Sağlık Bakanlığı, ‘Ölüm Hapında’ topu Tarım Bakanlığı’na attı!

Sağlık Bakanlığı, Habertürk Gazetesinde bugün yayınlanan 'Kırmızı biber hapı yine sanal raflarda' haberi üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada, söz konusu ürünlere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca verilen izin doğrultusunda takviye edici gıda olarak veya hiçbir yetkili makamdan izin alınmaksızın piyasada yer aldığı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı, ‘Ölüm Hapında’ topu Tarım Bakanlığı’na attı!
banner282

Sağlık Bakanlığı, Habertürk Gazetesinde bugün yayınlanan 'Kırmızı biber hapı yine sanal raflarda' haberi üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada, kilo vermeyi sağladığı yönünde etkileri olduğu iddia edilerek özellikle internet siteleri veya sosyal medya platformlarında tüketiciyi aldatıcı-yanıltıcı şekilde tanıtımı ve satışı yapılan 'Kırmızı Biber Hapı' ürününe Sağlık Bakanlığı tarafından onay verilmediği belirtildi.

TARIM BAKANLIĞI MI İZİN VERİYOR?

Söz konusu ürünlere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca verilen izin doğrultusunda takviye edici gıda olarak veya hiçbir yetkili makamdan izin alınmaksızın (izinsiz olarak) piyasada yer aldığı dile getirilen açıklamada, “Takviye edici gıdalarla ilgili izin ve denetim süreçleri ile ürünlerin içerik analizleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın görev alanında yer almakta olup bu minvalde iş ve işlemler yürütülmektedir" denildi.

SAHTE ÜRÜNÜ KAPSÜLLERE DOLDURUP SATIYORLAR!

Habertürk Gazetesinde bugün yayınlanan haberde, 7 yıl önce 3 genç kadının ölümüne sebep olduğu için toplatılan 'Pepper Time' (kırmızıbiber) adlı zayıflama hapının, Sağlık Bakanlığı'nın yasaklamasına rağmen yine sanal raflarda yer aldığına dikkat çekilerek, tok tuttuğu iddia edilen ama toksik olan 'sibutramin' adlı molekülü Çin'den alan sahtecilerin, sahte ürünü Türkiye'de kapsüllere doldurup sattığı ifade edildi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Ne olacak canım hiçbir gruba girmeyince diğer maddesinden izin alınır. Liyakat diye aylardır boşuna debelenip durmuyoz

Gıda
Gıda - 4 yıl Önce

Gıda bakanlığının acilen kurulması lazım. Gıda Mühendisleri işsiz dolaşırken, bir çok ilçe tarım müdürlüğünde gıda mühendisi yok

.....
..... - 4 yıl Önce

Frkclk ve aefkbb arasındaki yolsuzluk muhabbetinden sonra buda ilginçmiş,yiyin birbirimizi ete para vermeyin,.............................!
Yeter arkadaş yeter,inandığınız taptığınız Allah için Tanrı için Totem için Para için Adam için yeter!

banner151