Bekir Pakdemirli'den tarımsal hasıla açıklaması: 'Fransa'nın gerisine düştüğümüz doğrudur'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal gayri safi milli hasılada Türkiye'nin Fransa'dan sonra ikinci sırada bulunduğunu belirterek, "Yakın bir zamanda inşallah Fransa'nın da önüne geçeceğiz" dedi.

Bekir Pakdemirli'den tarımsal hasıla açıklaması: 'Fransa'nın gerisine düştüğümüz doğrudur'
banner200

TBMM Genel Kurulu’nda Tarım ve Orman Bakanlığının 2020 yılı bütçesi kabul edildi. Bakan Pakdemirli, bütçe sunumunda tarımsal gayri safi milli hasılayla ilgili gelen eleştirilere cevap verdi. Değişen kurlardan dolayı Türkiye'nin tarımsal gayri safi milli hasılada Fransa'nın gerisine düştüğünü kabul eden Pakdemirli, şunları kaydetti:

"Tarımsal gayri safi milli hasılada ikinci olduğumuz doğrudur. Şu an değişen kurlardan dolayı birkaç milyon dolar Fransa'nın gerisine düştük bu son derece normal. Biz bunu toplarız Fransa'nın önüne geçeriz, hiç önemli yok. Dünyada 10 ve 11’inci sırada gidip geliyoruz. Bakın dünyada Türkiye her zaman kendine ne çıta koydu? 2023 çıtası. İlk 10’da olmak. Biz buradamıyız buradayız. Buradaysak başarılıyız"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 09:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 2 yıl Önce

Birde çiftçimizin gelir seviyesiyle çiftçimiz borç olarak dünyada kaçıncı sırada onunda öğrensek, yerimiz belli olsa.

Recep Durmaz
Recep Durmaz - 2 yıl Önce

Tarımı yerle bir ettiniz üreteni cezalandiriyorsunuz utanın ve susun

Fransadan onursal odul kime verilmisti??
Fransadan onursal odul kime verilmisti?? - 2 yıl Önce

Yaptiginiz ithalata tesekkur ederek eski bakan a odul bosunami verildi. Elbette Fransa nin gerisine dusecektik. Yerli ve millisiniz degilmi?

Tfth
Tfth - 2 yıl Önce

Çiftçilik için bir şey diyemem ama hayvancılık için şunları söyleyebilirim. Şu anda et üretimi arttı çünkü millet mecburiyetten hayvanını kestiriyor. Üretimin artması eldeki hayvanlarını çıkartarak, üretimi bitirerek artıyor. Basitçe Süt üretiminin azaldığı halde hayvan sayısının artması. Benim görüşüm İlerleyen günlerde mecburi ithalata yöneleceğiz çünkü üretici bu fiyatlara zararına, pisliğin, b.kun içinde durmaz. Sadece dileğim inşaAllah dolar yükselmez, ithalatla sorun çözülür. Dolar yükselirse bırakın halka ucuz et yedirmeyi halk eti rüyasında göremez. Benim gibi çobanı ekonomist yaptınız. Emin bunu bile düşünemeyenler var...

Yalaka
Yalaka - 2 yıl Önce

Merkez Bankası faizleri düşürdü dolar ı tutamuyor .birileri dolarları pabuçlara doldurdu mu yine..uyumaya devam .meeeee meeeee

Onur Oz
Onur Oz - 2 yıl Önce

Herşeyiniz yalan dolan

Dolar çıkıyor
Dolar çıkıyor - 2 yıl Önce

Bakan dolar uçuşa geçti mazot gübre ye nezaman kilitleyeceksiniz..komik ülke komik...kendi paranızı dünyada kullanamıyormusunuz..bakan .tarım girdileri düşmezse tarım batık..

Kadir öz dmir
Kadir öz dmir - 2 yıl Önce

İlk evvela tarım girdiklerini köylüden alsınlar tarım krediler köylünün canıyla oynuyor bütün köylü hacizlik gitsinler köylere yüzde yüzü tarlasını bile satamıyom köylü intihardan yazık yazık üretici olmasa halk açlıktan isyanakalkar artık yeter


banner151

banner251