Tarım Kredi'nin hukuksuz genel müdürüne 30 bin lira tazminat davası!

Nuriciğim nerelerdesin?

Ah ah, niyetlerini deşifre edince sesleri solukları biranda kesildi!

Kaç ay oldu Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz genel müdürü Fahrettin Poyraz’dan gelen ihtarnamelerde artık avukat olarak Nuri Köse’nin ve Mevlüt Akgün’ün ismini göremez oldum.

Hâlbuki Nuri Köse’nin kurucu ortağı olduğu ve eski AKP milletvekili Mevlüt Akgün’ün de ortağı olduğu Köse Hukuk Bürosu ile bizimle hukuk mücadelesi (!) vermesi için aylık 30 bin lira danışmanlık ücreti karşılığında anlaşmışlardı. 

Hatırlayacaksınız, bizim Tarım Kredi Kooperatiflerindeki şaibeli işlerle ilgili yaptığımız bütün haberlere Nuri Köse tarafından önce ihtarname gönderiliyor, sonra cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunuluyordu.

Hatta Nuri Köse hızını da alamayıp, kurum avukatının gönderdiği ihtarnameyi yeterli görmeyip ardından bir de kendisi ihtarname gönderiyordu.

Haberlerin doğru olup olmamasının Nuri Köse için hiçbir önemi yoktu!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi tarafından belgelettiğimiz haberlerle ilgili bile Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmaktan çekinmiyordu!

Öyle ki Tarım Bakanlığından belgeli tağşişli genel müdür Yavuz Mehmet Bulut’u bile aklamak için hem Tarım Kredi Kooperatifleri adına hem de Bulut adına ayrı ayrı suç duyurularında bulunmaktan geri durmamıştı.

Ta ki biz o yazıyı yazana kadar...

24 Mart’ta ‘Milli Gazete’ye özel avukat!’ başlıklı yazımızdan sonra Nuri Köse ve Mevlüt Akgün ortalıktan bir kayboldu pir kayboldu.

Bu avukat arkadaşlar bırakın kendileri ile ilgili yazımıza ihtarname göndermeyi veya suç duyurusunda bulunmayı, bu tarihten sonra Fahrettin Poyraz’ın gönderdiği ihtarnamelerde bile artık isimlerini göremez olduk!

Adeta sırra kadem bastılar! 

Çünkü yaptıklarının Tarım Kredi Kooperatifleri Kanununa göre büyük bir suç olduğunu hem hukuksuz genel müdür Fahrettin Poyraz hem de bu avukat arkadaşlar çok iyi biliyorlar!

Yöneticilerin kendi kusurlarından kaynaklı şaibeli işlerin üstünün örtülmesi için kurumun kaynaklarından bir avukata para ödenmesi, kurumu bilerek ve kasten zarara uğratmaktır ve bu Tarım Kredi Kooperatifleri Kanununa göre büyük bir suçtur. 

Bunun deşifre olduğunu ve devam etmeleri durumunda konunun nereye gideceğini görünce biranda ortalıktan kayboldular! 

Aslında bir avukatı veya hukuk bürosunu hedefe koyarak yazı yazmak benim işim değil.

Ancak bir hukuk bürosu üstünden gazeteci nasıl taciz edilir, savcılıklar ve mahkemeler üstünden nasıl mobbing uygulanır; basın özgürlüğü konusunda acı bir örnek teşkil ettiği için tekrar hatırlatmak istedim.

Hem tarihe bir not düşmüş olalım...

Çünkü ileride bu yaşadıklarımız iletişim fakültelerinde ibretlik bir örnek olarak okutulacaktır hem de bu basın özgürlüğünü katletmeye kalkan Fahrettin Poyraz ile avukat arkadaşlar, bu yaptıklarının yanlarına hukuken kar kalmayacağını bilmiş olsunlar. 

Zaten O’nların yapamadığını ben yaptım.

Yaptıkları bu taciz ve mobbingden dolayı Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ve Yönetim Kurulu adına toplamda 30 bin lira tazminat davası açtım.

Tazminat davasının ilk duruşması da 22 Mart’ta yapılacak.

Bu dava sonucunda el mi yaman bey mi yaman hep birlikte göreceğiz. 

Diğer yandan yine bizimle ilgili maksatlı ve kasıtlı bir şekilde Merkez Birliğinin talimatı ile organize suç duyurusunda bulunan kooperatif ve kooperatif müdürlerinin her biri hakkında da ayrı ayrı suç duyurusunda bulundum. 

İnşallah bu yaptıkları yanlarına kar kalmayacak. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
TÜRK ÇİFTÇİSİ ADINA
TÜRK ÇİFTÇİSİ ADINA - 5 ay Önce

TARIM KREDİ KOOPERATİFİ ORTAKLARININ BU HUKUKSUZ GENEL MÜDÜRE DAVA AÇMASI LAZIM. ÇİFTÇİNİN PARASI İŞE KENDİ KURDUĞU TEŞKİLAT, YILLARDIR ÇİFTÇİYİ SÖMÜRÜYOR. ADIM ATAN YÖNETİCİ ZENGİN OLUP ÇIKIYOR. ÇİFTÇİ Mİ? İCRADA….

Önemli kişi bunlar
Önemli kişi bunlar @TÜRK ÇİFTÇİSİ ADINA - 5 ay Önce

Başka birşey demeyim hadi. Adamın özel kaleminin aylık geliri Cumhurbaşkanı'ndan fazla. Başka söze gerek varmı?

Yılbaşı sonrası F.P VE H.F.K. EKİBİ TASVİYE
Yılbaşı sonrası F.P VE H.F.K. EKİBİ TASVİYE - 5 ay Önce

Ekipleri tasviye oldu inşAllah kendileri de hem partiden hem görevden lav oldular

Kütahya
Kütahya @Yılbaşı sonrası F.P VE H.F.K. EKİBİ TASVİYE - 5 ay Önce

Hasan Fehmi bey karar mercinin başında olsa idi O zaman yönetimini görme imkanınız dogardı.örneğin personel gönderiliyor bu kişiyi burada ise başlat!! evet talimat bu şekilde yanlış duymadın..ve diğer bütün programlar merkezden habersiz değil..bahsini ettiğin yer iştirak..

Düzeltmeye cevap
Düzeltmeye cevap @Yılbaşı sonrası F.P VE H.F.K. EKİBİ TASVİYE - 5 ay Önce

Hasan Fehmi efendi ticaret yapmış diyorsunuz Allah aşkına soylermisiniz hic becerdiği veya batirmadigi bir iş var mı? Ve birşey daha söyleyeyim arkadaş görevden alınmadan başka bir kuruma geçmek için uğraşıyormuş yalansa yalan diyin sizi gidi haramzadeler.

Çözüm basit
Çözüm basit - 5 ay Önce

Problem çözümü problemli hatalı ne var ama düzeltmekten geçer net ve zaman kurum içi bölge müdürlükleri ve kooperatifler lerdeki sorun Latin çözümü ile başlanılmali. Günlük yayın yasağı suç duyurusu vb bulunmak çözüm değil elinizde kurum gücünü kendi cikarlariniz için kullanmanız üzücüdür... Başta fetö ile mücadeleden geçiyor sonra liyakat bozukluğu olan personelleri kurumdan ayırmak torpil ile alınan birçok personelin. Çıkışı veya sınavda basariz kalan kalır zorla merkezden geçirilmesi sorun teşkil etmektedir

Bıldırki hurmalar
Bıldırki hurmalar - 5 ay Önce

Kimileri deist, kimileri ateist oluyor deniliyor ya, Müslüman kisveli samimiyetsiz, hırs düşkünlerine bakıp.
Hah işte!

Hukuksuzluk mu var???
Hukuksuzluk mu var??? - 5 ay Önce

Kimse yokmu derneğinin yeleğini giyeceksin hukuksuz atandığın ıspatlandığı halde hala o koltukta oturacaksın. Yaptığın usulsüzlüklerin haddi hesabı olmayacak. Yazıklar olsun yazıklar olsun biz 15 Temmuzda boş yere sokaklara dökülmüşüz. Boş yere bu kadar şehit vermişiz. Susuyorum inşAllah cesur olan bir kaç millet vekili yada bakan bu duruma ses çıkarır diye beklemekten başka bir şey gelmiyor elden.

Yalakalar
Yalakalar - 5 ay Önce

Ortaklarının sermayeleriyle üst yönetime yaltaklananlar...Kemik peşinde koşmaya devam edin. İleride sahibiniz değişecek nasıl olsa... Ayıptır be. Gerçi Kurumda yalaka bulmakta pek sıkıntı yok hamdolsun. Lütfen hepsine dava açın ibret-i alem olsun. Yalakalığın akıbeti belli olsun. Belki ileride yapmadan 2 kere düşünürler. Lütfen şahıslara açın davayı. Zira Merkez Birliğine , Kooperatife açarsanız buınlar Kuruma ödettirir gene çifte zarar olur. Elleri kendi cebine gitmez bunların Sadettin Bey. Lütfen kan emici şahıslara açın davayı...

Ramazan Aydın
Ramazan Aydın - 5 ay Önce

Yüreğine sağlık Sadettin bey, derdimize tercüman oldumuz. Böyle kan emicilerin çiftçinin sırtından otlaklanmasını istemiyoruz. Zehir zıkkım olsun aldığı maaş. Tazminat yetmez, ömür boyu hapis cezası alması lazım.