AOÇ'de yem bitkisi tohumu üretilip çiftçiye dağıtılacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ihaleye çıkarılan Atatürk Orman Çiftliği’ndeki (AOÇ) araziyi 3 yıllığına kiralayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, çiftçiye dağıtılmak üzere yem bitkisi tohumu üretecek.

AOÇ'de yem bitkisi tohumu üretilip çiftçiye dağıtılacak
banner200
banner217

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ihaleye çıkarılan Atatürk Orman Çiftliği’ndeki (AOÇ) araziyi 3 yıllığına kiralayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, çiftçiye dağıtılmak üzere yem bitkisi tohumu üretecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hasan Muhammet Güldaş, Atatürk’ün mirasına sahip çıktıklarını belirterek, “Buranın kuruluş amaçlarından biri olan tohum dağıtma, damızlık dağıtma işlevini yıllar sonra tekrar aktif hale getirmiş olacağız. Ürettiğimiz tohumlarımızı inşallah kırsaldaki çiftçilerimizle buluşturup, en ekonomik şekilde üretim yapmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Yem bitkileri üretimi artınca, hayvancılık da gelişecek. Böylece daha ucuza, daha sağlıklı eti Ankaralılarla buluşturabileceğiz” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 18:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alikan EVCİL
Alikan EVCİL - 11 ay Önce

keşke birazda var olanları koruyabilsek.
bugün Tüm uyarılarıma ve şikayetlerime rağmen,Eryaman Tunahan mahallesi 187.cadde bulunan 8 adet kavak ağacı,sırf polen yapıyor diye.arabaların üzerine kuşlar pislik yapıyor diye,reklam tabelası görülmüyor diye,30 yıllık Kavaklar Ankara Büyükşehir Belediyesi elemanlarınca Kesildi.
KINIYORUM

Sedat
Sedat - 9 ay Önce

Atalık genetiği değiştirilmemiş tohumlar üretilir inşAllah

Altan YONTAN
Altan YONTAN - 9 ay Önce

ALLAH razı olsun ülkemizi düşünen sizler gibi saygıdeğer insanlara şükranlarımı sunuyorum.

Selim Kılpelit
Selim Kılpelit - 9 ay Önce

Alican evcil kardeşim eğer o kavakların yerinde çam ağacı olsaydı eminim kesilmezdi.kavak dediğin ağacın topluma zararından başka bir katkısı yoktur.ben bir astım hastası raporumu dilekçeme ekleyip evimin yanında bulunan mezarlıktaki bütün kavakları kestirdim ve yerine çam ve ardıç ağacı dikildi.geçerli bir bahane bulun da beraber kınayalım kardeşim.

Emel çolak
Emel çolak - 10 ay Önce

Allah Razı olsun inşaAllah gedeolu üretim yapılmaz

Bilgen Vural
Bilgen Vural - 9 ay Önce

Atatürk orman çiftliğini de helal olsun bitki çifliği botaniğe çevirdiler ya hayret eee nede olsa erdoğan hükümeti tohumda gevur tohum.

Hikmet ozmen
Hikmet ozmen - 9 ay Önce

Vakit kaybetmeden acele edin.cok guzel bir adim.kanatlilarada basliyalim..fisek fb.nin onundede belediyenin epey arazisi var .bilginize.bir karis yeri bile degerlendirmeliyiz.sn baskanim.

Veli güneş
Veli güneş - 8 ay Önce

Atalık tohum takas grubu adına yapılan ve planlanan bu projeyi fikren ve de ihtiyaç duyulduğu halde ücretsiz Atalık tohumlardan bu projeye katkı sağlamak isteriz

banner151

banner251