Birlik başkanları süt fiyatlarından dert yandı! Bu fiyatlarla hayvancılık yapılmaz!

Aydın Süt Üreticileri Birliği Başkanı Servet Başkaya, süt üreticinin zararına üretim yaptığını ve hayvanlarını kesime götürdüğünü belirtirken, Muğla Süt Üreticileri Birliği Başkanı Sezai Sel ise, birlik başkanı olarak hayvanlarını satmayı düşündüğünü kaydetti.

Birlik başkanları süt fiyatlarından dert yandı! Bu fiyatlarla hayvancılık yapılmaz!
banner200

Cumhuriyet'ten Mehmet İnmez'in haberine göre, bir litre sütün marketlerde 10 TL’ye satılmasına rağmen küçük üretici sütü 3 liradan satıyor. Aradaki büyük uçuruma değinen Aydın Süt Üreticileri Birliği Başkanı Servet Başkaya,  “Zarar eden besici, inekleri kesime götürüyor. Üreticisi ise girdi maliyetlerinin artması nedeniyle çiftlikleri satışa çıkardı” dedi. Başkaya, “Süpermarketler gıda sanayicilerini teslim aldılar, fiyatları belirleyenler onlar oldu. Hiçbir ürünü yüzde 25 kâr marjının altında satmıyorlar” diye konuştu.

Muğla Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Sel ise şöyle konuştu: “Maliyetimiz artıyor ama süt alım fiyatları artmıyor. Ben birlik başkanı olarak dahi hayvanlarımı satmayı düşünüyorum. Bu saatten sonra kimse hayvancılık için uğraşmaz.” 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2021, 16:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarkan
Tarkan - 1 hafta Önce

Sız birliklerden hiç bir şey olmaz sadece konuşursunuz ,icraat yok yaptırım yok devam edin böyle sonra msj atın üreticiye gecikmiş borçlarınızı ödeyin diye üretici hangi kazancı ile odeyecekse bir çoğumuz icralık

Ciftci
Ciftci - 1 hafta Önce

Birliğin amacı ne aidatları toplamak.yiyin için.cozum üretmeyen kapasiteniz o kadar genel başkanıniz gibi ara sıra demeç verin salla başı al maasi

banner151

banner251