Antep fıstığına Amerika örneği: Modern tarıma geçilirse çiftçi her yıl ürün alır

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, Amerika Birleşik Devletlerinde Antep fıstığı üreticilerinin her yıl ürün aldıklarını belirterek, Türkiye'de de modern tarıma geçilmesi durumunda Antep fıstığından her yıl ürün alınabileceğini söyledi.

Antep fıstığına Amerika örneği: Modern tarıma geçilirse çiftçi her yıl ürün alır
banner200

MHP Gaziantep Milletvekili Uzman Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, Antep fıstığı ve Kilis karası üzüm üreticilerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini değerlendirerek, modern tarıma geçilmesi gerektiğini söyledi. Fıstık ve üzüm üreticilerinin sorunlarına değinen Taşdoğan, Gaziantep’te yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Antep Fıstığının her sene var yılı olmalı

Modern tarıma biran önce geçilmesi gerektiğini ifade eden Milletvekili Taşdoğan, “Gaziantep bir tarım kentidir. Bu sene antep fıstığı var senesinde bu ürün bir yıl var bir yıl yok. Bir an önce modern tarıma geçmemiz gerekiyor. Modern tarıma geçilir ise, her yıl ürün alırız. Amerika Birleşik Devletleri Antep fıstığı üreticileri her yıl ürün alıyorlar. Bunun için yapılacak bir takım teknikleri bunlarla ilgili çiftçimiz güçlendirilip modern tarıma geçilmesi gerekiyor. sertifikalı depolarla bu ürünümüzün muhafaza edilip fiyatın dengelenmesi gerekmektedir. Çiftçilerimize destek verilmesine ihtiyacımız var” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gıyasettin oğuz
Gıyasettin oğuz - 13 ay Önce

Antep tarım müdürü bundan 5-6sene önce Amerikaya bu iş için gaziantep borsası ve birkaç il müdürüyle salına salına gittiler.geldiler boş.amerikada bazı özel şahsı yerleri ziyaret???etti döndüler eee sonuç fos. üzüm her yıl ürün verir.ondada sorun pazar darlığı.antep il müdürü iyi imara arazi veriyor.hey gardaşım hey.

banner151

banner251