Bakan Tüfenkçi: Gençleri tarıma yönlendirmeliyiz!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, çiftçiliği teşvik etme, gençleri tarıma yönlendirme ve tarımın gelişmesi noktasında genç çiftçi desteklerinin bulunduğunu söyledi.

Bakan Tüfenkçi: Gençleri tarıma yönlendirmeliyiz!
banner282

Bakan Tüfenkçi, yaptığı açıklamada, tüm çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutladı. Tarımın stratejik bir alan olduğu bilinciyle hareket ettiklerini ve bu alanda faaliyet gösteren çiftçilerin sorunları olduğunu bildiklerini aktaran Tüfenkci, çiftçiliği teşvik etme, gençleri tarıma yönlendirme ve tarımın gelişmesi noktasında genç çiftçi desteklerinin bulunduğunu ifade etti.

Binlerce çiftçinin bu destek ve hibelerden faydalandığını aktaran Tüfenkçi, şunları kaydetti:

“Malatya'da da bu teşviklere başvuranların taleplerini karşılama noktasında gıda tarım ve hayvancılık il müdürlüğümüz gayret gösteriyor. Özellikle çiftçilerimizin yetiştirdiği ürünlerin piyasaya ve pazara uygun ürünler olması gerekiyor. O ürünlerin, verilen emeğin değerinde alınıp satılması için arz ve talep dengesini gözeterek üretim yapmak lazım. Bunun da planlamasının yapılması gerekiyor.

Aracıların Kazandığı Bir Piyasa Düzeni İstemiyoruz!

Biliyoruz ki, satamadığınız hiçbir ürün sizin değildir. Dolayısıyla çiftçilerimizin ürünlerinin para etmesini istiyoruz. Bu ürünler para ederken de gerçekçi bir fiyatlandırmanın olmasını arzu ediyoruz. Enflasyonu artırıcı suni müdahalelerle, fiyatla, çiftçinin kazanmadığı aracıların kazandığı bir piyasa düzenini de istemiyoruz. Onun için gıda fiyatlarını düzenlerken enflasyonu da dikkate alarak ama çiftçinin de ezilmeyeceği, emeğinin karşılığını alabileceği bir sistemi oluşturma gayreti içerisindeyiz."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarım kredi
Tarım kredi - 5 yıl Önce

Sen tarım kredide ,ve vakıfta 5 bin 10 bin maaş ver gençleri çifçilik yapsın deyin onlardamı sömüreceksiniz

İroni
İroni - 5 yıl Önce

Gençliğinde tarla yüzü görmeden deri koltuğa oturanlar, kendisini tatmin için gençleri tarlaya istiyor...

Genç
Genç - 5 yıl Önce

Hangi gençten bahsediyor sayın bakan çiftćinin üçüncü sınïf olduğu bir ülkede gençleri tarıma yönledirekmiş. Bırak da her genç kendi ekmeğini başka yerde arasın bundan iyi olur biz geteriveririz ital

hadibe
hadibe - 5 yıl Önce

15 yıldan beri tarımdaki nüfus fazla avrupada sukadar bizde bu kadar deyip çiftçi soykirimi yaptınız şimdi genç çiftçi deste teşvik bilmemne hadiyinbe yolsuzluk deste olur bundan ancak

simurg
simurg - 5 yıl Önce

Şu anki tarım yapılanmasıyla gençleri tarıma ve tarlaya yönlendirmek mümkün görünmüyor.

banner151