Borçlu çiftçiler Tarım Kredi’ye çağrıldı: Borçlarını ödemezlerse icra uygulanacak!
banner200
banner217

Polatlı Gazete Ayrıntı'nın haberine göre, Polatlı çiftçisi, Tarım Kredi Kooperatifi önünde toplandı. Borçlarına yönelik Tarım Kredi Kooperatifi tarafından çağrılan çiftçiler, Tarım Kredi Kooperatif bölge avukatları tarafından bilgilendirildiler. 

Polatlı Tarım Kredi Kooperatifine göre 40 kişi, çiftçilere göre sayısı yaklaşık bin kişi olan borçlu çiftçiye yeni yıldan sonra borcunu ödeyemezse icra uygulanacak. 

Tarım Kredi Kooperatifi önünde veryansın eden Polatlı çiftçisi hükumete seslenerek borç faizlerinin silinmesini ve 5 yıla taksitler halinde yayılmasını istediler. Ödeyecek durumlarının olmadığını belirten çiftçiler, "tarla ipotekli traktörler ipotekli. Çiftçiliği sürdürecek halimiz kalmadı. Sayın Cumhurbaşkanımız Simit Sarayını değil çiftçiyi kurtarsın“ dediler.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2019, 19:38
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 3 ay Önce

10 kişi olsa anlarım, 40 kişi ise bu işte artniyet var. Kapasitesinin fazlasında kredi kullanıp, Tarım krediye olan borcunu kapatmak yerine, ev araba arsa tarla alıp borcunu ödememek art niyettir. Bunda Tarım kredi değil,çiftçi suçludur. Alıştı Türk çiftçisi borç ertelemeye, sonra suçu kurumlara atıyor, bunlar provakatör haber, provakatör hareketler.

Namık Kemal
Namık Kemal @Çiftçi - 3 ay Önce

GÜCÜ OLUP DA BORCUNU ÖDEMEYEN, ÖDEMEK İSTEMEYEN ZEVATIN CANI CEHENNEME... AMMA İŞLERİ İYİCE SARPA SARAN BORÇLULARA ALLAH YARDIM ETSİN... İŞLERİNİ RAST GETİRSİN..

Sanal yönetim
Sanal yönetim - 3 ay Önce

Fahreddin bey farkı!! Hep destek tam destek. Neler olmadı 2 yıl da tarımkredi yeme bakmanız yeterli olacaktır.Arkadaşı Hasan fehmi de aynı yöntem ile çalışıyor 2017 de iki tane fabrikayı yapacak parası cebinde olan tarımkredi yem bugün iki fabrikayı bitirememesine rağmen iki farklı bankadan kredi kullandı ve kurum uzun zaman sonra banka faizleri ile boğuşmaya başladı Doğan Erdoğan’a sorulması gereken hiç bir soru sorulmadı Balıkesir fabrikasında masum kişileri işten atarken hiç vicdan sorgulanmadı.şimdi ise genel müdürlüğe onlarca kişi alındı.mevcut genel müdürlük,teknokent,Tk birlik gıdanın eski katı heryer liyakatsiz çalışan doldu.balıkesir fabrikasına önce vekaketen alınan aslında işletme şefliğinden öteye gidemeyecek şahıs asaleten müdür yapıldı.Daha önce Abalıoğlu şirketinde görev yapmış bu şahısa güvenlik soruşturması dahi yapılmamıştır.(Balıkesir eski müdürü Erdoğan fetö soruşturma sonucu tarımkrediyem den uzaklaştırılmış idi şimdi ise Abalıoğlu na gitmiştir.)şimdi değilse bile zamanı gelince soracağımız birkaç sorumuz bizim de var sayın genel müdür!!doğan bey de rahat rahat dursun şimdilik ona da soracağız elbet.....

Abbas
Abbas - 3 ay Önce

Krediyi alırken iyi ama. Aldığınız krediyi tarlanızda bağınızda bahçenizde mi kullandınız yoksa renkli ışıklı gece kulüplerinde mi. Arkadaşlar burada kumpas var. Polatlılı Birileri bunları dolmuşa getiriyor birileride buna alet oluyor. Ben aldığım kredi borcunu gününde ödüyorum, kusura bakmayın ama sizde borcunuzu ödemek zorundasınız. Ödenmeyen her borçta borcunu gününde ödeyen ortakların hakkı var. Bu dünya varsa birde öbür dünya var.

Fettah
Fettah - 3 ay Önce

İcralık, borçlu,batmayan çiftçi denilen varlık kalmadı. Bize bu kadar yaşama şansı vermeyenler, nihayetinde bizim oylarimizla bizi yönetiyorlar. Dert anlatacak ne vekil, ne siyasi birileri bizimle muhatap bile olmuyorlar, seçim zamanı ne yüzle bize geleceksiniz.

Senol
Senol @Fettah - 3 ay Önce

Haklı olanda var, haksız olanda, Ziraat b, tarım k, borcunu ödemeyip art niyetli olan var. Ama çiftçi öyle bir hâle geldi ki, girdiler çok yükseldi, mevsim değişiklikleri, yağış zamansiz yağması,hayvanın para etmemesi,yemin girdinin pahalı olması, ithal,ithal vs yönetenlerin yanlışları sonucu çiftçi denen varlık ölmüştür. Tarım kredi yüzde kirklara varan faizler uyguladı, isnat ederim. Çiftçi nereden kazanıp bu parayı ödeyecek, kısaca art niyetli var ama, yönetenlerin ve iklim değişikliği, ithalat lobisi, çiftçiyi kullanılacak sektör olarak kullanılması, yüksek faiz vs, çiftçi ve üreticiyi yok etmisdir...

S d
S d - 3 ay Önce

Nefret ettim ben artık şu yetkililerin vurdum duymazlığına

Tefeci
Tefeci - 3 ay Önce

Kooperatif kapansın bize muhtaç olun. Aldıysanız ödeyeceksiniz o kadar.

yenisehir
yenisehir - 3 ay Önce

yenisehir de donen dolaplari cozun tum ciftci borclarina yeter #cengizyargilansin

Edip tiftik
Edip tiftik - 3 ay Önce

Benim ziraat bankasına 27 binlira borcum var ödeyemiyorum cebimde 100 lira yok 1..1 ..2020de ödemem lazım yoksa yüzde kırkla faaiz çalışacak 3aysora icraalık olucağım devletin 5 taksid düşük faaize bölmesini istiyorum tarla satacağım alanyok 8 inci ayda 70 dekar yersattım borcum kapanmadı faaizler çok yüksek hecikdimi sayın cumhur başkanım mesajım sana bizi gör lütfen


banner151