Birlik Başkanından hükümete önemli uyarı: Tarım ve hayvancılığı hor gören yarınını zor görür!

Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, hükümete seslenerek çiftçiye, köylüye sahip çıkılması çağrısında bulundu.

Birlik Başkanından hükümete önemli uyarı: Tarım ve hayvancılığı hor gören yarınını zor görür!
banner282

Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, üretme imkanı ve kapasitesi varken boş bırakılan, bıraktırılan her tarla ve ahırın, gıdada fiyat artışı ve zam anlamına geldiğini belirterek, "üretme imkanı ve kapasitesi varken boş bırakılan, bıraktırılan her tarla, her ahır; fiyat artışı demek, zam demek, işsizlik demek, yurt dışına bağımlılık demek, döviz açığı demek, karaborsacılık demek, spekülasyonculara davetiye çıkarmak demek, yağ kuyrukları, şeker kuyrukları, gıda kuyrukları demek, parasını ödediğiniz gıda yüklü gemilere el konularak gönderilmeme ihtimali demek" dedi. 

İNSANLAR EVİNE EKMEK GÖTÜREMEDİĞİ İÇİN TEPKİLİ 

Türkman, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Bakınız! araba fiyatları arttı diye, x markasının gömlek fiyatı arttı diye hükümete çokta kızan yok, ancak evine ekmek götüremediği, çocuğuna süt içiremediği, mutfakta tenceresini kaynatamadığı, yeterli gıdasını alamadığı için insanlar hükümete tepkili.

KÖYLÜYE ÇİFTÇİYE ÜRETİCİYE SAHİP ÇIKALIM

Kriz anında mobilya mağazasında, beyaz eşya mağazasında, giyim mağazasında kuyruğa giren göremezsiniz, ancak temel gıda maddelerini almak üzere marketlere koşan, kuyruklar oluşturan binleri gördük, görmeye devam edeceğiz. 
Lütfen gelin sayıları her geçen gün azalan zor şartlarda üretim yapmaya çalışan köylüye, çiftçiye, üreticiye sahip çıkalım. Tarım ve hayvancılığımıza sahip çıkarsak üretim artar, işsizlik azalır, bolluk olur, gıda fiyatları düşer, yağ, şeker kuyrukları oluşmaz, yurt dışına bağımlılık azalır, vatandaş ihtiyacı olan gıdayı alır, evine ekmeğini götürür ve hükümete olan tepkiler de azalır.

EVİNE EKMEK GÖTÜREMEDİĞİ GÜNLERİN HESABINI SORAR

Unutmayalım seçim günü şu kaldırımı, şu millet bahçesini, şu kültür ve kongre merkezini, şu cemaati olmayan camiyi niye yapmadınız, şu konseri niye vermediniz diye size kimse hesap sormaz, ancak evine ekmek götüremediği günlerin, çocuklarına mahçup olduğu zamanların hesabını sorar ve sandığa yansıtır.

BU ÜLKENİN TOPRAĞINDA İNSANINDA ÜRETME KAPASİTESİ VAR YETER Kİ HANS'A DEĞİL HASAN'A SAHİP ÇIKALIM

Hala vakit varken, gelin; yarın değil bu günden üretmek için çırpınan ve bu ülkenin gıdasını fazlası ile üretme imkanına sahip olan eli nasırlı köylüye, çiftçiye, üreticiye sahip çıkalım. Bu ülkenin toprağında ve insanında bu kapasite var yeterki yanlarında olalım, yeterki doğru karar alalım, yeterki doğru politika oluşturalım, yeterki Hans'a değil Hasan'a sahip çıkalım. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2022, 16:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 2 ay Önce

Bazen bir çiftçi olarak düşünüyorum, paramız çok ithal ederiz diyebilen biri t. Bakanı ediliyor, kepek ekin diyen birisi t bakanlığı yapabiliyor, sonuç bu. Tarımı hor gördünüz hep algiyla yönetmeye çalıştınız, Z bankası insaatcilarin, gazetecilerin oldu, teker patetesde, soğanda patladı ve unda yağda devam ediyor, son durak şeker. Ben zat ciftciligi bıraktım.

Çiftçi
Çiftçi - 2 ay Önce

Başka türlü anlatılmazdı herhalde diğer birlik ve oda başkanları biraz cesaret korkmayın doğruyu söylemeyen dilsiz şeytan

Savaş
Savaş - 2 ay Önce

Hatırlıyorum da bu seçim öncesi Bin Ali Yıldırım bey, deponun yarışı sizden, yarışı bizden diyordu. Allahdan korkun verdiğiniz desdek, 2lt mazot etmiyor. Şimdi ekin diyor, dediği gün gübreye yüzde otuz zam geldi. Mazot öyle. Ekrem efendi cips poşeti gibi türk tarımını hale yola koydu. Havası gitti içi boş . Paramız çok ithal ederiz, diyordu.

Şenol
Şenol - 2 ay Önce

Üretici memnun değil, tüketici. Memnun değil, ikiside yandım Allah'ım diyor. Bu özden kim mutlu

Tekirdaglı
Tekirdaglı - 2 ay Önce

Yasa başkan.kimsenin söylemediklerini söylemişsin .alnında öpülecek adamsın

Ali
Ali - 2 ay Önce

Bunlar çiftçiyi yaktılar, özel bankalar, hele hele, tarım Kredi, girdiler alabildiğine pahalı, çiftçinin mali bedava sonuç, ateş herkesin yakıyor. Algı in sonucu i olsa gerek

Ep
Ep - 2 ay Önce

Böyle üç dört başkan olsa köylüsünü çiftçi sini düşünen bu güzelim ülke gıdasız kalmaz

Ali dag
Ali dag - 2 ay Önce

Tarım hayvancılıgi 4 yılda bilinçli bir şekilde bitirdiler tarım ürünlerinde ithal edilmeyen bir ürün söyleyin bizden buğdayı 2.2tl.e alan iktidar Rusya'dan 6 TL. ye almıştır bizim buğdayın suçu nedir seçim geldiğinde bizlerde git oyları ithalat yaptığın ülke vatandaşlarından iste demek gerekir


banner151