Arkadaşlık kontenjanından geldi Osmanlı’dan kalma kuruma müşavir oldu!

Tarım bürokrasisinde konuşulan bürokrat! Görevden alınan Genel Müdür döneminde arkadaşlık kontenjanından yararlanarak kurum dışından getirilerek Daire Başkanı yapıldı, 9 ay bu görevde kaldı, mevcut Genel Müdür tarafından görevden alındı, şimdi de Müşavir yapıldı. Özlük hakları iyileştirildi, maaşı ikiye katladı, kurumun lojmanını da emekli olana kadar kullanacak.

Arkadaşlık kontenjanından geldi Osmanlı’dan kalma kuruma müşavir oldu!
banner200

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nde (TİGEM), personeli çileden çıkaran atama! Görevden alınan TİGEM eski Genel Müdürü İsmail Şanlı tarafından başka bir kurumdan getirilerek Destek Hizmetleri Daire Başkanı yapılan Muhammed Mustafa Aksin, geçtiğimiz Ocak ayında TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece tarafından görevden alınmıştı. Aksin'in görevden alınmasında da kurum dışından yapılan ataması etkili olmuştu.

GÖREVDEN ALINDI BİR AY SONRA DA MÜŞAVİR YAPILDI

Ancak görevden alınan Aksin'in, TİGEM'in geçtiğimiz hafta yapılan yönetim kurulu toplantısında müşavirliğe atandığı ortaya çıktı. Aksin'in müşavirliğe atanması, 'kıyak atama' olarak değerlendirilirken, TİGEM'in işleyişi ile hiçbir alakası olmayan bir kişinin üst düzey yöneticilere sağlanan özlük haklarından yararlanacak olması kurum içinde tepkiye neden oldu.

Bu atamadan dolayı Aksin'in maaşı 4 bin liradan 7 bin 500 liraya çıkarken, emekli olana kadar da kurum lojmanını kullanma hakkı kazandı.

GENÇ ÇİFTÇİ SORUŞTURMASI ENGEL OLDU

Müşavirlik atamasının Aksin ile sınırlı kalmayacağı, diğer görevden alınan eski Genel Müdür Yardımcısı Üzeyir Tekin, Hayvancılık İşleri Daire Başkanı Ergün Erol, Ticaret Daire Başkanı Mehmet Çeter ve Atçılık Daire Başkanı Murat Durmaz'ın da müşavirliğe atanacağı ancak haklarındaki soruşturmadan dolayı bu atamanın şimdilik yapılmadığı kaydediliyor.

Üzeyir Tekin, Ergün Erol ve Mehmet Çeter'in geçtiğimiz yıl Genç Çiftçi Hayvan Alım Komisyonunda bulunmalarından dolayı genç çiftçi projesindeki yolsuzluk iddialarına yönelik Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından haklarında soruşturma yürütülüyor.

JANDARMA FİRMA AYAĞINDA BÜYÜK BİR OPERASYON YAPMIŞTI!

Bilindiği üzere genç çiftçi projesini suistimal ederek, suç işlemek amacı ile örgüt kurmak, örgüt faaliyeti kapsamında rüşvet almak vermek, resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık suçları kapsamında Ardahan Jandarma Komutanlığı tarafından firma ayağında büyük bir operasyon yapılarak birçok kişi gözaltına alınmış ve mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Genç çiftçi projesindeki yolsuzlukla ilgili olarak Bakanlık ayağındaki soruşturmalar ise devam ediyor.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kendi ayağına kurşun sıkmak
Kendi ayağına kurşun sıkmak - 3 yıl Önce

Liyakatsiz atamalar maalesef bu hükümetin sonu olacak gibi gözüküyor :(
Olan da devlete millete oluyor

- 3 yıl Önce

Garip guraba da fazla bir şey istemiyor. hakettiği basit bir tayini yaptıramıyor.Kimi kavun yerken kimisine de kelek bile vermiyorlar.(Mevcut sisteme uyamıyorsan Devletçi olman yetmiyor. Vatansever olman yetmiyor.Dindar olman yetmiyor.Ahlaklı olman yetmiyor.İmam Hatip kökenli veya başka bir lise kökenli olman da farketmiyor.Güçlüler ve güçsüzler katagorisinde zayıf halkaysan Allahtan başka bir tanıdığın yoksa yine farketmiyor. İnancından, değerlerinden,kanunlardan , prensiplerinden vazgeçene kadar..

Artık
Artık - 3 yıl Önce

Ôdüllendirin arkadaşları soruşturma nedir ?verin müşavirlik kadrolarını adamlara haksızlık yapmayın!!!
.Bu arada tarımdan haberi de habercilik başarısından dolayı kutluyorum.Sizin gibi diğer kurumlar da da dönen dolapları ifşa eden siteler olsa keske ...O zaman biliriz kim ne b.. Yediğini !

- 3 yıl Önce

İlahıyatçıyı kimse alamamış... Ey gariban tigemli

tarım ve yolsuzluk
tarım ve yolsuzluk - 3 yıl Önce

Sunu uzulerek goruyoruz bakan bey sıyasılerin etkısınde gucunu yettıgını alıyor yetmedıgıne dokunamıyor tecrubesız ve tuccar zıhnıyetlı ekibi bakanı arkadan vuruyor farkında degıl veya farkında ama gormemezlıkten geliyor sayın bakandan bir personeli atarken veya gorevden alırken ınce eleyıp sık dokuması lazım hırsızlar işbasında masumlar gorevde

suyundan
suyundan - 3 yıl Önce

suyundan da koy yegen

İflah
İflah - 3 yıl Önce

olmaz bu tigem boşuna genç personel istifa etmiyor...

Ne beklersiniz fatihamı
Ne beklersiniz fatihamı - 3 yıl Önce

Bakanlığın başarısız olmasının sebeplerinden biride TİGEM diye yazmışsınız ya. Bu adamlara birde ilahiyatçı açıköğretim mezunu... Ekleyin. Ne beklersiniz bu kurumdan


banner151

banner251