Ben Ak Partili değil Tayyipçiyim diyen çiftçi cezaevinde! 

Tarım Kredi Kooperatifine olan borçlarından dolayı geçtiğimiz aylarda Ankara’ya gelerek Tarım ve Orman Bakanlığının önünde basın açıklaması yaparak kendisini Ak Partili değil Tayyipçi olarak tanıtan Uşaklı çiftçi İbrahim Kaya, ‘tazyik hapsi’ kapsamında tutuklanarak cezaevine girdi. 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi’ye olan borçlarının yapılandırılması için yetkililerle görüşmek için iki gün önce Ankara’ya gelen Uşaklı çiftçi İbrahim Kaya, kaldığı otelde polislerce gözaltına aldı. Alınan bilgilere göre Kaya’nın Tarım Kredi Kooperatiflerine 58 bin lira borcu bulunduğu ve borca karşı verdiği taahhüdü yerine getirmediği için gözaltına alınarak tazyik hapsi kapsamında tutuklandığı kaydediliyor. 

'AK PARTİLİ DEĞİLİM TAYYİPÇİYİM'

Uşaklı çiftçi İbrahim Kaya, Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçların yapılandırılması için geçtiğimiz Ocak ayında Ankara’ya gelerek Tarım ve Orman Bakanlığının önünde açıklama yaparak kendisini ‘Ak Partili değil Tayyipçi’ olarak tanıtmıştı. Kaya, yaşadığı durumu şu cümlelerle özetlemişti: 

CUMHURBAŞKANI TARLALARI EKİN DEDİ BİZ DE EKTİK!

"Ben Tayyip’çiyim. Ak Partili değilim. Tayyip ‘çalışın’ dedi. Çalıştık. Tayyip ‘3 çocuk yapın’ dedi. Yaptık. Cumhurbaşkanı ‘Tarlaları ekin saksı bile boş kalmasın’ dedi. Ektik. Don vurdu mahsul para etmedi. Yüzde 41’lik faiz düzeni nereye kadar gidecek? Sağıma dönüyorum tarım kredi, soluma dönüyorum yüksek faiz. Adalet ve Kalkınma Partisi’nden biz ‘adalet’ istemeye geldik. Bu kadar zor mu?"

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, çiftçi Kaya’nın cezaevine girdiğini, sosyal medya hesabından şöyle duyurdu: “Aşağıda resmi olan İbrahim Kaya. Bir çiftçi 50 bin liranın biraz üzerinde olan banka borcunu ödemediği için Ankara’da gözaltına alındı. Şu anda tutsaklığı sürüyor. Çiftçilerimiz bu hale düşürenler utansın. Tuzu kuru iktidar sahipleri eserinizle ne kadar övünseniz azdır.”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2021, 17:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
sedaT
sedaT - 2 ay Önce

borçunu ödemek isteyip ödeyemiyor var ama gübre yi tohumu bedavay mış gibi alıp da nasıl olsa af çıkar deyip ödemeyen lerde var biz dede çifçilik yapanlar var ama ayagını yorgana göre uzatıyoz

Tatar kaptan
Tatar kaptan - 2 ay Önce

Çiftçi de şaşırdı ne diyeceğini AKP liyim diyor şuç, CHP liyim diyor şuç, MHP liyim diyor şuç, ip liyim diyor şuç şaşırdık, bizim burda koca göbekli bir müdür var, diyor ki ben çiftetelli çalsam onu oynucen, misket çalarsam onu oynucen, yardımcısı bayana gidiyoz müdür ne derse o diyor. napcek bu çiftçi bilmiyor, yönetim kurulu başkanı pasif recep ağa ne olacak bir ağırlığını koy diyoz sözümüz geçmiyor diyor, daha yeni lüks lokantada 700 800 TL lik kooperatif ten fatura kestirip yemek yemişler bizi davet eden bile yok diyor, bizim paramız la keyif oh neala memleket

Tatarkaptan
Tatarkaptan @Tatar kaptan - 2 ay Önce

Baska yerlerden medet arayıp arayip yine mudure kalcanız desene şu na. Gayrısı köyden başka koye taşının mudur yollamadan. Beylerin ahiri mubarek

Kaptan abi
Kaptan abi @Tatar kaptan - 2 ay Önce

Bu dediğin kişilerin birinde siyah, birinde koyu mavi arabası da varmı eğer varsa onları benzinlik teki o et lokantasında bir güzel doyur senin de işin olur sayın abim :)

Nedim sadri
Nedim sadri - 2 ay Önce

İdam edin süründürmeyin bunlar yüzünden ülke bu hale geldi

ÖMER
ÖMER - 2 ay Önce

Kraldan çok kralcıların olduğu bir donemde bulunuyoruz
İktidarın başarız olduğu ortada
Çiftci esnaf memur işçinin bankalar olan borcu ortada
döviz kurlarını sollayan zamlar ortada
Allah ıslah ettin

Kralll
Kralll @ÖMER - 2 ay Önce

Kendini KRAL sanan koop. Müdürleri ve KRALİÇE sanan müdür yrd. Oldukça çiftçinin parasını lüks restoranlar ve otellerde yerler de yerler ömer gardaşım çünkü bunları denetleyen yok yada varda görmezden geliniyor çünkü bunlara hedefler veriliyormuş hedefini tutturan istediği gibi hareket edermiş istediği saatte işe gel istediğin yerde ye iç............

Ep
Ep - 2 ay Önce

Allah yardımcımız olsun bütün çiftçilere

Ahmet aksoy
Ahmet aksoy - 2 ay Önce

Herkez bir yorum yapıyor lakin atalarımız nedemiş ayağını yorganına göre uzat bizim köyde 35 dönüm yeri var 150bin tl'ye çift çeker traktör alıyor sonra deliği tıkamak zor oluyor birde değişiliklik yapalım ancak yerine kimi koyacaksınız bence önce ćözüm üretmek lazım..

Yasin turp
Yasin turp - 2 ay Önce

Ak Partide sızma bazı insanlar var, partiye sızmaları menfeaatleri ve RTE nasıl zarar veririz hesabı içerisindeler, başta tarım bakanı ve yrd. ları, genel müdürleri ve bazı il müdürleri bu ekibide oluşturan pakdemirli, tam bir tayyip düşmanlığı bakanlıkta hedef haline geldi, en büyük organizasyonun başı pokdemirli.

Oozn
Oozn - 2 ay Önce

Gram acımadım beter olun