Sağlığınız için bu testi yaptırın!

Sebebi bilinmeyen birçok sağlık probleminin gıda intöleransı ile bağlantılı olabileceği bildirildi. Parmaktan kan alınarak yapılan gıda intölerans testi ile hangi gıdaları beslenmeden çıkaracağınızı ve hangilerini de yiyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Sağlığınız için bu testi yaptırın!
banner282

Toplumda çok sık rastlanan sindirim problemleri, hassas bağırsak sendromu (IBS), kilo alma, yorgunluk, baş ağrısı, migren, deri problemleri, depresyon, solunum problemleri ve eklem ağrısının ağırlıklı olarak gıda intoleransından kaynaklanabileceğini söyleyen Yorktest Medikal Direktörü Dr. Gill Hart “Alerji ve gıda intoleransı olarak adlandırılan vücudun alınan gıdalara reaksiyon göstermesi aynı anlama gelmez. Gıda alerjisi yetişkin nüfusun yüzde 2'sini etkiler ve belirtiler anında görülür. Bazen hayati tehlikelere yol açar. Gıda intoleransında belirtilerin görülmesi 72 saat kadar sürebilir ve farklı ortaya çıkar. Vücudunuzun neye tepki gösterdiğini bilmezseniz, bu rahatsızlıkları ömür boyu çekebilirsiniz" dedi.

Parmaktan kan alınarak yapılan gıda intölerans testinin hangi gıdaların beslenmeden çıkarılacağını ve hangilerinin yenilebileceğini gösteren bir test olduğunu söyleyen Dr. Hart “158 gıdanın araştırıldığı bu testin sonuçları beslenme önerileriyle birleştirilince, sağlık problemleri önemli ölçüde ortadan kalkar" diye konuştu.

Kaynak: Ziyneti Kocabıyık - TÜRKİYE

YORUM EKLE