Arpa fiyatları artmaya devam ediyor! (6 Mayıs) Arpa fiyatları kaç lira oldu?

Hayvancılıkta önemli bir yem hammaddesi olan arpa fiyatları yükselmeye devam ediyor. Nisan ayında 4600 TL/tondan 4900 TL/tona çıkan arpa fiyatları Mayıs'ın ilk haftası da fiyatı yükselerek 5100 TL/tona çıktı.

Arpa fiyatları artmaya devam ediyor! (6 Mayıs) Arpa fiyatları kaç lira oldu?
banner282

Türkiye Yem Sanayicileri Birliğinin, yem hammadde fiyatları incelendiğinde arpa fiyatlarının Mayıs ayında tonda 100 lira arttığı görülüyor. TMO’nun hububat alım fiyatlarının açıklanması beklenirken, serbest piyasadaki hububat fiyatlarındaki hareketlilik de dikkat çekiyor.

ARPA FİYATLARI NEDEN ARTIYOR?

Türkiye Yem Sanayicileri Birliğinin Yem Hammadde fiyat verilerine göre arpa fiyatları yükselmeye devam ediyor. Nisan ayının ilk üç haftasında arpa fiyatları 4900 TL/ton iken 4’üncü hafta 5000 TL/tona çıktı. Arpa fiyatlarındaki artış Mayıs ayında da devam ederken, 6 Mayıs itibariyle fiyatlar 5100 TL/tona çıktı. 

YEM FİYATLARINI DA YUKARI ÇEKİYOR

Arpa fiyatlarının yükselmesi hayvancılığı da olumsuz etkiliyor. Çünkü hayvancılıkta önemli bir yem hammaddesi olan arpa fiyatının artması, yem fiyatlarını da yukarı çekiyor. 

Yine hem hammaddelerinden olan mısır kepeği de son bir aydır yükseliyor. Nisan ayının son haftası mısır kepeğinin fiyatı 4700 TL/tondan 5035 TL/tona çıktı. Mayıs ayının ilk haftası tonda 50 lira daha zamlanan mısır kemeği 5083 TL/tona yükseldi. Diğer yandan mısır grizinin fiyatı da 4700 TL/tondan 5083 TL/tona çıktı. 

KIRIK BUĞDAY FİYATI ARTMAZKEN YEMLİK BUĞDAY FİYATLARI YÜKSELDİ

Kırık buğday fiyatı Mayıs ayında 5200 TL/ton ile bir değişim olmazken, yemlik buğday fiyatlarında da son haftalarda fiyatının tonda 100 lira arttığı gözleniyor.  

YEM HAMMADDE FİYATLARI KAÇ LİRA OLDU? 6 MAYIS YEM HAMMADDE FİYATLARI

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2022, 00:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 2 hafta Önce

Arpa ben satınca yükseldi

Faik konuksever
Faik konuksever - 2 hafta Önce

Devlet elin gavurundan pahalıya alıyor, arpayı buğdayı, kendi ciftcisindende alsın pahalıya, mazota gübreye ilaca zam yapmasını biliyor

Emre
Emre - 2 hafta Önce

Nasıl olsa garip çiftçi de arpa buğday kalmadı ağa larin eline geçti yükselir taaaki çiftçi nin yeni mahsulleri çıkana kadar tabi Eken varsa

Haktan yana
Haktan yana - 2 hafta Önce

Buğday hala üç kuruş mazot 25 lira

Koyuncu
Koyuncu - 2 hafta Önce

Allah rızası için birisi çıkıp elimizdeki Koyunlar üreticilerine sahip çıksın gecen yıl kuraklik vardı bu yıl merayı don etkiledi ve yağış yok hayvanlarin yiyeceği hiç bir mera otu yok iç anadolu bolgesi koyun üreticileri aşırı derecede sıkıntılı, yem maliyetleri çok yüksek koyun kuzu satildiginda bile yem maliyetini kurtarmiyor, Tarim Bakanimiz özellikle Konya bu konuda çok sıkıntılı çok acil destege ihtiyaç var tüm sürüler satılık bir tane bile alıcı yok biz malımızla rezil olduk