Almanya'da Türk usulü Tarım Bakanı tepki çekti!

Almanya'da Cem Özdemir'in Tarım Bakanı olması Alman çiftçileri kızdırdı. Çiftçi derneklerinin Özdemir'e karşı çıkma nedenlerinin başında ise 'hayatında tarımla ilgilenmemiş, sosyal hizmet uzmanı olan bir ismin Tarım Bakanı yapılması' gelmesi ülkemizdeki Tarım Bakanlarını akıllara getirdi.

Almanya'da Türk usulü Tarım Bakanı tepki çekti!
banner282

Yeşiller’in tartışmalı toplantısından sonra Cem Özdemir’in Tarım Bakanı olarak kabineye gönderilmesi Alman çiftçilerin ve tarımla uğraşanların büyük tepkisini çekti. 2015 yılında balkonunda, esrar yapımında kullanılan ‘kenevir bitkisi’ ile video yayınlayan, bu yüzden hakkında soruşturma açılan Cem Özdemir'in bakanlığına ilginç tepkiler geliyor.

Sosyal medyada, Yeşiller'in Cem Özdemir kararına bazı tepkiler şöyle:

“Bir vejetaryen ama şimdi hayvan sahiplerine onlara nasıl bakılacağını anlatacak, öyle mi?“

“Daha kötüsü olamazdı. Tilkiye kümesi teslim ediyorlar. Hayır, hayır.“

“1 Nisan şakası mı? Bu Alman tarımına verilecek en büyük cezadır.“

“Artık kenevir ekiminin önünde hiç bir engel kalmamıştır…“

Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre; Vatandaştan bu tepkiler gelirken, Association Land Creates Connection e.V. adlı çiftçi derneği, Bild Gazetesi'ne, “Bu atamayı hiç onaylamıyoruz. Özdemir, bir sosyal hizmet uzmanı. Hayatında tarımla ilgilenmemiş. Bu pozisyona profesyonel biri yerleştirilemez miydi?” açıklaması yaptı. Tarım (Agrar) Dergisi de, benzer eleştirilerde bulundu.

Vejetaryen birinin, hayvancılığın büyük önem taşıdığı Tarım Bakanlığı'na getirilmesiyle ilgili eleştirilere cevap veren Cem Özdemir, Stutgarter Zeitung'a yaptığı açıklamada, “Evet ben et yemiyorum ama bu konuda katı da değilim. Herkes kendi zevkine göre mutlu olmalı“ diye konuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2021, 15:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 2 ay Önce

Almanya’da bizimle aynı kaderi paylaşacak

- 2 ay Önce

Bu Almanya bizi kıskanii

Birisi
Birisi - 2 ay Önce

Demek ki; Almanyada da en gereksiz bakanlık tarım bakanlığı olarak görülüyor

John lock
John lock - 2 ay Önce

Almanya’yı da bitireceğiz

banner151