Bakan Yardımcısı Işıkgece'den eşi ile ilgili iddialara açıklama: Yalnızca iftiradan ibaret!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, eşi ile ilgili gündeme getirilen iddiaların tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğunu belirterek, bu iddialarla ilgili hukuki süreçlerin vakit kaybetmeden başlatılacağını ifade etti.

Bakan Yardımcısı Işıkgece'den eşi ile ilgili iddialara açıklama: Yalnızca iftiradan ibaret!
banner200

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut tarafından TBMM Başkanlığına verilen soru önergesinde eşi ile ilgili gündeme getirilen iddialar üzerine yazılı bir açıklama yaparak, şahsına ve eşine karşı netelikli iftira ve nitelikli hakeret suçları kapsamında ileri sürülen iddia ve isnatların tümünün asılsız ve gerçek dışı olduğunu belirtti. Işıkgece yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

"CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut tarafından TBMM Başkanlığına sunulan soru önergesi kaynak gösterilerek, bazı basın yayın kuruluşları nda, soru önergesinde dile getirilen iddialar haberleştirilmiştir. Kamuoyunu doğru bilgilendirmek maksadıyla iddialarla ilgili açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

YALNIZCA İFTİRADAN İBARETTİR

Şahsıma ve eşime karşı, nitelikli iftira ve nitelikli hakaret suçları kapsamında, ileri sürülen iddia ve isnatların tümü asılsız ve gerçek dışıdır. Belirtilen asılsız iddia ve isnatların hangi maksatla ve hangi plan dâhilinde ileri sürüldüğünü bilmiyorum. Bakanlığın ilgili ve yetkili tüm birimlerinde, yasal mevzuata uygun biçimde etik prensiplere özen gösterilerek iş geliştirilmekte ve uygulama yapılmaktadır. Dolayısıyla aleyhe ileri sürülen tüm iddialar temelsiz, asılsız ve uydurmadır. Yalnızca iftiradan ibarettir.

TÜM BANKA HESAPLARIMIZ İNCELEMEYE AÇIK

Vurgulamalıyım ki; Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde geçmişte de üstlendiğim görevler süresince ne eşime ne de herhangi bir yakınıma hiçbir şekilde tek kuruş, tek bir dolar dahi ödeme yapılmamıştır ve yapılması da mümkün değildir. Özel sektörde yıllardır çalışan şerefli, onurlu ve itibarlı eşim Ahmet Işıkgece’nin ve benim adıma bilgimiz ve onayımız dâhilinde açılmış tüm banka hesapları son derece şeffaftır. Yetkili birimler ve mercilerin dilediği zaman yapacağı her türlü incelemeye açıktır.

HUKUKİ SÜREÇLER VAKİT KAYBETMEDEN BAŞLATILACAKTIR

Ulusumuzun temsilcileri olarak yasama faaliyetini gerçekleştiren milletvekillerinin yüce TBMM çatısı altında ulusun bireylerine karşı iftira ve asılsız biçimde ağır isnatta bulunma haklarının olmadığı da izahtan varestedir. Sayın milletvekilinin farkında olmadan, yanılma ya da yanıltılarak açıkça belirtilen itham ve iftiraları düzeltmesi beklentisiyle kişilik haklarımıza yönelik ağır itham, isnat ve iftiralarla ilgili gerekli hukuki süreçler vakit kaybetmeden başlatılacaktır. Tüm ilgililere ve kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur."

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
muzaffer daştancı
muzaffer daştancı - 1 hafta Önce

TİGEM'i batırdı sıra bakanlığa geldi demek ki. Yalan dolan pr çalışması ile bakan yardımcısı oldu. Cumhurbaşkanımız bunları görmüyor mu?

Esası toplum yararına olan hiçbir hizmetleri yok.
Esası toplum yararına olan hiçbir hizmetleri yok. @muzaffer daştancı - 4 gün Önce

Etrafıda kendi gibi balonlarla dolu. Az kaldı parlayacak balonları. Onları oralarda tutanları sorgulamak gerekir.

Çiftçi
Çiftçi - 1 hafta Önce

Dünyadaki küresel sistemin, insanlığın baş düşmanı olan küreselcilerin, şeytanın Türkiye deki baş temsilcilerinden olan bu kadının Allah belasını versin... Pakdemirlinin bir numaralı alanıdır kendisi.. Pak demirlinin bütün pisliklerini kapatan biridir... Tarım ve hayvancılık ile uğraşan Anadolu halkının bir numaralı düşmanıdır... Türkiye deki elit zengin burjuvazinin sözcüsüdür... Allahın laneti üzerine olsun

Sınavla Atanmış İlçe Müdürü
Sınavla Atanmış İlçe Müdürü - 1 hafta Önce

Bu bakanlığın Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı ne iş yapar? Sözde bir kurul mu yoksa sadece alt pozisyonlarda görev yapan memurları denetleyen bir birim mi? Pekala Devlet Denetleme Kurulu ne yapar? Devlet Denetleme Kurulu, yönetim işlerinin hukuka uygun, düzenli ve verimli bir şekilde yürütülüp, geliştirilmesi amacıyla kurulmuş denetim kurumu değil mi? Bakan yardımcısı, genel müdür ve il müdürü gibi yöneticiler söz konusu olunca bunların dokunulmazlıkları mı var? Bu makamlara liyakatsiz atanmak iyi oluyor da hesap verebilirlik ve şeffaflık söz konusu olduğunda bu kişilerin soruşturulmasından neden kaçınılır? Her hangi bir iddia/itham söz konusu olduğunda her unvandaki kamu görevlisi derhal soruşturulmalıdır. Aksi takdirde çürümüşlük bitmez de bitmez.

Bulent
Bulent - 1 hafta Önce

Ates olmayan yerden duman tutmez

Yunus
Yunus - 1 hafta Önce

Sayin Pakdemirli ve ekibi gidin artik millete gina geldi...istifa edin istifa etmekte erdemdir..

Yurda
Yurda - 1 hafta Önce

Hanim efendi sucsuz olabilir orasini bilemeyiz ama hesaplarini incelemeye alsaniz ne olacakki minareyi calmak isteyen kilifini hazirlar

Irmak kurt
Irmak kurt - 1 hafta Önce

Lanet olsun bakanlığına, fetö bu bakanlıkta sendika adı altında iyi ihanet ediyor. cumhurbaşkanımızda uyumasın yeter artık şu anta en berbat bakanlık halinde halkın nefretini kazanmış. Sağır sultan duydu da cumhurbaşkanımız duymadı galiba. Diyecek bir şey bulamıyirum. Bu bakanlığa küfür etmekten bıktık .

Thmcu
Thmcu - 1 hafta Önce

Sn Ayşin Hanım gayet açık bir şekilde kendini ifade etmiş, gerekli kararı yargımız verecektir.


banner151

banner251