Bakan Pakdemirli'nin editörlüğünde 5'inci kitap yayınlandı: Pandemi Sonrası Yeni Nesil Tarım

Bakan Bekir Pakdemirli’nin editörlüğünde hazırlanan “Pandemi Sonrası Yeni Nesil Tarım” adlı kitap okuyucusuyla buluştu. Bakan Pakdemirli'nin editörlüğünde daha önce de 4 kitap yayınlanmıştı.

Bakan Pakdemirli'nin editörlüğünde 5'inci kitap yayınlandı: Pandemi Sonrası Yeni Nesil Tarım
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin editörlüğünü yaptığı “Pandemi Sonrası Yeni Nesil Tarım” adlı kitap, okurların beğenisine sunuldu. Türk Tarım ve Orman Dergisi'nde yer alan habere göre, koronavirüsle birlikte her alanda tanımlanan yeni normallerin tarımsal süreçlere etkisini irdeleyen kitap, yaşanan değişimin tarımda yeni nesil uygulamalara geçilmesini zorunlu kıldığını vurguluyor. Kitapta her bölüm tek başına incelendiğinde, tarımsal üretimin ve tarımsal teknolojilerin farklı alanlarında yeni nesil uygulamalar hakkında okuyucuyu bilgilendirmeye yönelik iken tüm bölümler bir bütün halinde değerlendirildiğinde, pandemi sonrası yeni nesil tarım olarak adlandırdığımız stratejinin felsefesi ortaya çıkmaktadır.

Kitabın ilk yarısında, ağırlıklı olarak pandemi dönemi ve sonrasında bitkisel ve hayvansal üretimde sürdürülebilirlik, gıda güvencesi ve gıda güvenliği konuları işlenmiştir. Bu bağlamda, bitkisel üretim teknikleri, bitki besleme, bitki koruma ve hayvansal üretim teknikleri ile gıda sektöründeki gelişmeler incelenmiştir. İkinci yarısında ise tarımsal sistemlerin analizi ve modellemesi, Tarım 4.0, hassas tarım uygulamaları, tarımsal ürün tedarik zincirinde güncel riskler ve fırsatlar ile pandemi dönemi ve sonrasında tarımsal eğitim değerlendirilmiştir.

BAKAN PAKDEMİRLİ'NİN 5'İNCİ KİTABI

Bakan Pakdemirli’nin editörlüğünde daha önce “Küresel Ekonomiye Yön Veren Yeni Teknolojiler, Türkiye’de Geçmişten Günümüze Tarım Politikaları ve Ekonomisi, Ekonomi Ekseninde Türkiye’de Geçmişten Günümüze Kültür ve Turizm Politikaları, Pandemi Ekseninde Küresel Değişim ve Yeni Ekonomik Düzen,  Türkiye’nin Geçmişten Günümüze Meteoroloji Politikaları ve Stratejileri” adlı kitaplar yayınlanmıştı. Bu 5 kitap ise ele aldıkları konularla ilgili geçmiş ve günümüzdeki örnekleri ayrıntılarıyla ele inceleyerek, gelecekteki uygulamalar ve planlamalar hakkında da bilgi ve analizlere yer veriyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021, 10:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 6 ay Önce

Çiftçi intihar etmeye başladı

YATAK ODASI FANTEZİLERİ
YATAK ODASI FANTEZİLERİ @Fettah - 6 ay Önce

TÜRKİYE TARIMI SON NEFESİNİ VERMEK ÜZEREYKEN BÖYLE YATAK ODASI FANTEZİSİNDEN BİLE DAHA ŞEYLERİ REKLAM ETMEK HİÇ YAKIŞMIYOR?!?!?

Günay ay
Günay ay - 6 ay Önce

Boş işlerlen uğraştığı için bakanlığı ve yolsuzluk içerisinde boğuliyor. Boş boş reklam yaparak koltuğu koruma uğraşı bunlar. Tarım ve hayvancılıkta bir safhayı bir adım öne taşıdığını açıklasın. Sn Cumhurbaşkanımız müdahale etmese bakanlık iş ve işlemlerine tarım ve hayvancılık sektörü ayaklanır, toplu gösteriler çıkar, illerde valiler halkı sakinleştiriyor. Bir tane bakan yapmış olduğu işi açıklasın. Ülkeyi tarım ve hayvancılığın her sektör ile ürününde dış ülkelere bağımlı (ithal) hale getirmiş, samanı ve peyniri bile son iki yıl içerisinde ithal ediyoruz.

Mehmetb
Mehmetb - 6 ay Önce

Pakdemirli bakanliktan ayrilmadan abisinin yaninda yaptigi doktorayi docentlikle taclandirmak istiyor.

hesap
hesap - 6 ay Önce

Her genel mudurluge bir konu ver, makale cikart, ondan kitap bastir, tagem'in dergilerinde yayinlat.. ortamlarda havan olur yigidim.

Çiftçi
Çiftçi - 6 ay Önce

Ya git imamlığını yap. Sanki pandemi yokken tarımı iyi yönetiyordu

Bekir
Bekir - 6 ay Önce

Sayın bakan yazsa yazsa bakanlıkta yolsuzluk nasıl yapılır hangi firmalara ayrımcılık yapılır ülke ithalat cenneti durumuna nasıl getirilerek bu ithalattan nasıl nemalanır kacak alkolden ölumler nasıl olur bunları yazar

Ceylan
Ceylan - 6 ay Önce

Kitaptan önce söz verilipte tutulmayan sözleri konuşun akşam ayrı sabah ayrı konuşutuklarınızı tartışın bokun pisliğin içinde sürünüp para kazanamayan canım hayvancıluk mağdurlarını konuşun ama kime diyorsunda seni kim ipliyor yetiştiricimmm unutmayın bunların yaptıklarını

banner151

banner251