4 dilde Antalya tarımı

Tarımda Antalya'nın potansiyelinin daha iyi anlaşılabilmesi ve geniş kitlelere ulaşması açısında 'Dünya Dillerinde Antalya Tarımı' projesi hayata geçirildi. Yerli yabancı yatırımcı ve ihracatçıların ve sektör paydaşlarının Antalya ile alakalı tarımsal bilgileri, kendi dillerinden okuyup öğrenmeleri amacıyla, 4 dilde hazırlandı.

4 dilde Antalya tarımı
banner200

Antalya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yıl boyunca yapılan çalışmaların yer aldığı ve Antalya tarımına ait sayısal verilerin paylaşıldığı 2018 yılı brifingi Türkiye'de bir ilk olarak Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Rusça olmak üzere 4 ayrı dilde hazırlanarak kurumun resmi internet sitesinden yayına verilerek paydaşların ve sektörün hizmetine sunuldu.

Antalya sahip olduğu ekolojik ve jeolojik üstünlükleri ile ülkemizde tarımda bilgi birikiminin en yüksek düzeyde gerçekleştiği şehirlerin başında olup yıllık 12.1 milyar TL değerinde tarımsal üretim değeri ile Türkiye tarımının lokomotifi konumunda.

Antalya, tarımdaki başarısı ve üretim potansiyeli ile yerli ve yabancı yatırımcılar ve ihracatçılar tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Bu kapsamda Antalya'nın potansiyelinin daha iyi anlaşılabilmesi ve geniş kitlelere ulaşması açısında “Dünya Dillerinde Antalya Tarımı” projesi kapsamında ilk etapta 4 dilde tarım brifingi açık kaynak olarak kullanıma sunuldu.

Yerli yabancı yatırımcı ve ihracatçıların ve sektör paydaşlarının Antalya ile alakalı tarımsal bilgileri, kendi dillerinden okuyup öğrenmeleri amacıyla, 4 dilde hazırlandı. Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kurumsal resmi İnternet sitesinde brifingler sekmesinden Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Rusça dillerinde Antalya 2018 yılı çalışmalarına ulaşılabiliyor. Yayınlanan brifingler dinamik yapıya sahip olacak olup dönemsel olarak güncellenerek en yeni verilerin paylaşılması hedefleniyor.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251