Bekir Pakdemirli görevden alındı ardından Tarım Bakanlığına FETÖ operasyonu yapıldı!

Bekir Pakdemirli'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınmasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığına FETÖ operasyonu yapıldı.

Bekir Pakdemirli görevden alındı ardından Tarım Bakanlığına FETÖ operasyonu yapıldı!
banner282

Bekir Pakdemirli, Pakdemirli, görevden alındı ardından Bakanlığa 'FETÖ' operasyonu yapıldı. Yapılan FETÖ operasyonunda 9'u bürokrat 10 kişi gözaltına alındı. T24'ten Asuman Aranca'nın haberine göre Ankara Başsavcılığı dün "FETÖ’nün güncel kamu yapılanması"na yönelik soruşturma kapsamında Tarım Bakanlığı'nda 7’si aktif görevde, 9 bürokrat ile özel sektörde çalışan 1 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

Tarım Bakanlığı, MİT Başkanlığı'nın raporuyla geçen Aralık ayında üst düzey bir bürokratı görevden almış, Ankara Başsavcılığı da konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında Başsavcılık dün 10 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

Başsavcılığın talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyeti, 10 kişiyi gözaltına aldı. Operasyonda gözaltına alınan 5 kişinin Tarım Bakanlığında baş müfettiş ve müfettiş olarak görev yaptığı, 2 kişinin iç denetçi, bir kişinin uzman, bir kişinin de müdür yardımcısı görevinde bulunduğu öğrenildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, önceki gece Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınmış, Pakdemirli’nin yerine Vahit Kirişçi atanmıştı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfa
Urfa - 3 ay Önce

Il müdürleri ve enstitü müdürlerinde hiç araştırma yapıldı mı.

piraye
piraye @Urfa - 3 ay Önce

Enstitü müdürlerini geçtik, muavinleri saltanat içinde. Adamlar makam aracı kullanıyor.

Taşra 25
Taşra 25 - 3 ay Önce

Sıra diğer fetöcülere de gelecek. Korkmayın titreyin. Büyük operasyon geliyormuş. Bu arada hiçbir bakan yardımcısı yeni bakanı tebrik etmedi. Tamamına yakınının görevden alınacağı konuşuluyor.

Geveze
Geveze - 3 ay Önce

Bakanin kendiside ...kadrolarinin hepsi gozden gecirilsin...bakanlik teftis kurulu harekete gecsin yagma talan kim yaptiysa hesabi sorulsun..bakan haberim yok diye siyrilamaz hepsi bakanin bilgisi dahilinde

Fos çıkar. Fetö aklı lânet başınıza
Fos çıkar. Fetö aklı lânet başınıza @Geveze - 3 ay Önce

Kendi içimizden ama Fetö ye karşı olanlar incelesin bilgi belge doküman sunum ve takibini yapsın. Fetöcüler kaçacak yer bulamaz. Biz birbirimizi biliriz.

Celal Malal
Celal Malal - 3 ay Önce

Bakanlık merkez binada fetocu olmayan bürokrat yok.

Bir bildiğimiz var
Bir bildiğimiz var - 3 ay Önce

Aşağıdaki yorumlara katkı olarak, 15 Temmuzun ertesi günü TAGEM üst düzey bürokratlarının çoğu ihraç edildi. İhraç edilen genel müdür yrdcısının CV toplayarak 2016 dan önce atamış olduğu idareciler hala görevlerine devam ediyor. Bunları bilen ve göz yuman bürokrat veya kim varsa gözden geçirilmelidir.

Çiftçi kardeş
Çiftçi kardeş - 3 ay Önce

Bakan neden daha önce görevden alınmadı çünkü devlet akıllı ve büyük.yem yaptı bakanı bakalım etrafına ne kadar fetöcü yuvalandı belli olacak.biz unuturuz ama devlet unutmaz.isimsiz kahramanlars selam yemlemeye devam

Çiftçi kardeş
Çiftçi kardeş @Çiftçi kardeş - 3 ay Önce

Galiba bi fetöcünün daha kuyruğuna bastık

boş bir yorum
boş bir yorum @Çiftçi kardeş - 3 ay Önce

çok boş bir yorum

Hâk
Hâk - 3 ay Önce

Sayın yetkililer burdan elli kere yazdim. Başta tarım kredi olmak üzere orman bölgede çalışan şefler dahil benim tanıdığım çok f.t cü var.

Tarım kredi FETÖCÜLER var mı ?
Tarım kredi FETÖCÜLER var mı ? - 3 ay Önce

Tarım kredi kooperatifleri merkez Birliği, merkez Birliğine bağlı diğer kooperatiflerinde ve iştiraklerinde FETÖCÜLER olabilir mi. Tarım kredi yem genel müdürlüğü ve şubelerinde FETÖCÜLER var mıdır ?. Sayın HFK işe aldığı kişiler arasında FETÖCÜLER olabilir mi.


banner151