Bekir Pakdemirli makamı bıraktı lüks lojmanı bırakmıyor!

Bekir Pakdemirli, görevden alınırken Bakanlık görevi süresi içinde kullanımına tahsis edilen 9-10 kişilik hizmetli çalışanı bulunan lüks lojmanı yıl sonuna kadar kullanmaya devam edeceği ortaya çıktı.

Bekir Pakdemirli makamı bıraktı lüks lojmanı bırakmıyor!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Orman Genel Müdürlüğü yerleşkesinde bulunan ve Bakanların kullanımına tahsis edilen lüks lojman, Ankara gündemine bomba gibi düştü. Bekir Pakdemirli’nin bakanlık görevini yaptığı süre içinde kullandığı bin metrekarelik lüks lojmanı yıl sonuna kadar boşaltmayacağı ortaya çıktı. Pakdemirli'nin lüks lojmanı kullanmaya devam edecek olması, ‘Makamı bıraktı lüks lojmanı bırakmıyor’ tepkilerini de beraberinde getirdi.

PAKDEMİRLİ GÖREVİ BIRAKTIĞI İÇİN LOJMANI DA BOŞALTMASI GEREKİYOR

Eski Orman Bakanı Veysel Eroğlu döneminde yaptırılan ve Eroğlu’nun da Bakanlığı döneminde bir süre kullandığı lüks lojmanı, 2018 yılından buyana Bekir Pakdemirli kullanıyordu. Normalde, Pakdemirli’nin görevden ayrılmasından dolayı lojmanı da boşaltarak, yeni Bakan Vahit Kirişçi’ye teslim etmesi gerekiyordu.

MEVZUATLARA AYKIRI AMA KİM DİNLER!

Ancak alınan bilgilere göre Pakdemirli’nin görevden ayrılmasına rağmen lüks lojmandan çıkmayarak yılsonuna kadar kullanmak istediği Bakanlık yetkililerinin de bu keyfiyete göz yumduğu öğrenildi. Normalde her hangi bir kamu görevlisinin lojman kullanma hakkı son bulduğunda hemen gereği yapılırken, Pakdemirli’ye göz yumulması kamudaki kayırmacılığı da ortaya koydu.

VAHİT KİRİŞÇİ KENDİ EVİNDE KALMAYA DEVAM EDECEK

Pakdemirli, Bakanlık görevi bitmesine rağmen lüks lojmanı boşaltmaması tepkilere neden olurken, yeni Bakan Vahit Kirişçi’nin tavrı da takdir topladı. Kirişçi’nin, kamu kaynaklarını kullanmak istemediği ve kendisinin İncek’te bulunan evini kullanmaya devam edeceği öğrenildi.

LÜKS LOJMANIN SADECE DOĞALGAZ VE ELEKTRİK GİDERİ AYLIK 20 BİN LİRAYI BULUYOR

Diğer yandan Pakdemirli’nin yılsonuna kadar kullanacağı lüks lojmanın giderlerini kim karşılayacak? Lüks lojmanda 9-10 tane hizmetli çalışan bulunurken, bu çalışanların maaşları Bakanlık tarafından ödeniyor. İşçi maaş giderlerinin dışında lojmanın elektrik ve ısınma giderleri de ciddi bir kalem oluşturuyor. Elektrik ve doğalgaza gelen son zamlarla birlikte lojmanın sadece aylık ısınma ve elektrik giderinin de 15 ile 20 bin lira olduğu belirtiliyor. Söz konusu lojman Orman Genel Müdürlüğüne tahsisli olduğu için elektrik ve doğalgaz giderleri temsil ve ağırlama giderlerinden karşılanıyor.

NEREDEN NEREYE!

Pakdemirli, Bakanlık görevine başladığı ilk günlerde katıldığı bir televizyon programında kamu malının korunması konusunda çok hassas olduğunu ve odasındaki bir ampulü bile değiştirmediğini iddia etmişti. Kamu malının korunması konusunda makam odasındaki bir ampulü bile değiştirmediğini iddia eden Pakdemirli’nin gelinen noktada mevzuatlara aykırı olmasına rağmen lüks lojmanı kullanmaya devam edecek olması yaşanan çelişkiyi de gözler önüne serdi. 

 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 19:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfa
Urfa - 3 ay Önce

Il müdürlüğüne ve enstulere fetocu hainler müdür yapıldı

Memur
Memur @Urfa - 3 ay Önce

Çok haklısın.çiftciye yardım edilcekse işi içerdende takibetmek lazım etlik enstüde inşağat hiç bitmiyo.

Kaynak
Kaynak @Urfa - 3 ay Önce

Sorunun kaynağı cumhurbaşkanlığında kararnamede lojmandan çıkışı yazılmamış:)) Bu bakanlık neler gördü kadrosundan dolayı aldığı lojmana girmeyip anasını babasını koyanlar, lojmanda doğup, kesintisiz oturup, babası emekli olunca devir alanlar mı? Yönetmeliğe aykırı bir olurla üstelik mülga olan şubelerin müdürleri mi yıllarca oturmadı bu lojmanlarda. Ha birde yönetmeliğin kendisi ayrı bir alem
Milletin vergileri lojmanlarda heba ediliyor. Küçük ilçelerdekin dışında lojmanların tamamı satılmalıdir. Lojmanlarin bakımı ve takibi için istihdam edilen personelin yükü ayrı bir vaka tabiki. Ama ballı iştir genelde bu işe bakanlar terfide sıkıntı çekmez:)))

Abi
Abi - 3 ay Önce

Bu nasıl yüzsüzlüktür ya? Adamı kapıdan kovuyorsun bacadan girmeye çalışıyor. Pesss!!

Ercan büyük
Ercan büyük - 3 ay Önce

Allah burnundan fitil fitil getirsin, her işi böyle yaptığı için bakanlık yolsuzluk, hırsızlık ve azmanlık topluluğuna dönüştü. Bir tane hırsızlık yapmayan yönetici göstersin ermi vatandaşlığını kabul ederim. Böyle yaptığı için ülkenin tarım ve hayvancılıkta geldiği tipe vurmuşluk bunu gösteriyor. Hırsızlık yapmayan bürokratları ya görevden almış yada bürokratlar çalışmayı bıraktı. Yazıklar olsun ekibinede kendine cehenneme kadar yolu var...

Çiftçi kardeş
Çiftçi kardeş - 3 ay Önce

Ben bu ülkenin bir vatandaşı ve üreticisi olarak bu şahsa hakkımı helal etmiyorum.Allaha havale ediyorum.

Yunus
Yunus @Çiftçi kardeş - 3 ay Önce

Kim bakani ovuyorsa bilinki tarim ve orman dusmanidir

Sayın HFK bırakmak istemiyor
Sayın HFK bırakmak istemiyor - 3 ay Önce

Sayın HFK bırakmak istemiyor ama bıraktıracklar inşAllah. Tabiki ekibide, bizce istifa etseler daha iyi. Yolsuzluklar çıkabilir belki yine. Gittiler inşAllah. Sabır Büyük bir erdemdir. Allah c.c. bir şeyi geciktiriyor ise ya hayırlısı olmadığı için ya da daha iyisi olması için geciktiriyordur. Genel müdür yardımcısı, şube müdürleri, birim müdürleri düşünsün artık. Sözümüz işi bilen ve liyakat li insanlara değil. İşi bilmeyen, liyakatsiz, başkalarının fikir ve düşüncelerini sahiplenen liyakatsizlara. İnsan kaynakları ve idari işler, muhasebe şefi genel müdürlükteki bekleyin hesap günü çok yakın. Allah c.c. dediği olacak hayırlısı ve kolay şekilde Amin. Zalime açımak mazluma eziyettir.

Sanki
Sanki - 3 ay Önce

Lojman konusunda Bakanından en alttaki memuruna kadar tavır aynıdır. Sadece metrekareler ve kalitesi değişir. Devletin lojmanları satilmadikca bu kanserin tedavisi olmaz.

Yunus
Yunus - 3 ay Önce

Bu zat bu ülkenin başının belası oldu ülkenin tarımını üretimini alt üst yaptı bitirdi üçbuçuk yıl bizler bu zatın yüzünden batağın içine gömüldük, bütün yolsuzlukları hepsini bu zat yüzünden gördük milletin tertemiz alın teri akıtarak ekmeğine çıkarmak için çabaladığı zamanlarda emeğine acımadan sadece kendilerinin çıkarları doğrultusunda ülkenin bütün varlıklarına ithalat diye harvurub harman savurdular bu ülkenin üreticisi seni hakkına zehir zıkkım ederek çoğu battı yada bu işi bıraktı Allah seni bildiği gibi yapsın o oturmuş olduğun lüx konutta bu milletin tüyü bitmemiş yetimin hakkıda var bir an önce oradan uzaklaşıb gidersin

Yurda
Yurda - 3 ay Önce

Igrenclik baska birsey degil...gorevden aldigi ve magdur ettigi personelin oyle bir ahti tutacakki kolay can veremiycek


banner151