" />

Ak Parti’nin 15 yılında tarımda ne oldu?

Başbakan Binali Yıldırım, tarım politikaları ile ilgili olarak CHP'nin hükümete yönelik eleştirilerine tepki göstererek, “Son 15 yılda tarımda ne oldu? 2002 öncesinde tarıma 2 milyar liranın altında destek veriliyordu. Bugün bu rakam 12 milyar 800 milyon lira. Tarımsal desteklerde 6 katından fazla bir artış olmuş" dedi.

Ak Parti’nin 15 yılında tarımda ne oldu?
banner200
banner217

Kocaeli'de partisinin ilçe kongresinde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, muhalefetin hükümetin tarım politikalarına yönelik eleştirilerine tepki göstererek, şunları kaydetti: “Tarımda son 15 yılda ne oldu? 2002 öncesinde tarıma verilen destek miktarı 2 milyar liranın altındaydı. Şimdi ne oldu? 2017'de 12 milyar 800 milyon liraya çıktı. 15 yılda çiftçiye toplam 105 milyar lira doğrudan destek sağlandı. Bu destekler ve projelerin neticesinde elde edilen verimde önemli artış oldu. Bitkisel üretim yüzde 20 arttı. Tarım ve gıda ürünleri ihracatında büyük artış sağlandı. 2002'de 3.8 milyar dolar olan tarımsal ihracat 2016'da 16.5 milyar dolara çıktı"

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Tarımda çok şey oldu köyler boşaldı. Her şey ithal geliroldu doğru tespit yapmış sayın başbakan yalandan kime nolmuş salla bakalım

Müdür rotasyonu arastirilsin
Müdür rotasyonu arastirilsin - 3 yıl Önce

Tarlası olana destekleme ödedik. Ağalara proje yaptık! Saman ithal ettik. Cemaatçileri müdür yaptık. Personele mobbing uyguladık. Diyecek halleri yok ya.. sayın Cumhurbaşkanimiz bunları nasıl görmez duymaz. İnanılır gibi değil.

- 3 yıl Önce

Tarımı ve hayvancılığı bitirdiniz 2002 de 1 lt süt ikibuçuk kg yem alıyordu şimdi Bir kilo yem almıyor 2002 de 3 kg buğday 1 lt mazot alıyordu şimdi 7 kg buğday bir lt mazot alıyor desteği bırakın ürünün hakkını verin sayın Başbakan. yoksa köylerde üretim yapmak için ital insan getirmek zorunda kalacaksınız. Aslında en güzel yaptığınız işte bu üretmek ürettirmek yerine İTAL etmek .

- 3 yıl Önce

Fakıbaba başaracaktır. Allah yardımcısı olsun. Bakanlık cemaatçilerin elinde sayın bakanım. Her müdür fetöcü değil. Az sayıda Fettullahcı olmayan yöneticiler bellidir. Geriye kalanların alayını değiştirin gitsin. Taşra rezil durumda. Kurunun yanında birkaç tane yaş yansın. Yaptıkları müdürlük yeter. Vallahi bakanım bu kadro ile çok zor başarırsınız. Atın gitsin bu yalaka dönek cemaatcileri.

Çiftçiye destek
Çiftçiye destek - 3 yıl Önce

Çiftçiye destek vermeyin mazot ve gübre yi ucuza verin daha iyi bak ozaman çifçi kalkınıyormu görün ozaman tarım bakanı tarım dan anlayamayanı yapıyorsunuz ya doktor yada sanayiciyi yapıyorsunuz tarım dan anlayanı yapın kardeşim hiç tarım mühendisi milletvekili niz yokmu

- 3 yıl Önce

işte bu dağıtılan 12 milyar 800 milyon yüzünden tarım ve hayvancılık bitme noktasına geldi..vatandaşı köylüyü hazır paraya alıştırdınız..Kimsenin umrunda değil,yeterki devlet cocuk parası versin dana parası versin tarla parası versin..yakında kedi köpek desteği tavuk desteği de çıkar..

2002 yılışa mazot 1390 tl idi
2002 yılışa mazot 1390 tl idi - 3 yıl Önce

Buğday 500 tl idi bide şimdi bak

Başbakan
Başbakan - 3 yıl Önce

Başbakan mazotu gübre yi yemi vesayirin artışinı soylememiş onlar yüzde kaç arttı bugday ı yüzde 30 daha aşağı sattı gımızı


banner151

banner251