Ağrı'da okul, cami, kahvede çiftçi eğitimi

Ağrı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, çiftçiyi bilinçlendirmek için eğitim programlarına ağırlı veriyor. Okul, cami ve kahvelerde çiftilerle bir araya gelen İl Müdürlüğü yetkilileri tarımın ülke ve bölge açısından önemine işaret ediyor. 

banner255
Ağrı'da okul, cami, kahvede çiftçi eğitimi
banner200

Ağrı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitim programı kapsamında Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü İl, İlçe ve köylerde yaptığı eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Çiftçilere yapılan eğitimlerde tarımın ülkemiz ve bölgemiz açısından önemi, toprak hazırlığı, tarım alet ve makinaları, münavebe, ekim ve hasatta dikkat edilmesi gerekenler, gübreleme, yabancı ot zararları ve hastalıklarla mücadele, sulama sistemleri, çayır-mera bitkileri, erozyonun önlenmesi, tarımsal desteklemeler, sertifikalı tohum kullanmanın önemi, iyi tarım ve organik tarım konuları hakkında bilgiler veriliyor. 

Soru cevap şeklinde gerçekleştirilen eğitimlerde çiftçilerin de ilgisinden dolayı verimli bir ortam oluşuyor.

İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan çiftçi eğitim programları devam edeceği belirtildi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 12:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halis uçar
Halis uçar - 1 yıl Önce

Bu hükümetin en zayıf kaldıgı politika tarım politikasıdır nedenmi genç çiftciye kredi kadın çiftciye kredi pancar ekmeyeni süspanse gibi uygulamalar mesela köylerde yaşlıya para inegi olmayana ekilir tarlası olmayana para vs vs
Peki osmanlı ne yapıyordu arazisini üç yıl üst üste ekmeyenin tapusuna el loyuyordu hülasa köylü çiftci üretmek zorunda kalıyordu

banner151

banner251