Bakan Pakdemirli: Sulu tarım çiftçinin gelirini artırdı 

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü yaptığı yatırımlarla modern sulama sistemlerini yaygınlaştırmaya, tarımda su tasarrufu sağlamaya, çiftçilerimizin kazançlarını doğrudan ve dolaylı yollarla artırmaya ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor.

Bakan Pakdemirli: Sulu tarım çiftçinin gelirini artırdı 
banner282

Bu çerçevede Şanlıurfa’da da sulama yatırımlarını hız kesmeden sürdüren DSİ, yapmış olduğu yatırımların meyvelerini alıyor. Bu kapsamda Şanlıurfa ve ilçelerinde tamamlanan sulama sezonunda toplam 3 milyon 40 bin 330 dekar tarım arazisi sulandı.

SULAMA İLE ŞANLIURFA’DA 2 MİLYAR 230 MİLYON TL GELİR

Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışlarının, üretim deseninin çeşitlenmesinin, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden olduğunu ifade eden Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ise “Şanlıurfa’da 2019 yılında yapılan sulu tarım sayesinde 2019 yılı birim fiyatları ile ülke ekonomisine yaklaşık 2 milyar 230 milyon TL katkı sağlandı” dedi.

SULAMA YATIRIMLARI SÜRECEK

GAP kapsamında yer alan Şanlıurfa’nın bereketli topraklarını hayata geçirecekleri sulama projeleri ile suyla buluşturmaya devam edeceklerini belirten Bakan Pakdemirli, “Tarım arazilerinin suya kavuşmasını, kapalı sistem sulamanın yaygınlaşmasını ve sulamada su tasarrufu sağlanmasını önemsiyoruz. Çalışmalarımızı da bu yönde kararlılıkla sürdüreceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
HÜSNÜ ZAN
HÜSNÜ ZAN - 2 yıl Önce

DEVLET ADAMI DİYE ORTADA DOLAŞANLARIN CAHİLLİĞİ GERÇEKTEN ÇEKİLMİYOR... GAP PROJESİNDE UYGULANAN YANLIŞ SULAMA REJİMİ NEDENİYLE GÜZELİM HARRAN OVASINDA VE BÖLGEDEKİ DİĞER TARIM ALANLARINDA TUZLANMA NEDENİYLE ÇORAKLIK BAŞLADIĞINI SAĞIR SULTAN BİLE DUYDU, BİZİM BEKİR AGA’NIN BUNDAN HABERİ YOK... TÜRKİYENİN EN ZAVALLI ÇARESİZ BAKANLIĞI TARIM ORMAN BAKANLIĞI MAALESEF... ACABA BAKANLIĞIN BU HALE GELMESİ BÜYÜK REİSİN TERCİHİ Mİ??

Senol
Senol - 2 yıl Önce

VAllahi ben başka ülkede yaşıyorum herhalde, o kadar çok para kazanıyoruz ki, hepimiz battik. Traktöre mazot, elektriğe,para bulamıyoruz, üretmek için aldığımız paranın faizini, gübre atacak halimiz kalmadı, yedek parça uçtu, Zirai ilaç maşAllah füze gibi, ürünlerimiz bedava, hayvan satamiyoruz,ithalatciya teslim vs,vs ,ben başka dünyanın çiftçisi olarak ,yaşadığıma pişmanım nalet olsun diyorum, bak Türkiye'deki çiftçinin bir eli yağda,bir eli balda,parayı koyacak yer bulamıyor, tarımın her kolunda dünya birincisi vs vs

Kamil kan
Kamil kan - 2 yıl Önce

VAllahi bravo nasıl bir tespittir sulu tarımın verimi arttırdığı tebrik ediyorum pakdemirliyi sizi nobel adayı olarak gösteriyorum.

Çiftçi
Çiftçi - 2 yıl Önce

10 kamyon elma üretiyorum 1 asgari ücret linin kazandığını kazanamiyorum ailecek Bakanlık olarak utanıutanın kendinizden

Erhan gok
Erhan gok - 2 yıl Önce

Istanbula 3 katli metro yapacaginiza o parayla firatin suyunu konya ovasina gelmesi icin harcayin ISTANBULA AKINI ONLEYIN

Mehmet cetiner
Mehmet cetiner - 2 yıl Önce

Niye demesinki yoksa meclisteki stresini nasil atacak bizimle dalga geçerek adamda haklı yoksa nasil rahat edecek

Köylü
Köylü - 2 yıl Önce

Sulu tarım para kazandırıyormuş Acaba kuyuları açıp çiftçi su çekebiliyormu her ay fatura biz yılda bir sefer mahsul satıyoruz her ay fatura ödüyoruz helal olsun bu kadar pişkinliğe.

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Ya Ne demezsin sayenizde cebimiz parayla şişti koyacak yer bulamıyoruz