Bekir Pakdemirli şok oldu! O da herkes gibi Resmi Gazete'den öğrendi!

Pakdemirli’nin Resmi Gazete’de görevden alınması her ne kadar ‘görevden af talebi’ gibi yayınlansa da kendisinin de görevden alınmayı beklemediği ve kararı Resmi Gazete’den öğrendiği ortaya çıktı.

Bekir Pakdemirli şok oldu! O da herkes gibi Resmi Gazete'den öğrendi!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, görevden alınarak yerine Ak Parti eski milletvekili Vahit Kirişçi atanırken, çarpıcı bir ayrıntı gündeme geldi. Pakdemirli’nin Resmi Gazete’de görevden alınması her ne kadar ‘görevden af talebi’ gibi yayınlansa da kendisinin de görevden alınmayı beklemediği ve kararı Resmi Gazete’den öğrendiği ortaya çıktı. Yakın çevresinden alınan bilgilere göre kararı Resmi Gazete’den öğrenen Pakdemirli, büyük bir şok yaşadı.

GERİDE BÜYÜK BİR ENKAZ BIRAKTI!

4.5 yıllık görevi süresince tarım sektöründe bir açılım sağlayamayan hatta Bakanlığı tamamen işleyemeyecek bir duruma getiren Pakdemirli’nin görevden alınması sektörde olumlu karşılanırken, çiftçiler de sevinçle karşıladı. Ancak ülke tarımına hiçbir katkı sağlamayan Pakdemirli’nin bu kadar uzun süre görevde tutulmasına da bir anlam verilemiyor.

YAKIN ÇEVRESİNDEN ALINAN BİLGİLERE GÖRE BÜYÜK BİR ŞOK YAŞADI!

Resmi Gazete’nin 4 Mart tarihli sayısında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararında Pakdemirli’nin ‘görevden af talebi kabul edildiği’ belirtilse de gerçeğin öyle olmadığı ortaya çıktı. Yakın çevresinden alınan bilgilere göre, Pakdemirli’nin de herkes gibi görevden alındığına yönelik kararı Resmi Gazete’den öğrenirken, kendisi gibi yakın çalışma arkadaşları da büyük bir şok yaşadı. Hatta Pakdemirli’nin, bırakın görevinden af talep etmeyi, görevden alınacağını bile beklemediği vurgulanıyor. 

Pakdemirli’nin twitter hesabından yaptığı paylaşım da dikkat çekti. Yakın çevresinden alınan bilgilere göre görevden alındığını Resmi Gazete’den öğrenen Pakdemirli, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile ters düşmemek için, görevden af talebini kabul ettiği için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şükranlarını arz etti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2022, 16:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 3 ay Önce

İsde bu muhterem bu memlekette tarım bakanlığı yaptı.

Mühendis
Mühendis - 3 ay Önce

Bütün il müdürleri derhal görevden alınmalı, onların da çapı bu işe yetmez

Tarım kredi haberleri
Tarım kredi haberleri - 3 ay Önce

Yakında inşAllah Allah c.c. izniyle merkez birliğinden, iştirakler de genel müdür yardımcıları, birim müdürleri, şube müdürleri görevden alınma haberlerini Bir yönetmelik ile öğrenirler. Sırada büyük ihtimalle inşAllah Tarım Kredi yem genel müdürü HFK eski ve yeni ekibi, sonra lidaş, lojistik ve devamı gelecek liyakatsiz kişiler için haberler.

Adalet
Adalet - 3 ay Önce

Liyakatsız

taşra 25
taşra 25 - 3 ay Önce

Reis sosyal medyadaki yorumları okusa ne kadar isabetli karar verdiğini görmüş olur. Bekir Pakdemirli gerçekten toplumun çok büyük bir kesiminin nefretini kazanmış. Hem kendisi hem de çapsız, kabiliyetsiz danışman tayfası çok kötü izler bırakarak ayrılıyor.

Ep
Ep - 3 ay Önce

Bekir bey bakanlığa başladığında yemin torbasi kaç liraydı şimdi bakanlığı bıraktı şimdi yemin torbası kaç lira türk tarımını bitirip giden bakan olarak tarihe geçecek galiba

Geveze
Geveze - 3 ay Önce

Yani gundemden ve ciftciden o kadar kopukki...bakanin basarisiz oldugunu gorevden alinacagini sagit sultan duydu bakan duymadi tobe tobe....iste herseyi guluk gulustanlik gostermenin ve gormenin sonu budur

Çiftçi
Çiftçi - 3 ay Önce

Eline sağlık Türk çifçisine büyük katkı sağladın, çifçinin önünü açtın, güle güle