AK Partili Özkaya: Gübreyi borçlanarak alın biz buna bir çare bulacağız!

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, artan gübre fiyatlarından dolayı çaresiz kalan çiftçilere seslenerek, "Ziraat Bankası'ndan Tarım Kredi'den borçlansınlar. Bu gübreyi alsınlar. Biz buna bir çözüm bulacağız" dedi.

AK Partili Özkaya: Gübreyi borçlanarak alın biz buna bir çare bulacağız!
banner282

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’nda gündeme ilişkin konuştu. Tarımsal üretimin öneminden bahseden Özkaya, üretim için çiftçilere 'borçlanma' çağrısında bulundu.

ZİRAAT BANKASI'NDAN TARIM KREDİ'DEN BORÇLANSINLAR

Gübre fiyatlarındaki artışa değinen Özkaya, “Pandemiden kaynaklı özellikle gıda enflasyonundan kaynaklı çiftçilerimizin gübre temel bazlı sorunları var. Bunu hepimiz biliyoruz. Gerçekten gübre fiyatlarında inanılmaz bir artış var. Temeli de şu; geçen yıl 170 dolar olan doğalgaz bu yıl 350-500 dolar arasında. Gübrenin en temel hammaddesi bu. Üre gübre yüzde 150 oranında artmış. Son 2-3 ay içerisinde. Çiftçimiz şunu bilsin. Cumhurbaşkanımızda söyledi. Sen pahalı da alsan biz sana mutlaka destek vereceğiz. Her halükârda ürününü daha yüksek fiyattan alacağız. Onun için bütün kardeşlerimiz lütfen üretmeye devam etsinler. Tarım Kredi'den gerekirse borçlansınlar. Ziraat Bankası'ndan borçlansınlar. Bu gübreyi alsınlar. Biz buna bir çözüm bulacağız. Bulmak zorundayız. Çünkü üretimsiz, gıdasız hiçbir şey olmaz.” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Senol
Senol - 7 ay Önce

Ciftci kaldimi ki yanlış politikalar çiftçiyi batırdı, çiftçi zaten borçlu, düşünün bir ülkenin tarım bakani kepek ekin diyebiliyor

Üretici
Üretici @Senol - 7 ay Önce

Size katılıyorum kepek ekin der gibi Ağam eğlenir. Köylünün borc gırtlakta istesekte nerden alabileceği z. Bankalar. Borcu ödeyin diyor vermiyor. Tkk kullanabilecek kuruş kıredi miz kalmamış. Herhal uzaylılara almamızı istiyor. Ya da ülkeyle alakası hic ypk demek.

EMRE
EMRE - 7 ay Önce

SEN BİZİM ADIMIZA BORÇLAN, BİZ SANA ÖDERİZ.

Çiftçi
Çiftçi - 7 ay Önce

Sayın vekil sizin tarım hakkında hiç birşey bilmediniz belli oluyor çiftçi zaten ziraat bankası ve tarım krediye zaten borçlu ve diğer bankalara icralık ettiniz milleti kalan 3 beş çiftçiyide küstürmenin eşigindesiniz.Kabul edin artık beceremediniz milletin aklınla oynamayın

Hasan
Hasan - 7 ay Önce

Sayin vekil Gubreyi sen al.. Ciftciye ver.. Ciftci kazanirsa sana borcunu odesin..bu daha namuslu bir teklif.. Allah sizi oyle bir borca batirsinki ciftciden borc dilenin insAllah..

Ali dag
Ali dag - 7 ay Önce

Sana güvenmiyorum alın dedigine göre tarım krediye bir kararname gönderin ziraat bankasına gübre kredisi versin ama bugün buğdayın maliyeti 4.5tl siz bunu demelisinizki 2022 de buğdayı 5 TL.ye alicaz hadi meydan yiğit görsün süt fiyatı belli zararına uretiliyir kimseden tık ses yok göz göre göre haram vede hak kulllll hakkı yeniyor iktidar susuyor ama üretici sorumlu olarak sizi goruyor. ....

Ziraat mühendisi
Ziraat mühendisi - 7 ay Önce

Dalga geçiyor diyeceğim ama dalga geçmiyor kapasitesi bu kadar adamın, çözüm üretmekten aciz. Liyakatın olmadığı yerde başarısızlık kaçınılmaz olur tarımda bunu yaşıyoruz.

Maho
Maho - 7 ay Önce

Sayin vekilim siz çiftçiye borç versenize

Talip DEMİR
Talip DEMİR - 7 ay Önce

Sn. Vekilim tek çare aramaya gerek yok çare ; bakanlığı ve taşrayı hırsızlık ve fetö yöneticileri esir aldı, tepeden en alt yöneticiye kadar değişmesi tek caredir. Tayyip ERDOĞAN 'ı bitirmek için adamlar elinden geleni yapıyor. Siz bunu göremedinizmi bu güne kadar. Tarım bakanımız kim hırsız, kim fetöye yeşil ışık yakmışsa bunları yönetici atamıştır. Kim ülke, millet, RTE ın ilkeleri doğrultusunda canla başla çalışmışsa, hırsızlık yapmamışsa görevden aldı. Sizler bunları göremiyormusunuz yazık diyorum. Bu adamı acilen görevten almanız lazım.


banner151