Bekir Pakdemirli'ye sektörden anlamlı tepki: Mehdi Eker ile helalleşmemiz gerekiyor!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye sektörden tepkiler giderek artıyor. Çiğ süt fiyatları güncellenmediği için dişi hayvan kesimleri artarken bu duruma seyirci kalınması hem üreticinin hem de sektör temsilcilerinin tepkisini çekiyor. 

Bekir Pakdemirli'ye sektörden anlamlı tepki: Mehdi Eker ile helalleşmemiz gerekiyor!
banner200

Çiftçilik yönetim uzmanı ve yem bitkisi yetiştiricisi Eşref Şekerli, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulunarak, “Mehdi Beyle helalleşmemiz gereken konular olabilir” dedi. İsim vermeden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi eleştiren Şekerli, “Mehdi bey döneminde bakanlık özgürdü. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile bağlantılı çalışma zorunluluğu yoktu. Kendi bütçesini kendisi kontrol edebiliyordu. Şimdi üretici kaderine terk edildi” dedi. 

MEHDİ BEY DÖNEMİNDE DE İŞLER ÇOK İYİ DEĞİLDİ ANCAK ONUN DÖNEMİNDE ARADIĞIMIZ GÜNLERİ YAŞIYORUZ

Eski Tarım ve Orman Bakanı Mehdi Eker döneminde de işlerin çok iyi olmadığını hatta hayvancılıkta ithalatın onun döneminde başladığının altını çizen Şekerli, ancak onun döneminde aradıkları günleri yaşadıklarını belirterek, sektörün sahipsizliğine vurgu yaptı ve “Mehdi beyle helalleşmemiz gereken konular olabilir” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 18:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil Düzen
Adil Düzen - 1 hafta Önce

Mehdi Eker ve Nizamettin Ekinci önce bakanlık personeli ile helallessin sonrasına bakılır.. Balık hafızalı degiliz.

Geveze
Geveze - 1 hafta Önce

Bakan gidecegini bildigi icin herseyi bosverdi belirsizlik ciftciye zarar veriyor reis biranonce gorevden aliyomusun yoksa secimi kaybetme pahasina bu bakanla calisacammu diyorsun karar ver

Devrim
Devrim @Geveze - 7 gün Önce

Mehdi Eker demek Nizamettin Ekinci demektir. Nokta.

Sadece eşitlik istiyoruz
Sadece eşitlik istiyoruz @Geveze - 7 gün Önce

Gülizar kardes MHP yi dinler gibi yapıyorlar. MHP tabanı cok saf oldugu icin bunu anlayamıyor!!! Devam etsinler..

Gulizar
Gulizar @Geveze - 1 hafta Önce

Alinacagini anladi bu aralar mhp ye yalakalik yapiyor. Osmaniye iline gitti. Ardindan izmir aliaga belediyesine ciftlik kurdu. Tek derdi gorevde kalnak. Bunun icin yapmayacagi yalakalim yok. Bu boyle bilinsin.

Kadı
Kadı - 1 hafta Önce

Adil olarak soyleyelim Mehdi Eker gibi bakan gelmedi gelemez. Bakanlik onun doneminde teskilat tarafindan yonetiliyordu. En iyi degerlerde o donem alindi. Su an hala mehdi beyin ektikleri biciliyor. Ondan sonra gelen herkes bakanligi yemege geldi ve yedi.. Simdiki bakan gibide hic biri yemedi. Bu bakan ve disardan getirdigi yiyici ekibi tek dusunceleri ne kadar calip cirparsak kardir diyorlar. . Mehdi bakan gibi bir bakan olamaz.. Her yonuyle bir efendiydi. Kulturu bir bakan eder.. Vesselam

Yurda
Yurda @Kadı - 6 gün Önce

Getirdikleri burokratlarda yiyor ye kurkum ye

Reis
Reis - 6 gün Önce

Nizo ve nizogiller her yerde var. Tek özelliği Diyarbakırlı olan müdürleri cok gördük. Bölgecilik hemsericilik adam kayırma bitsin.

Gercek
Gercek @Reis - 5 gün Önce

Olsun diyarbakirli.. Ditarbakirli olunca ne oluyor. Birakin bu sacmaliklari. Pakdemurli izmirli ne olacak yani. Gordugum an omurgasiz kisi. Ustelik bakanlik disindan biri. Ustelik abisi fetocu bir vatan haini. Ustelik bakan ve danismanlari ciftciye degil ceplerine hizmet ediyor. Danismanlar parali illerde cirit atiyor.. Mesela gaziantep.. Herseyi biliyoruz.. Yaptiklari yolsuzluklar arsi alaya ulaşti

yorum
yorum - 7 gün Önce

Mehdi bey bir efsaneydi ama atadığı bazı bürokratlar dışında çok iyi bir bakanlık yaptı. Bakanlığın tümüne hakimdi. Ondan sonrada bakanlıkta doğru dürüst bir icraat yapılmadı.

adaletxx
adaletxx - 4 gün Önce

Mehdi Eker döneminde iyiler onun hanesine yazıldı tamam peki yanlış yaptığı ne sorgulandı ne teftişe gitti ne sonuç çıktı .Sorun da biraz burda yatıyor yanlış yapanın yanına kar kaldığı bir düzen bu.Önce hesap sorulmalı suistimalin ve istismarın hesabı soruldu mu? Yok sorulmadı .Peki bunu bilen yeni bakanlar faruk çelik,fakıbaba döneminde soruldu mu? yok sorulmadı .Peki bu bakanlık döneminde yapılan usulsüzlükler sorulacak mı ? Yok sorulmayacak.Mehdi eker kabul edersiniz yada etmesınız en azından kurumsal kimliği olan bir bakandı.Hiç olmasa kendı ınsıyatifi ile kurduğu kadro ile çalıştı .Peki bu bakan ne yaptı kadro bile kuramadı bölgecilik yapmak istedi yüzüne gözüne bulaştırdı.Onu bile beceremedı hepsi mahkeme kararı ile geri döndü ve paşa paşa çalıştı onlarla hala da çalışıyor.


banner251