10 bin liraya haber yapılır!

Bundan bir yıl önce yayın hayatına başlayan Tarımdan Haber, kısa sürede sektörün ve çiftçinin sesi olmayı başardı. Çiftçinin artık bir platformu haline geldi ve emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz.

banner255
10 bin liraya haber yapılır!
banner200

Tarım, her ne kadar ülkemizde ihmal edilse de en stratejik sektörlerin başında geliyor. Tarımın baş aktörleri çiftçiler ise yaşadığımız toplumda 'Hakkını Bilmekten' ve 'Hakkını Aramaktan' en uzak kesimi oluşturuyor.

Yani üreten, emek veren, ter akıtan çiftçilerimiz 'Haklarını' bilmekten ve aramaktan uzaklar. Aslında bu zafiyet onlardan kaynaklanmıyor ama 'zafiyetleri' çok iyi kullanılıyor! Bu zafiyetlerini yeri geliyor hükümetler kullanıyor, yeri geliyor üyesi oldukları meslek örgütleri kullanıyor, yeri geliyor sermaye kullanıyor.

Fazla detaya girmeyeceğim…

İşte Tarımdan Haber'i bundan dolayı kurduk ve yaptığımız haberlerde de önceliğimiz her zaman için kurumlar, meslek örgütleri ve kişiler değil 'çiftçi' olmuştur ve bundan böyle de öyle olacak.

Bugün artık birçok kurumda ve meslek örgütünde Tarımdan Haber, bir denetim mekanizması haline geldi. Belki abarttığımı düşünebilirsiniz ancak aldığımız tepkiler bunu gösteriyor.

Çiftçi örgütlerinde düne kadar kendi çıkarları için at koşturanlar artık eskisi kadar rahat davranamıyorlar. Ne demek istediğimi işin içinde olanlar daha iyi anlayacaktır.

Bu yazdıklarımızın, '10 Bin Liraya Haber Yapılır!' başlığı ile ne alakası var diyeceksiniz.

Şimdi asıl konumuza gelelim…

Son günlerde bazı beyinsizler! sosyal medyada açtıkları sahte hesaplarla akılları sıra Tarımdan Haber'i 'trollemeye' çalışıyorlar!

Neymiş efendim, '10 Bin TL'yi verdin mi Tarımdan Haber'e her türlü haberi yaptırabilirmişsin!'

Eyyy 10 kuruşluk beyinsizler..!

Kendi ucuzluğunuzu Tarımdan Haber'e bari mal etmeyin!

Eğer gerçekten iddia ettiğiniz gibi Tarımdan Haber satın alınabilir bir site olsaydı zaten siz çoktan satın alırdınız!

Satın alamadığınız için bu hırçınlığı yapıyorsunuz! 'Ucuz iftiralarla' 'sahte hesaplar' üzerinden saldırıyorsunuz..!

Aklınız sıra Tarımdan Haber'i bu iftiralarınızla itibarsızlaştıracağınızı ve eskisi gibi kendi çıkarlarınız için 'at koşturacağınızı' düşünüyorsunuz!

Ama yanılıyorsunuz!

Tarımdan Haber'i takip edenler çok iyi biliyorlar ki, bu sitede dedikodu haberleri yapmıyoruz. Bakanlık başta olmak üzere sektörle ve çiftçi kuruluşları ile ilgili gelişmelerden ilk önce bu siteyi takip edenler haberdar oluyor.

İddialı haberlerimiz de sağlam belgelere dayanıyor. Eğer öyle olmasa sahte hesaplar üzerinden saldırmazlar, iki günde hesabımızı dürerlerdi!

Artık bazı kurumlarda Tarımdan Haber'i takip etmek, o kurumda çalışan personeller için işten atılma gerekçesi haline gelmişse bizim ne kadar doğru yolda olduğumuzu, çiftçinin üzerinden rant devşirenlerin ise ne kadar sıkıntılı olduğunu gösteriyor.

Zaten hedefimizde buydu…

Sadettin İnan

Tarımdan Haber Genel Yayın Yönetmeni

YORUM EKLE
YORUMLAR
Teşekkürler t.haber
Teşekkürler t.haber - 5 yıl Önce

Parayla müdürlük koltuğu satanlar ve yandaşları bizi anlayamazlar. Bakanlık personelinin sesi olduğunu z için size binlerce teşekkür ediyorum.

Nızo
Nızo - 5 yıl Önce

Bütün tarım çalışanı Nizamettin Ekinci nin alınma haberini bekliyor. Sitenizin nızo ile akrabalığı mı var.

- 5 yıl Önce

müthiş kulisiniz var yüzde yüz isabetli ama tek bir konuya değinmediniz yüzlerce yorum yapılan nizamettin ekici hiç adını bile geçirmiyorsunuz akıllra geliyor tabi bu tutum bugün herkez biliyor bakan görevden almak istiyor o direniyor siz hiç duymadınız mı hayret doğrusu bu konu hakkında haber yapabiliyorsanız bu haber anlam taşır

editör
editör - 5 yıl Önce

Bir genel yayın yönetmeninden beklenilmeyecek kadar kötü bir üslup ile yazılmış bir yazı. Esasen haklı olabilirsiniz ama "trollemek, 10 kuruşluk beyinsizler, eyyy" gibi mahalle ağzı hitabet ve kelimeler çok yakışıksız olmuş. Sahte hesap kullanan gereksizlere karşın bir gazetecinin orantısız zeka kullanmasını beklerdik:) Gazetecilik konusunda da şu ana kadar gösterdiğiniz başarılarınızın devamını dilerim.

- 5 yıl Önce

Bence çok cesur haber yapamıyorsunuz şöyle bugün su üstüne çıkan taşrada bile herkesin bildiği personel genel müdürü Nizamettin ekinci bakan görevden alamıyor kaç kere kararname iade olmuş Mehdi Eker devreye girdiğini büyük bir Anlaşmazlık OLDUĞUNU haber yapamıyorsunuz sırf Nizamettin ekinciyi bir tayin bile imzalatmamak için atamaların tayinlerin hala kapalı olduğu nu es geçiyorsunuz Nizamettin ekinci hakkında varsa özel haberiniz buyrun o zaman sizi akdir edelim

İyi ki varsın TARIMDANHABER
İyi ki varsın TARIMDANHABER - 5 yıl Önce

Güneş balçıkla sıvanmaz bence ne idüğü belli olmayan bir şahsı ve hesabı muhatap almalısınız. TARIMDANHABER etkisiyle yanlıi iş yapanların korkusu olduğu gibi yanlış işler peşinde olanlarında geri adım atmasına neden oluyor. Yayıncılığınızın ve başarılarınızın devamını diliyorum.

N. ve yardımcıları
N. ve yardımcıları - 5 yıl Önce

Tek kusurunuz Nizamettin Ekinci hakkında haber yapmamanızdır. Başka bir kusuru görmezden gelebilirdik ama Nizamettin i ve ona destek verenleri, yaptıklarını görmezden gelenleri hoş gormemiz mümkün değildir.

Hakkımızda hayırlısı olsun
Hakkımızda hayırlısı olsun - 5 yıl Önce

Her konuyu tüm ayrıntısıyla yazıyorsunuz teşekkür ederim. Atamalar konusunda tahminleriniz sürekli doğru çıkıyor. Personel Genel Müdürümüz Nizamettin bey hakkında (olumlu yada olumsuz) hiç haber yapmamanız benimde dikkatimi çekti. Tarım camiasına katkılarınızdan dolayı siz Tarımdan Haber çalışanlarına şükranlarımı sunarım.


banner151

banner251