Tarım Kredi'den icralık çiftçi: Ben Tayyipçiyim Ak Partili değilim!

Tarım Kredi Kooperatifi ve bankalara olan borçları nedeniyle mağdur olan çiftçiler haklarını aramak için 5'inci defa Ankara’da gelerek Tarım Bakanlığının önünde açıklama yaptılar. Uşak'tan gelen İbrahim Kaya, yaşadıkları durumu şu cümlelerle özetledi:

"Ben Tayyip’çiyim. Ak Partili değilim. Tayyip ‘çalışın’ dedi. Çalıştık. Tayyip ‘3 çocuk yapın’ dedi. Yaptık. Cumhurbaşkanı ‘Tarlaları ekin saksı bile boş kalmasın’ dedi. Ektik. Don vurdu mahsul para etmedi. Yüzde 41’lik faiz düzeni nereye kadar gidecek? Sağıma dönüyorum tarım kredi, soluma dönüyorum yüksek faiz. Adalet ve Kalkınma Partisi’nden biz ‘adalet’ istemeye geldik. Bu kadar zor mu?"

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pandora'nın Kutusu
Pandora'nın Kutusu - 6 ay Önce

Tarkim, Tkk Yem, Tkk Hayvancılık, Tarnet, Tkk Birlik, Gübretaş vs kimisi arkadaşına peşkeş çekti, kimisi müşteri bulamayan dükkanlara 20-30 bin kira ödedi, kimisi dayısına iş ihalesiz milyonlar aktarıldı, kimisinde rasyo hileleri, arkadaş çiftliği kiralama ayaklı muvazalar döndü, kimisi piyasanın bir liralık işini 3 e 5e çaktı kooperatife, teftiş yatırıldı ve günü gününe harcırahını da aldı üstelik, her hüstat borsa profesörü olurken, gelen şikayetler sümen altına iteklendi. Tağşişçi dostlar bulundu, iddialar arşa ulaşınca, gözlerden uzak edilip sonra yeniden tedavüle sürüldü, sebep bile göstermeye gerek duyulmayıp. Sigortada kapağı kaldıracak irade gelir elbet birgün, bayilik alıp iş yaptım sanan kaşarların yaptıklarına da sıra gelir. Ve Türkiye'de iktidarları bile alaşağı edebilecek 1 yılda 10 katrilyondan fazla paranın birilerinin cebine girme hikayesi de Devletin inceleme konusu olur belki! Hem de maklube kokusundan bahseden kalemlerin yazıları, tekzip edilememişken. Eşe dosta kimlere hisse aldırılıp milyoner yapıldığı, Kurumun kendi hissesine neden sahip çıkmadığı, bugün yollara dökülmüş ortağın yarasını sarmak için bu milyarlarca liralık kaynağın kurum ya da Varlık Fonu'na neden kazandırılmadığı da konuşulur. Siyaseti sömüren bürokratlarada gereği yapılır umarım.

Men Dakka Dukka (Eden Bulur!)
Men Dakka Dukka (Eden Bulur!) @Pandora'nın Kutusu - 6 ay Önce

Elinize sağlık. Şimdiye kadar hiçbir idare Kurumun para dönen kılcal damarları dahil bu kadar sızmamıştı. Sızanlar da ekseriyetle üç kuruşa beş köfteciler. FETÖ artığı mı dersin, haber 7 nin yönetim kurulu tanıdığı mı dersin... Dayısını bulan zıplıyor. Her yeni gelen idare Kurumda kadro para vs. akçal işlerde daha da derine iniyor. En fazla Sayıştay kökenli idarecinin olduğu bu dönemde en fazla yolsuzluk ve yolsuzluğa göz yumma olması da beni tiksindiriyor. Bal tutan parmağını yalıyor. Yeni idareciler de kapsamdışına kapağı atsın da kim ne yaparsa yapsın mantığında. Hayır diyebilen kimse yok. Osmanlı zamanı olsa kelle giderdi artık 5 haneli maaş gidiyor elden... Padişahım çok yaşa. İnanın Kuruma yazık oluyor. Kurum faizlerin yüksek olduğu dönem yüksek faizi göğüslemedi, değişken faiz ile çiftçiye yükledi. Her gün yolsuzluk haberi intiba ve itibar yerlerde...Yenilen para yerine konulur ama itibar gitti elden, geçmiş olsun...

Son düzlük
Son düzlük @Pandora'nın Kutusu - 6 ay Önce

Fahrettin bey sonrası için alttan alta yarış başladı bile. Fuat abiden destekli Okan'mı, Hasan abinin okullusu Ahmet'mi? Yoksa bir yel esip Gübretaş'ta ne oldu dermi?

Tarım kredi merkez birliği
Tarım kredi merkez birliği - 6 ay Önce

Sayın Başkanımız RTE biz Çalışanlar ve çiftçiler olarak tarım kredi kooperatifleri merkez Birliği ve iştiraklerini görevden almanızı Saygılarımızla arz ederim.

köylü
köylü - 6 ay Önce

siz iflah olmazsınız 1 yurtdışında yaşayan gurbetçiler 2 de sizin gibi akp dışında oy atmanın günah olduğunu sananlar devam edin böyle aynen devam...

Köylü
Köylü @köylü - 6 ay Önce

Ziraat ve diğer bankalara laf yok. Çiftçinin zor durumunun sebebi sanki Tkk. Sözüm ona habercilik

Fettah
Fettah - 6 ay Önce

Zor kardeşim zor, bizi kasıtlı olarak bitirdiler,. Düşün, paramız çok ithal ederiz, kepek ekin diyen yönetimden ne bekliyorsun.

Adalet
Adalet - 6 ay Önce

Şimdide açkal diyor sesini çıkarma niye bakanlığın önüne gittin otur evinde

Hans
Hans - 6 ay Önce

Tayyipci beter ol sen ve senin gibiler yüzünden tarlalar yol dağlar maden sular HES oldu..beter olun dahada beter olun....dahada bu tarım haberde sizlere üzülmem deveye diken hesabı size hayırlı Tayyip çilikler

Adil Akkaya
Adil Akkaya @Hans - 6 ay Önce

aynen bunlara acınmaz doğa katillerine destek verenler yüzünden su bile bitti yazın mahsüller susuzluktan olmayacak ama dsi sulama parasını alacak devlet ya birde din kullanan devletse her halt haksız vergiyi bekle bu devletten

Yavuz sultan selim
Yavuz sultan selim - 6 ay Önce

Gidişat iyi degil usta

İyi oluyor size
İyi oluyor size - 6 ay Önce

Herkes hakkettigi gibi yaşar, size iyi oluyor...Babanız kurtarsın, sesinizi bile duymuyor, sen oy vermeye devam et


banner34
1 kg peynir nasıl 100 lira olur? 
1 kg peynir nasıl 100 lira olur? 
  • 1.5B kez görüntülendi.

banner251