Bankalardan satılık bağ, bahçe, tarım arazisi 

Bankalardan satılık tarım arazilerinin yoğunluğu çiftçinin içinde bulunduğu durumu gözler önüne seriyor. Özel bankalardan Denizbank ilk sırada yer alırken, kamu bankalarından Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank’ın da yoğun bir tarım arazisi satış ilanları dikkat çekiyor.

Bankalardan satılık bağ, bahçe, tarım arazisi 
banner282

Bankalardan satılık tarım arazilerinin yoğunluğu çiftçinin içinde bulunduğu durumu gözler önüne seriyor. Özel bankalardan Denizbank ilk sırada yer alırken, kamu bankalarından Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank’ın da yoğun bir tarım arazisi satış ilanları dikkat çekiyor. Bankaların satışa çıkardığı tarım arazilerinin yanı sıra kirazlık, kayısı, zeytin, fındık ve çay bahçelerinin de yoğun bir şekilde bulunması kullandığı kredileri ödeyemeyen çiftçinin üretim yerlerinin bankalar tarafından haczedildiğini gösteriyor. 

Sahibinden.com’da bankadan satılık 1132 arsa ilanı bulunurken, Hürriyet Emlak’ta ise 1359 ilan bulunuyor. Bankalar tarafından verilen satılık arsa ilanlarının fazlalığı, kullandıkları tarımsal kredileri ödeyemeyen çiftçinin nasıl bir borç sarmalında bulunduğunu ortaya koyuyor. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151