" />

7 liraya 8 saat çalışacak traktör geliyor!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçinin en önemli giderlerinden olan mazot soruna karşı yerli ve milli traktör üretileceğini belirterek, "Yerli ve milli traktörümüz günlük 7 liralık şarjla akşama kadar 8 saat çalışacak" dedi.

banner247
7 liraya 8 saat çalışacak traktör geliyor!
banner200
banner217

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin ürettiği elektrikli traktörün prototipinin hazır olduğunu belirterek, "Yerli ve milli traktörümüz günlük 7 liralık şarjla akşama kadar 8 saat çalışacak. Prototiplerimiz seri üretime hazır. Onlar konuşur, biz yaparız. Son derece ekonomik olacak, çiftçilerimizin mazot derdi bitecek." dedi.

Pakdemirli, Manisa programı kapsamında Tariş Üzüm Birliği'nin işletmesini ziyaret etti, ardından Alaşehir Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda vatandaşlarla bir araya geldi.

ÇİFTÇİLERİMİZİN MAZOT DERDİ BİTECEK

Bakan Pakdemirli, burada yaptığı konuşmada, yerli elektrikli traktör konusunda çalışmaları tamamladıklarını ve prototipi hazırladıklarını aktararak, "Yerli ve milli traktörümüz günlük 7 liralık şarjla akşama kadar 8 saat çalışacak. Prototiplerimiz seri üretime hazır. Onlar konuşur, biz yaparız. Son derece ekonomik olacak yerli traktörümüz, çiftçilerimizin mazot derdi bitecek. İnşallah seri üretime başlayalım, üretimden çıkan ilk traktörü Alaşehir'de birlikte deneriz." diye konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Milli
Milli - 1 yıl Önce

Milli traktorumuz göklerde maşallah

Biraz olsun durust olun lutfen
Biraz olsun durust olun lutfen - 1 yıl Önce

Sayin bakanim bu traktorun adi ney markasi ney 7 liraya 8 saat calicak diyon tamam amma benim hec inanasim gelmiyo yaw yaptiysaniz eger bi tanede ben alim sayin bakanimm lutfen bizim gibi koylu cahil akli ermez seyin trene bakar gibi dediniz .insalari oyalamayin yeter artik

- 1 yıl Önce

Önce bi arabayı yapsaydık bakanım bu ne acele :))Anladığım kadarıyla mitingde ettiğin adi lafını unutturmaya çalışıyorsun.Gerçekten tebrik ediyorum bunu da başarıyorsunuz.

.
. - 1 yıl Önce

Yalancinin diyecen olmuyo diyemem cunku o bir bakan ama o adiler diyoo

Fesubhanallah
Fesubhanallah - 1 yıl Önce

ben 7,00 TL'ye değil, 70,00 TL'ye razıyım.
yeter ki 8 saat 5'li pullukla veya 9-11'li kazıkla yer sürsün, Gobley diskaro çeksin...
ama hiç inanasım gelmiyor.
7 TL'lik şarj ile 8 saat çalışmaktan kasıt, herhalde durduğu yerde çalışmasıdır, cep telefonu gibi...

.
. - 1 yıl Önce

Ne zaman olacak. Torunlarımız görür mü acep ?!

Bakanın dediği doğru
Bakanın dediği doğru - 1 yıl Önce

Bakan bey diyor ki 7 liralık şarjla 8 saat çalışacak. Sekiz saat tarla süreceksiniz demiyor ki!!! Durduğu yerde sekiz saat çalışması normal birşey

Mazot
Mazot - 1 yıl Önce

Başkanım..............

banner248

banner151