Bakan Pakdemirli'nin dünya çiftçiler günü çağrısı: Çiftçimizi balkonlardan alkışlayalım

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Bu akşam saat 21.00'de tüm vatandaşlarımdan çiftçimizi ve tarım emekçilerimizi balkonlarından alkışlamalarını bekliyorum." çağrısında bulundu.

Bakan Pakdemirli'nin dünya çiftçiler günü çağrısı: Çiftçimizi balkonlardan alkışlayalım
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle vatandaşları bu akşam saat 21.00'de balkonlarından çiftçileri ve tarım emekçilerini alkışlamaya davet etti. Pakdemirli, Türkiye Tarım-Orman Ödülleri'nin tanıtımı için düzenlenen etkinliğine video konferans yöntemiyle katılarak konuştu.

Pakdemirli, Türkiye Tarım-Orman Ödüllerini de sektörün önemine ve güçlü performansına dikkati çekmek, ülkenin yarını için emek veren çiftçilere destek olmak amacıyla başlattıklarını söyledi. Bu kapsamda Türkiye'nin dört bir yanından çiftçileri, tarım işletmelerini, iş birliği organizasyonlarını ve yenilikçi uygulamaları ödüllendirmeyi hedeflediklerini anlatan Pakdemirli, "Bulunduğu ilde fark yaratmış, bölgesinde ve Türkiye'de rol model olarak değerlendirilebilecek çiftçi ve işletmeleri, verimin başarıya ulaştığını göstermek konusunda sektör adına büyük önem taşıyan bu önemli yarışmaya başvurmaya davet ediyoruz." diye konuştu.

Bu dönemde sağlık yanında tarım ve gıdanın en önemli iki unsur olarak ön plana çıktığına dikkati çeken Pakdemirli, Dünya Çiftçiler Günü'nü nedeniyle vatandaşları bu akşam saat 21.00'de çiftçi ve tarım emekçilerinin balkonlarından alkışlamaya davet etti. Pakdemirli, "İnşallah hep beraber alkışlayalım, tüm vatandaşlarımızın da sosyal medyadan destek olmasını, medyamızın da destek olmasını tüm mensuplardan, tüm vatandaşlardan, tüm paydaşlardan rica ediyorum." ifadesini kullandı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 14:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dava Adamı
Dava Adamı - 1 yıl Önce

Sayın Tarım Bakanı bir kerede personelini alkışlasın. Sayın Milli Eğitim bakanımızı biraz örnek alsınlar.

Memurlarda Seçmen
Memurlarda Seçmen @Dava Adamı - 1 yıl Önce

Benim bakanım olsaydı bende kendilerini alkışlardım!

Onur Oz
Onur Oz - 1 yıl Önce

Çiftçi alkış değil destek istiyor destek

Haluk
Haluk - 1 yıl Önce

Allahım aklımıza mukayyet ol! Nerde ise yaramaz, iş bilmez, kifayetsiz varsa tribünlere oynayarak eksikliklerini gürültü ile örtbas etmekte... Rabbim sen memlekete yardım et vatandaşa da akıl, sabır ve feraset ihsan et!

Hahaha
Hahaha - 1 yıl Önce

Ağam bizimle eyleniy

Çiftçi lerin
Çiftçi lerin - 1 yıl Önce

Borçları faizsiz ertelensin çiftçi olmasa neyiyeceksiniz çiftçiyi unutmayın

Vakkas sakar
Vakkas sakar - 1 yıl Önce

Çiftçi kan ağlıyor

çorumlu
çorumlu - 1 yıl Önce

Sayın bakanım önce alkışlamayı bırakalım 2019 yağlı tohum ayçiçek desteğini ödeyin.çiftçiler sizden destek bekliyor.çiftçileri önce paraları verinki sonra alkışlayalım

Sahipsiz çiftçi
Sahipsiz çiftçi - 1 yıl Önce

Ne alkışı ne balkonu resmen dalga geçiyor bizim pamuk pirimlerimizi öde anamız ağlamış biraz kibar olsun?


banner151

banner251