" />

Akşener: Tarım politikası oluşturulmalı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, tarım ve hayvancılıkla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Hükümetin tarım politikası oluşturması gerektiğine dikkat çeken Akşener, “Bütüncül bir tarım politikasının oluşturulsun" dedi.

Akşener: Tarım politikası oluşturulmalı
banner200

Akşener, tarımın Türkiye'nin en önemli kalemlerinden olduğunu belirterek, “Yeni ekonomi programında ülkemizin tarımda yeniden kendine yeterli olacak şekilde üretim planlamasından başlayarak tüketime kadar olan zincirin her halkasını kapsayacak bütüncül bir tarım politikasının oluşturularak, tarımsal üretimde kullanılan tohum, tarım ilaçları ve kimyasallarıyla, giderek uluslararası piyasanın kontrolüne ve tekeline geçmektedir. Üretimlerde yerli, GDO'suz ve hibrit olmayan eski tohumlara dönülmeli, gereksiz ilaç ve hormon kullanımından vazgeçilmelidir" diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Sayın Akşener once kendine tarımdan azcik anlayan bir danışman tutsun. Sonra hep birlikte hibrit olmayan GDOsuz tohumlara dönerler. Kendilerinin ne gibi bir bütüncül tarım politikası varmış açıklasalar da biz dr öğreneydik

- 3 yıl Önce

Sayin Akşener.
Size kim tarim notu verdiyse bundan sonra selam vermeyin. Turkiyede GDO LU tihum yok.
Bir digeri de hibrit olmadan olmaz. Yine yanlis bilgi vermişler.

- 3 yıl Önce

Tarım kuruluşlarının başındakiler bakın bir bunlarlamı

banner151

banner251