Birlik Başkanı Bakan Pakdemirli'nin çiftçiler gününü kutladı

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Nihat Çelik, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin çiftçiler gününü kutladı.

Birlik Başkanı Bakan Pakdemirli'nin çiftçiler gününü kutladı
banner282

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Ülkemizde ve Dünya’da 36 yıldır aralıksız bir şekilde kutlanan “Dünya Çiftçiler Günü”nün bu yılki teması çok farklı ve önemlidir. 3 aydan fazla bir süredir yaşadığımız Coranavirüs salgını ve sonrasındaki gelişmeler göstermiştir ki çiftçisine destek olmayan, tarımsal üretimi zayıf olan, tarıma, hayvancılığa yatırım yapmayan, önem vermeyen hiçbir ülke ayakta kalamaz ve vatandaşını sağlıklı, mutlu yaşatamaz. Ülkemizin her bölgesinde gece gündüz demeden üreten, riskli dönemlerde dahi tedbirini alarak tarlasında, ahırında, bağında, bahçesinde çalışan, 83 milyon insanımızın zor günlerinde beslenmesini sağlayan, gıdasını sofrasına ulaştıran çiftçilerimiz de sağlık çalışanlarımız kadar alkışı hak etmişlerdir.

Çiftçi üreten demektir; çiftçi kazancını alın teri ile hak eden demektir; çiftçi dua alan insan demektir; çiftçi inançlı ve imanlı insan demektir; çiftçi toplumun can damarı demektir. Toprağı nakış nakış işleyen, hayvanına kendi evladı gibi değer veren, traktörüne gözü gibi bakan toprağın ustalarına bin selam olsun. 

İnsan hayatında gıda tüketimi bir numaradadır. Doğal gıda tüketemeyen, tarımsal ve hayvansal ürünleri yemeyen insan düşünülemez, düşünülmemelidir. Dünya var oldukça bu düzen böyle devam etmek zorundadır. Çiftçi gıda üretiminde temel taştır. Çiftçi toprağına bakmaz ise, emeğini esirger ise bırakın Ülkemizi tüm Dünya zor durumda kalır. Tarım stratejik bir alandır, bunu bilim insanlarımızdan tutunda, siyaseti yönetenler, dünyanın en gelişmiş ülkeleri dahi kabul etmişlerdir. Tarıma, çiftçiye yatırılan her 1 kuruş fazlası ile kazanç olarak ülke hazinesine katkı sağlar. Bu nedenle tarımın temeli olan çiftçilerimizin her türlü sorunları ivedilikle çözülmelidir.

BAKAN PAKDEMİRLİ'NİN ÇİFTÇİLER GÜNÜNÜ KUTLADI 

Kıymetli Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli, çiftçilerimiz için, Ülkemiz tarımı için gecesini gündüzüne katarak çok değerli işlere imzasını atıyor. Göreve geldiği ilk günden itibaren gerek TÜDKİYEB olarak bizlere gerekse tarım sektörünün her paydaşına vakit ayırarak sorunlarımızı dinleyen derdimize derman olmak için çaba sarf eden Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye şahsım, Merkez Birliğimiz ve tüm çiftçilerimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. Çiftçiler Gününüz kutlu olsun Sayın Bakanım.

TÜM ÇİFTÇİLERİMİZİ KAN BAĞIŞI KAMPANYAMIZA DESTEK OLMAYA DAVET EDİYORUZ

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nün daha anlamlı hale dönüşmesi için Kızılay’ın talep ettiği “KAN BAĞIŞI” kampanyasına bugünden itibaren TÜDKİYEB olarak bizler de destek olmaya karar verdik. Birliğimizin tüm üyelerini kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebeti ile de tüm çiftçilerimizi kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Çiftçi milletin her daim yanındadır, milletimiz de çiftçimizin her daim yanında olacaktır. Ülkemizin ihtiyacı neredeyse, eksik neredeyse çiftçiler olarak eksiği tamamlamaya hazırız. Bu kapsamda çiftçilerimizi de Kızılay kan merkezlerine giderek “Kan Bağışı”nda bulunmaya davet ediyoruz. Verimli toprakların sadık insanları yüreği temiz, gönlü zengin tüm çiftçilerimizin Çiftçiler Gününü tebrik eder, hayatları boyunca sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir ömür yaşamalarını Cenab- ı Allah’tan niyaz ederim"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 19:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihat Çelik ÇİFTÇİNİN CEBİ DELİK
Nihat Çelik ÇİFTÇİNİN CEBİ DELİK - 2 yıl Önce

BU NIHAT ÇELİK İSİMLİ BAŞKAN ASLINDA TAM “DEVLET ADAMI” OLACAK ADAM YAA.. BİRİNCİSİ SÜREKLİ AĞZI KULAKLARINDA, NEŞELİ ADAM, İKİNCİSİ ÜSTLERİNE YAĞ VERMEYİ ACAYİP BECERİYOR, ARABANIN GAZ PEDALI GİBİ HA BRE ÜSTÜNE ALTINA GAZ VERİYOR... ÜÇÜNCÜSÜ, ADAMIN ASLA HİÇBİR DERDİ SORUNU YOK, SÜREKLİ GÜL BAHÇESİNDE GÜLLERİ OKŞUYOR KOKLUYOR... KAMERA ÖNÜNDE OLMADIĞI GERÇEK HAYATTA DA HEP BÖYLE ZAHAR BU ADAM.. AĞZI SÜREKLİ KULAKLARINDA OLAN ADAM..

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Eskiden hükümdarların kadrolu dalkavukları olurmuş. Her önüne gelen dalkavukluk yapmasın burada kadrolosu var diye. Bu da Tarım Bakanının kadrolu dalkavuğu. Bütün paylaşımları ve haber konularına bakıyorum tarımda hiç negatif eleştirisini görmedim. Her şey harika ya... Senin de çiftçiler günün kutlu olsun başkan....

Çiftçi
Çiftçi - 2 yıl Önce

Bu kadar olur.....:)

bbbb
bbbb - 2 yıl Önce

bu adamı görmesek bence daha isabetli olur...... bunun hayvancılığa tek bir katkısını söyleyin tek bir tane.... ama yok