Bakan Pakdemirli fiyatlardan memnun olmayan çiftçi tanımıyorum dedi ama!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçinin kazanamadığına yönelik eleştirilere katılmadığını belirterek, "Hububat, arpa, buğday, kayısı fiyatından memnun olmayan çiftçimizi tanımıyorum" dedi. Ancak piyasada fiyatların alım fiyatlarının üstünde oluşmasından dolayı çiftçi TMO'ya ürün satmıyor.

Bakan Pakdemirli fiyatlardan memnun olmayan çiftçi tanımıyorum dedi ama!
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Turkuvaz Medya tarafından düzenlenen 1. Türkiye Çiftçi Zirvesi'nde kaptığı konuşmada tarımda 11 çeyrektir süren büyümenin çiftçilere yansıdığını belirtti. Çiftçinin sürekli yanında olduklarını ileri süren Pakdemirli, pandemiye rağmen çiftinin ürünlerini sattığını ve para kazandığını dile getirdi. Hububat alım fiyatlarından çiftinin memnun olduğunu iddia eden Pakdemirli, şunları kaydetti: 

FİYATLARDAN MEMNUN OLMAYAN ÇİFTÇİ TANIMIYORUM

"Hububat, arpa, buğday, kayısı fiyatından memnun olmayan çiftçimizi tanımıyorum. Fındıktan, bakliyat fiyatından memnun olmayan bir çiftçimizi tanımıyorum. Yani biz şöyle bir söz vermiştik; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle beraber bir yıl içerisinde sahada problemli bir ürün, para kazanmıyor denilen bir ürün bırakmayacağız diye... 2019 içerisinde bunu gerçekleştirme şansımız oldu. 2020'de de pandemiye rağmen bunu devam ettirdik ve pandemiye rağmen çiftçi ürününü sattı ve para kazandı. Bazı istisnalar olmuş olabilir ama genel itibarıyla biz her zaman çiftçinin yanında olduğumuzu gösterdik. Bu anlamda çiftçi bir şekilde parayı kazandı."

ÇİFTÇİ MEMMUN AMA O FİYATLARA ÜRÜN SATAN YOK!

Bakan Pakdemirli, hububat alım fiyatlarından memnun olmayan çiftçi tanımadığını belirtirken, çiftçinin açıklanan fiyatlardan TMO'ya ürün satmaması ise dikkat çekiyor. Piyasada arpa ve buğday alım fiyatları açıklanan alım fiyatlarının üstünde oluşurkken, çiftçi de alım fiyatından TMO'ya ürününü satmıyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2021, 17:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Senol
Senol - 3 ay Önce

Tarım bakanını hayretle dinliyorum. Sözün bittiği son nokta.

Ens
Ens @Senol - 3 ay Önce

Bence bunlar tarımdan haberi okumuyor,,ama bunlara tapan koyunlar okuyor

Üretici
Üretici @Senol - 3 ay Önce

Daha önceleri bunlardan önce 15 kg buğday 50 kg güpre alıyordu şimdi 50kg buğday la alamıyorsun ogübreyi herhal ağam eğlenir...

Şaşırma
Şaşırma @Senol - 3 ay Önce

Turkuvaz medya sabah pacavrasi ile a haber yalan makinesi değil mi? Zaten Bakan herkes memnun demese de bunlar herşey süper şeklinde haber yapardı. O nedenle Bakana kızmayın :)))

Aşkı Memnu
Aşkı Memnu - 3 ay Önce

Bakan beyden memnun tek bir çiftçi tanımıyorum.

ahmet yaman
ahmet yaman - 3 ay Önce

Bir insan ancak bukadar olabilir pes dpğrusu Böyle bakanlar varken vay türk tarımının haline

Ali dag
Ali dag - 3 ay Önce

Bu tarım bakanı TC. Cumhuriyetinde yaşamıyor buna hayelle yaşamayı bırakmasını soyleyecek birileri lazım .ekmekte onun pastada onun olsun

Ciftci
Ciftci - 3 ay Önce

Bakan kendince doğru söylüyor . Çünkü üreticiyi tanımıyor .üretim maliyetlerini bilmiyor . Dolayısıyla tanımıyor ?

Doğu
Doğu - 3 ay Önce

Evet bakan bey gübre fiyatlarındanda memnunuz harmanda ithalatı açtınız çiftçi ondanda memnun dalgamı geliyorsun bu milletle arpaya 1750 fiyat verdiniz 2450 tl ye dışarıdan getirtiyorsunuz kendi çiftçinize dışarıdan getirdiğiniz parayı verseniz olmazmı zararmı edersiniz

Hasan bal
Hasan bal - 3 ay Önce

Kaç tl avans verdiniz bu haber için açıklarmısın. Tarımı bitirdin

Agah var
Agah var - 3 ay Önce

Çiftçi köşeyi döndü yemin çuvalı 170 tl süt 2.80 tl mercedes mi bmW mi alsak diye düşünüyorum henüz karar veremedim


banner151

banner251