8 Mart Dünya Kadınlar Gününde örnek bir kadın portresi Gülçin Sakaroğlu: Yapamazsın dediler 600 koyun sahibi oldu

Eşi vefat ettikten sonra 'sen kadınsın yapamazsın' diyenlere aldırmadan 9 yıl önce 3 inek ile hayvancılığa başlayan Gaziantep İli Yavuzeli ilçesine bağlı Yöreli mahallesinde ikamet eden Gülçin Sakaroğlu, çiftliğindeki hayvan sayısını 600 küçükbaşa çıkardı.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde örnek bir kadın portresi Gülçin Sakaroğlu: Yapamazsın dediler 600 koyun sahibi oldu
banner200

Gaziantep’in Yavuzeli ilçesine bağlı Yöreli mahallesinde ikamet eden Gülçin Sakaroğlu, ‘Sen kadınsın hayvancılık yapamazsın’ diyenlere aldırmadan 3 İnek ile hayvancılığa başlayan Sakaroğlu, şu anda 600 küçükbaş hayvan ile sergilediği azmiyle herkesi kendisine hayran bıraktı. Yavuzeli’nin yöreli ilçesinde hayvancılıkla uğraşan Gülçin Sakaroğlu, sergilediği başarısından dolayı takdir topladı. Örnek bir kadın portresi çizen Gülçin teyze eşi vefat ettikten sonra "Sen kadınsın yapamazsın" diyenlere aldırmadan 9 yıl önce 3 inek ile hayvancılığa başladı. Aynı zamanda Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Üyesi olan Gülçin Sakaroğlu, çiftliğindeki hayvan sayısını 600 küçükbaşa çıkardı.

YENİ DOĞAN KUZULARA TORUNLARININ İSMİNİ VERİYOR 

Sakaroğlu, çiftlikte yeni doğan kuzularına kendini torunlarının ismini veriyor. Başarısıyla göz dolduran Gülçin Sakaroğlu, yaptığı iş dolayısıyla Araba sürmeyi öğrendiğini dile getirdi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 12:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Soylemez
Hasan Soylemez - 2 ay Önce

Iyi çalışmalar var hrkese başarılar dilerim

banner151

banner251