Ak Parti Milletvekili: 30 dekar arazisi olan çiftçi 500 bin liralık traktör alırsa tabi zarar eder!

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, maliyet artışları nedeniyle zor günler geçiren çitçilere savurganlık eleştirisinde bulundu.

Ak Parti Milletvekili: 30 dekar arazisi olan çiftçi 500 bin liralık traktör alırsa tabi zarar eder!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçe görüşmeleri sırasında Ak Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim'in çiftçinin içinde bulunduğu durumu savurganlıkla açıklaması dikkat çekti. Sözcü’nün aktardığına göre AK Parti milletvekili Erim, çiftçinin içinde bulunduğu zor durumu daha çok savurganlıkla açıkladı.

HEPSİ TARLASINI SATIYOR GİBİ BİR ALGI OLUŞTURUYORSUNUZ!

Erim’in değerlendirmeleri şöyle: “Çiftçi zarar ediyor, derken çiftçilerin hepsi zarar ediyor, hepsi tarlasını, traktörünü satıyor gibi bir ima var, sürekli bir algı yaratıyorsunuz. Çiftçi de zarar eder, esnaf da zarar eder; işinin hesabını yapmayan zarar eder, ben de zarar ettim. 1994 yılında 120 dekar tarlamı, traktörümü sattım, borcumu ödedim icraya gitmeden.

Ama şimdi aldım yine. Niye aldım? Çünkü para kazanacak, incir dikeceğim. 50 bin liralık traktör alayım ama 500 bin liralık traktör alsam zarar ederdim. Klimalı traktör almayı ben de bilirdim ama zarar ederdim. 30 dekar arazisi olan 500 bin liralık traktör alıyor. Hani, ayranın yok içmeye tahtırevanla gidersin ekin biçmeye.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 3 hafta Önce

Sayın bakan çiftçiye iPhone telefonu çok gördünüz kilimalı traktörü de çok gördünüz sıra da ne var?Beceremedik giyemiyorsunuz bahaneler buluyorsunuz gübre taş 9 ayda 307 milyon kar açıklıyor 9 ay önceki gübre fiyatlarından haberiniz varmı siz devlet olarak çözüm bulamak yerine topu başkalarına atıyorsunuz bu köylüyü aptal yerine koymaktan vazgeçin

Kaya
Kaya - 3 hafta Önce

Sayın vekil çifçiye verdiginiz akılı ülke ekonomisi içinde verinde şu zamlardan kurtulalım.

Fettah
Fettah - 3 hafta Önce

Allah'ın adaleti tecelli eder bir gün, çiftçi sandık bekliyor.

Üretici
Üretici @Fettah - 3 hafta Önce

Niye daha ucuzu vardıda köylümü almadı. Vergileri traktör den kaldırın. Zaten vergiler 5 yıllık vade yle alınan traktör 30 dölümlük ara zisi olan kişinin işini anca yapar. Adam silajini felan yapamasınmı daha kücüğünü harkez almak ister işini yapamayınca Ne yapacak vitrine koyup seyrede cekmi. Teknolojiden köylünün yarar lanma gibi bir hakkı yok onların anlayışına göre köylüye lük sayılır. 1800 yıllardayaşıyorya köylü öküz koşalım istiyorlar. Hani uzaya gidiyoruzya.

Memet emmi
Memet emmi - 3 hafta Önce

Sayin vekilim siz murat 124 mi biniyorsunuz yoksa bmv yemi

Ibrahim kaya
Ibrahim kaya - 3 hafta Önce

Sizin dede topraklarını yani c.k.s ye kaydı olmayan toprakların ekimi için almıştır belki

Savurgan
Savurgan - 3 hafta Önce

Evet benim 18 dönüm tarlam var ama ne cesaret ben 530 bin liralık traktör alıyorum. Ulan .... hayvancılığı varsa kiralama arazi ekiyorsa neden almasın.

emre
emre - 3 hafta Önce

EEEEEYYYY AYDINLILAR SİZ BUNA DAHA OY VERİRSENİZ,SİZE BİŞEYCİKLER DEMEM.

sedaT
sedaT - 3 hafta Önce

dogru bazılarıda yatırım amaçlı alıyo arazim çok diye almıyo


banner151

banner251