Ankara Büyükşehir'den çiftçiye destek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli çiftçilerin elinde kalan soğan, nohut ve mercimek başta olmak üzere farklı çeşitteki bakliyat ürünleri satın alacak. Alınan ürünler, Belediye'den sosyal yardım alan 30 bin aileye ücretsiz dağıtılacak.

banner255
Ankara Büyükşehir'den çiftçiye destek
banner200

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla hazırlanan ve örnek model teşkil edecek çalışma kapsamında; Başkentli çiftçilerin elinde kalan soğan, nohut, mercimek ve pirinç başta olmak üzere farklı çeşitteki bakliyat ürünleri satın alınacak. 

Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre ilçelerde üretim yapan çiftçilerin elinde kalan soğan başta olmak üzere diğer bakliyat ürünleri; Ziraat Odaları, Tarım Birlikleri ve Kooperatifler üzerinden usulüne uygun olarak satın alınacak.

Ankara'da kırsal kalkınma projelerini birer birer hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, tohum desteğinden sonra şimdi de üreticilerin elinde kalan ürünleri satın alarak, ekonomilerine destek sağlayacak.

Kırsal Hizmetler ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü projenin uygulanması için çiftçilerin üye olduğu Ziraat Odaları, Tarım Birlikleri ve Kooperatiflerle görüşmeler başladı.

İlk etapta satın alınması planlanan soğan, 20'şer kiloluk çuvallar halinde Büyükşehir Belediyesi'nden sosyal yardım alan 30 bin aileye ücretsiz dağıtılacak.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 18:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal erdemir
Cemal erdemir - 1 yıl Önce

Allah razı olsun mahsur yavaş başkandan keşke herilde böyle bir puroram olsa

Ali yilmaz
Ali yilmaz - 1 yıl Önce

Hayirli olsun

HÜSNÜ ZAN
HÜSNÜ ZAN - 1 yıl Önce

ANKARA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNİN BU HAYIRLI TEŞEBBÜSÜNÜ KUTLUYOR VE MANSUR BAŞKAN BAŞTA OLMAK ÜZERE PLANLAYIP UYGULUYANLARA “ALLAH RAZI OLSUN” DİYORUM.. BU TİP HİZMETLER YOZLAŞTIRILMADAN VE SİYASİLEŞTİRİLMEDEN ARTARAK DEVAM ETSİN... ÇATLIYAN ÇATLASIN, PATLAYAN PATLASIN...

Onur Oz
Onur Oz - 1 yıl Önce

Adamsın başkan

Hacı Hüseyin böge
Hacı Hüseyin böge - 1 yıl Önce

Ne oldu .makarnacılara sogancılar eklendi

Onur Oz
Onur Oz @Hacı Hüseyin böge - 1 yıl Önce

Bugüne kadar makarnayı çiftçiden alıp mı dapıtıyordunuz a.q madende akraba makarna fabrikasında aynı şey bir yokla bakalım hacı sakalın varsa utanırsın belki

Yavaaaș
Yavaaaș - 1 yıl Önce

Birilerinin elinde kalmış malları yardım bahanesi ile belediye ye satın alıp garibana dağıtacağız diye reklam yapacaklar. Kim bilir hangi tüccarları kurtaracak belediye. Ha bu arada bir tane bile ürün ankara köylüsünden alındığı ispat edilsin sonuna kadar bu adamı desteklerim. Ama sanmıyorum... Göreceksiniz ki birilerine bu sebeple para aktaracaktır.

Cemal erdemir
Cemal erdemir - 1 yıl Önce

Allah razı olsun mahsur yavaş başkandan keşke herilde böyle bir puroram olsa

makarnacı
makarnacı - 1 yıl Önce

nasıl olsa başgan alacak diye seneye bol bol soğan ekeyim ohh be...
kurtar bizi başgan...
kimin parasını kime veriyorsun başgan...


banner151

banner251