Borçlarını ödeyemediği için bunalıma giren çiftçi av tüfeği ile intihar etti!

Muğla’nın Milas ilçesinde yaşayan ve bir süredir borçlarını ödeyemediği için bunalımda olan iki çocuk babası çiftçi, av tüfeği ile intihar etti. Milaslı çiftçinin "Borcum çok, traktörümü de satın borçlarımı ödeyin, bu onursuzluğa dayanamam” notu bıraktığı ortaya çıktı.

Borçlarını ödeyemediği için bunalıma giren çiftçi av tüfeği ile intihar etti!
banner200

Sözcü gazetesinden Yaşar Anter'in haberine göre, Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Yaşyer Köyü'nde yaşayan çiftçi ve iki çocuk babası 50 yaşındaki Fahrettin Aktaş bu sabah saatlerinde annesi Ayşe Aktaş ile birlikte yaşadığı evin odasında kendisine ait av tüfeği ile intihar etti. Sabah uyandıktan sonra oğlunu kahvaltıya beklerken silah sesi gelmesinin ardından odaya giren anne Ayşe Aktaş, oğlunu kanlar içerisinde yerde buldu.

TRAKTÖRÜMÜ SATIN BORÇLARIMI ÖDEYİN” NOTU BIRAKTI

Akrabaları tarafından çağrılan sağlık ekiplerinin kontrol ettiği Aktaş'ın olay yerinde yaşamını yitirdiği, baş ucunda ise “Traktörün de olmak üzere borcum çok, traktörümü de satın borçlarımı ödeyin, bu onursuzluğa dayanamam” diyerek not yazıp intihar ettiği ortaya çıktı.

ÜRETTİĞİ İLE GEÇİNMEYE ÇALIŞIRDI

Kalbine ateşe ederek hayatına son veren Aktaş'ın yakınları şok geçirirken, cenazesi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı. Aktaş'ın çiftçilik nedeniyle borcunun olduğu ve bir süredir bunalımda olduğu belirtildi. Yaşyer Köyü Muhtarı Celil Kıran SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada “Fahrettin bir süre önce eşinden boşandı, borcu da çok fazla yoktu, ama ödeyemem korkusuna kapılıp bunalıma girdi sanıyorum, ani ölümü hepimizi şok etti. Çok dürüsttü, çalışkandı ürettiği ile geçinmeye çalışırdı” diye konuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 02:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 5 ay Önce

Allah rahmet etsin bu duruma dusurenler hesap vericektir

Ciftci
Ciftci - 5 ay Önce

Baslari sagolsun. Ne yazikki ne ilk ne son olacak. Articak intiharlar

Soner bozdogan
Soner bozdogan - 5 ay Önce

Buyuk ciflikler sutu aliniyorda koylunun sutu neden alinmiyor hani şehirden koye donuş vardi bu soruna acil el atarmisiniz sm

Ajda YUMAK
Ajda YUMAK - 5 ay Önce

Tarım bakanımız kağıt üzerinde herşeyin olumlu gittiği yönünde açıklamlar yapıyordu, işte öyle değil durum Sayın Reisicumhurum, bu bakan bey ve ekibi sizleri yanılttığını bir kez daha görün, Reisicumhurum bakan bey sizlere kim yakınsa, sizler için kim canı ortaya koyup vatan ve millet için kim çalışmıssa bakan bey görev aldı, lütfen Reisicumhurum sahaya inin bakanın sizleri nasıl yanılttığını göreceksiniz. Bakanlıkta hırsız ve fötö kriptoları at oynatmayı bırakın bir birlerinin kuyruğuyla zevki alem yapıyorlar. Bu çok pahalıya mal oluyor teşkilata, davaya lütfen sahaya inin bu gerçekleri görün.

adaletxx
adaletxx - 5 ay Önce

çiftçi kardeşimize Allahtan rahmet diliyorum.Ancak eşi ile boşanmış olması borçları ile ilgili sıkıntıları olması gibi sebepleri tarıma yıkmak ne kadar doğru her münferit hadisede kurumları suçluyacaksak bu çok adil bir yaklaşım olmaaz ülkede pandemi sebebi ile esnaf zor durumda gidip intihar mı etmeli
bu haberi beğenmedim Maksası aşan bir haber tarımdan haber

banner151

banner251